Home Дети и вода Все про воду для дітей: що розповісти дитині?

Все про воду для дітей: що розповісти дитині?

Все про воду для дітей: що розповісти дитині?Виховання екологічної культури у підростаючого покоління є основним завданням вихователів дитячих садків і вчителів початкової школи. Адже для того, щоб прищепити дитині любов до природи і навчити його цінувати обмежені ресурси, необхідно з самого дитинства розповідати про них, та про їх важливість.

Дивитися відео фільм «Все про воду для дітей»:

Все про воду для дітей

Тема води є сьогодні дуже актуальною, зважаючи на те що у світі вже зараз спостерігаються проблеми з прісною водою для деяких регіонів. Саме тому необхідно привчати дітей дбайливо ставитися до цього ресурсу і намагатися економити воду, адже в найближчому майбутньому може статися так, що води не буде вистачати їх поколінню.

Починати розповідати дітям про воду необхідно в дитячому саду. Саме в цьому віці (від 2 до 6 років) дитина відкрита до пізнання світу і дуже добре сприймає будь-яку інформацію. Тому саме з такого віку необхідно починати розповідати дитині про воду, про її важливість і необхідність для людини, а також про обмеженості цього ресурсу.

Все про воду для дітей: що розповісти дитині?Знайомимо дітей з водою

Перше знайомство з водою можна проводити у вигляді теоретичного заняття, а у вигляді гри. Активні ігри з водою дозволяють дитині не тільки розвиватися фізично і розумово, розвивати тактильні відчуття, а й пізнавати нове середовище. У ході знайомства з новим середовищем можна розповісти дитині про її особливості, запропонувати йому провести якісь експерименти.

Звичайно, в даному випадку все залежить від віку дитини. Наймолодші вихованці дитячого садка навряд чи зможуть насолодитися серйозним експериментом, однак розповідати про воду і придумувати гри, в яких вони будуть виконувати роль крапельок або молекули води буде дуже корисно.

Для дітей ближче до шкільного віку можна використовувати і більш серйозні методи знайомства з водою. Можна розповідати дітям про воду в теорії, і тут же демонструвати процеси на практиці. Тут в хід підуть знання про агрегатних станах води. Відповідно можна використовувати заморожену воду, нагріту і в рідкому стані.

Можна розповісти дітям про те, наскільки добре вода розчиняє в собі інші речовини. Для цього можна продемонструвати простий приклад: як цукор розчиняється в склянці з водою. Також можна розповісти дітям, як вода контактує з іншими рідинами, які важче або легше неї.

Взагалі, розповісти дітям можна багато чого, а ще більш цікавим для дітей буде вивчення водного світу і його мешканців. Це дозволить їм не тільки дізнатися про воду, як про ресурс необхідному для людини, але і як про середовище існування великої кількості живих істот.

Розповіді про воді – один із методів екологічного виховання дітей

Вивчення підводного світу — це дуже цікаве заняття, яке буде залучати кожної дитини. Важливо правильно розповісти дітям про воду, зробити це можна як самостійно, так і за допомогою повчальних відеороликів, які сьогодні можна знайти на просторах інтернету. Адже якщо розповідати про воду доводиться маленьким дітям, то чому б не зробити це в звичному для них вигляді — у вигляді мультфільму або казки. Так діти краще сприймають інформацію і вже в подальшому зможуть більш свідомо підходити до вивчення даної теми.

Більше займайтеся з дітьми, це допоможе виховати їх екологічну культуру!