Home Фильтры для воды Фільтр на воді

Фільтр на воді

Фільтр на водіЯкщо зупинити свою увагу більш детально на фільтрах побутового призначення, класифікацію можна дати їм різну. З одного боку їх підрозділяють по різновидах, з іншого боку по очищенню фізичному і хімічному. Зручніше розглянути класифікацію, яка стосується в першу чергу безпосередньо споживача. Вона відбиває розміри фільтра, вартість їх, ресурсність і те, де вони розміщуються. Давайте подивимося детальніше.

Фільтр-насадка

Це саме недороге пристрій, який відрізняється невеликими розмірами. Насадка накручується на водопровідний кран і коли з’являється бажання запасатися чистою водою, що використовується. Розміри хоч і маленькі він відмінно справляється з очищенням, але якщо говорити про швидкість, то продуктивність фільтра склянку води в хвилину. Регенерація неможлива в даному випадку, ресурсність досягає і 1000 літрів. Насадки поширені і вимагають щомісячної заміни, іноді два рази в місяць, ефективні для установки в душ.

Фільтр глека типу

Оригінальність фільтра в тому, що він має найпростішу конструкцію, його не доведеться нікуди прикріплювати. Ємність оформлена дуже витончено і ефектно. Вгорі встановлена спеціальна вставка у формі циліндра, а знизу до неї кріпиться картридж, він чимось схожий на насадку на душ. Наливаємо трохи води в цю вставку, і вона почне тихенько просочуватися з допомогою сили тяжіння. Тонка цівка вмить наповнить нижню частину глечика. Ресурсність картриджа становить до 400 літрів, а продуктивність 0.1-1 літр за хвилину. Вартість варіюється від 300 рублів і вище, найдорожчі «Бріта» зі спеціальними індикаторами. Глечики популярні, тому попит на них тільки збільшується. Його беруть на дачу, в похід, в дорогу.

Фільтр на стіл або на стінку

Пристрій не схоже на насадку на душ і має більш громіздкі розміри. Порівняти розмір можна з параметрами глека або невеликої коробки з-під взуття. Пристрій встановлюється на стільницю або прибивається на стіну, поруч з мийкою і краном. Трубка підводить чистої води встановлюється на змішувачі. Картридж досить великий і відрізняється від касети до насадки і глека картриджа. Продуктивність досягається 5 тис. літрів. У цю групу можна виділити дорогий електрохімічний фільтр «Смарагд». Він практично вічний і працює від живлення електрики.

Стаціонарні фільтри

В основі фільтра великий корпус або його ще можна назвати патрон, його висота приблизно 30 см і діаметр 10 см, всередині знаходиться змінний картридж, іноді кілька штук, вставлених один в іншій. Поставте систему над мийкою і підключіть до водопроводу, щоб окремий вентиль підключав фільтр подачі чистої води. При користуванні водою з-під крана вимкніть фільтруючий пристрій.

Варіанти стаціонарних фільтрів:

— є можливість використовувати кілька патронів, які відповідають за різну очищення (механічне, сорбційна і іонообмінна), такий спосіб присутній у відомих виробників «Аквафор» і «Гейзер».

— поєднання в одному корпусі різних систем очищення (груба, тонка, механічна).

— якщо додатковий кран ви не хочете встановлювати, то шланг можна підвести до будь-якої ємності і вода буде туди надходити.

— якщо труба водопроводу розташований у бетонної стінки, то рекомендується встановлювати гнучкий шланг.

Для стаціонарних пристроїв у продажу є величезна кількість комплектуючих: мембрани, картриджі, насадки, труби, шланги та інше. Пристрої відрізняються високою продуктивністю, але доводиться регулярно міняти картриджі. З цим пристроєм ви будете з водою до кінця життя.

Фільтри попереднього очищення води

Прилади нагадують патрони, які стоять в стаціонарних фільтрах і використовуються вони для первинного очищення холодної і гарячої води. На вході в квартиру в трубу врізається фільтруючий пристрій. Цей фільтр допомагає застерегти душ і побутову техніку від поломок, його ставлять перед іншими фільтрами. Він прибирає важкі суспензії, іржу та інші частинки. Висока продуктивність дозволяє працювати тривалий час, заміна здійснюється по мірі забруднення. Все залежить від регіону, де вода сильно забруднена, в інших районах вона досить чиста.

Магістральні очисні пристрої

Це потужні очисники, які працюють набагато ефективніше, ніж стаціонарні пристрої. Частіше їх ставлять не для індивідуального, а колективного використання. Встановлюють їх в кафе, ресторанах, лікувальних та навчальних закладах, на заводах.

Магнітні фільтри на воду

Фільтр на водіМагнітні пристрої у великих містах дуже поширені, вони виконують важливу задачу, особливо для тих, хто ретельно піклується про своє здоров’я. Дуже важливий момент це для мешканців міських квартир, так і котеджів за містом. Для виробничих підприємств магнітні пристрої стали справжнім порятунком. Це фільтруючий пристрій недороге і просте в установці, всередині нього розташовуються магніти, перетворюють солі жорсткості. Зручно те, що довгі роки не доведеться міняти витратні матеріали, так і до електрики підключати не доводиться. Магнітні прилади здатні очистити від заліза, оксидів і усіляких домішок. Для побутової техніки вони відіграють важливу роль.

Для цього обладнання просто необхідні магнітні перетворювачі:

— пральна машина, посудомийна машина;

— сантехобладнання і душ;

— колонка газова;

— будь-які бойлери;

— мережі водопроводу;

— водогрейки.

Пристрої магнітні широко застосовуються і ефективність фільтрів повністю не підтверджена, однак на практиці доведено протилежне.

Переваги магнітного фільтра:

— не потрібно демонтаж, пристрій встановлюється на певний ділянку водопроводу;

— не доведеться врізати в трубу пристрій;

— робота починається відразу після установки;

— використовувати просто;

— не доведеться налаштовувати;

— не потребує обслуговування і заміни витратних матеріалів;

— не треба промивати магнітні елементи водопроводу;

— термін служби 25 років;

— корозійність знизиться до 50%;

— для здоров’я представляє повну безпеку;

— рідкісні випадки аварійних ситуацій.

Самопромивні пристрою або фільтр на воді

Самоочищення відбувається за рахунок клапана і зливного крана, очищається сітка при потоці води, видаляються всі можливі забруднення. Сіточка частіше виконана з нержавіючої сталі або поліаміду. Регенерація проводиться лише за дві хвилини. Раз на півроку проводиться дезінфекція і промивання водою в розбірному вигляді. Якщо ступінь очищення недостатня, то можна замінити фільтроелемент.

Порятунок від хлору на душ

Сьогодні фільтруючі пристрої на душ обов’язкові в кожному будинку, це пов’язано в першу чергу з неякісною водою, яку на очисних станціях очищують хлором. В душ не завжди є можливість встановлювати пристрої для питної води і магнітні елементи, тому альтернатива є – фільтр на душ. Пристрій на душ впорається не лише з хлором, але і з механічними домішками. Собівартість насадки виправдається здоров’ям шкіри і волосся.

Фільтруючі пристрої проточні

Як і магнітні вони є свої недоліки і достоїнства, головними перевагами є компактність і висока продуктивність. Ефективні фільтруючі вироби працюють практично з усієї водою. Пристрої завдяки компактності можна брати з собою в подорожі. Продуктивність достатньо низька, приблизно 0.5 літрів за хвилину. Під час роботи виставляється певний режим.

Високоякісні пристосування показали себе з найкращої сторони. Сьогодні вони використовуються в масовому виробництві. Існує дуже багато різних видів устаткування для очищення води, де в пріоритеті виділяються самі користуються попитом:

— механічний прилад;

— глечик;

— проточне пристрій;

— зворотнооосмотичне пристрій.

Характеристика кожного фільтруючого пристрою специфічна і відрізняється по продуктивності. Фільтрами видаляються численні домішки, прибирається запах хлору і т. д. Обратноосмотические системи встановлюються в приміщення з різною площею і призначені для:

— очищення від великих механічних часток;

— видалення важких металів;

— усунення хлорного запаху;

— очищення від вірусів і бактерій.

Зворотний осмос

Для води це найкращий і ефективний апарат очищення, його вартість доходить до 10 і вище тисяч. Основний робочий елемент такого фільтра – мембрана, яка очищує воду за допомогою напору тиску. Під високим тиском частинки розбиваються на молекулярні частинки, і в результаті виходить найчистіша дистильована вода. Якщо потік ослабне, то висока ймовірність засмічення мембранного елемента. Продуктивність залежить від безлічі факторів, це і об’єм, тиск і температура. Осмотичні системи можна встановити в квартирах і заміських будинках, а для підвищення тиску в системі встановлюється спеціальна помпа. Мінімальний тиск має бути 3 атм. Важливим плюсом стане стійкість до жорсткої воді. Якщо правильно користуватися різними фільтрами, то повністю очищену воду можна пити без кип’ятіння, в сирому вигляді. Найпростішим способом очищення води в будинку є кувшинная фільтрація. Виготовлення таких пристроїв налагоджено не тільки в Росії, але і в Китаї і США. У водогоні є дуже багато хвороботворних домішок, які якщо не очистити потраплять в організм і почнуть його труїти. Домішки зіпсують їжу, чай та інші напої. Очищена вода сприятливо впливає на здоров’я і виводить шлаки. У кожному будинку має бути хоч якась система очищення рідини для пиття.