Home Фильтры для воды Фільтр від вапна: як очистити воду?

Фільтр від вапна: як очистити воду?

Фільтр від вапна: як очистити воду?Коли мова заходить про вапна, ми має на увазі лужноземельний метал кальцію, який з’єднаний з киснем, або ж оксид кальцію. Солі кальцію розташовуються глибоко під землею, і коли вода проходить там, вона насичується вапном. Проблема насичення води вапном дуже поширена по всій Росії. Можна назвати лише кілька регіонів країни, де б вода, яка проходить через станцію водоочистки і вважається питної, дійсно не залишає накипу на каструлях та іншому посуді. Тому це питання дуже актуальне практично для кожного регіону країни, причому вміст вапна і бактерій у воді дуже завищена, тому питання з її очищенням стоїть дуже гостро.

Якщо ви живете в регіоні, де у воді підвищений вміст вапна, то вам необхідний спеціальний фільтр і ось з яких причин:

Вся справа в тому, що занадто великий вміст вапна, як і наявність у воді бактерій, у воді дуже сильно позначається на здоров’ї людини. У першу чергу страждають нирки, тому в регіонах з такою водою пісок в нирках для тамтешніх людей не рідкість. Крім того, підвищений вміст вапна погано позначається на зубах людини, і призводить до утворення зубного каменю. Також вживання такої води в неочищеному вигляді загрожує відкладенням солей у кістках. Після тривалого споживання такої води наноситься непоправної шкоди всьому організму, що в кінцевому підсумку ще швидше зношує його. Варто згадати і про накипу на посуді, і про шкоду бактерій для здоров’я.

Саме за цим причина використання вапняного фільтра в регіонах з такою водою просто необхідно.

Потрібен вапняний фільтр для свердловини?

Крім величезної шкоди людському здоров’ю у води з високим вмістом вапна є ще один суттєвий мінус. І цей мінус полягає в тому, що така вода згубно впливає на роботу всіх водонагрівальних приладів в будинку. Саме від такої води перегораю нагрівальні тени, ламаються від накипу пральні машини. Крім того вапно має властивість відкладатися на водопровідних трубах у вигляді нальоту. Також відкладається вапно практично на кожній поверхні сантехніки, і ваша сантехніка виглядає неохайно. Не витримують роботи з водою насиченою вапном і крани та душові кабінки.

Кожна господиня напевно стикалася з проблемою білого нальоту на чайниках, каструлях та іншому посуді.

Крім твердих включень типу сміття, у воді можна знайти ще масу різних домішок і бактерій. Людина такими великими кроками пішов по сходах технічного розвитку, що його діяльність іноді залишає свої сліди навіть у воді. Тому там можна виявити досить багато шкідливих сполук. Вапна у воді теж дуже багато і з цією проблемою обов’язково потрібно боротися.

Фільтр від вапна: як очистити воду?Який фільтр для води від вапна вибрати для свердловини?

У випадку з фільтром для свердловини є три варіанти вибору фільтра: фільтр для жорсткої, наджорсткої води і фільтр мембранного типу. Інші типи фільтрів, які на сьогоднішній день дуже популярні на ринку, просто не зможуть очистити воду від кальцію, з причини відсутності в них механізму для цього.

Очищена вода буде набагато поблажливіше по відношенню до всіх приладів у будинку. Також така вода не буде налагоджувати у вигляді солей в людському організмі, а її вживання в деякому роді можна навіть назвати профілактикою від сечокам’яної хвороб, про шкоду від бактерій після фільтрації теж можна забути.

Якщо ви хочете провести очищення води для дачі або котеджу, то для свердловини вам знадобиться великий фільтр. Ван потрібен фільтр колонного типу, вибір залежить від багатьох факторів. Як правило, в таких фільтрах міститися спеціальні смоли, які і допомагаю робити очищення. Для того щоб повністю підготувати воду для пиття її потрібно пропустити через три фільтра: фільтр грубого очищення, фільтр зі смолою та фільтрування для доочищення. Серед трьох фільтрів для очищення води від вапна робить фільтр зі смолою. Інші ж допомагають очистити воду від різного сміття і бактерій. Мінус даного фільтра в тому, що ресурс смоли не вічний, і незабаром вам доведеться її регенерувати. Зробити це можна кухонної сіль. Даний фільтр хороший не тільки тим, що видаляє з води вапно, також він здатний очистити воду від важких металів, та інших домішок.

Кальцій діє на наш організм і чи потрібен він взагалі?

Без кальцію здоров’я людини може сильно похитнути. Але при цьому, кількість кальцію у воді і продуктах не повинен перевищувати певну норму. Переоцінити важливість кальцію в роботі організму складно. Власне кальцій і складає основу вапна у воді, тієї самої жорсткості. Але з цим показником треба бути обережніше. Так як його недолік, як і надлишок, згубні.

З усіх варіантів металів необхідних людському організму – кальцій є одним з найважливіших. Більше всього кальцій накопичується в кістках. Навіть сама назва перекладається з латині, як «вапно». Ще одне більш точне значення – м’який камінь. На відміну від звичайного каменю, вапно (наприклад, у вигляді накипу) на певній стадії відчистити ще можна, але чим далі і твердіше вона, тим гірше очищається. Назва кальцію дав хімік Хэмфи Деві.

Кальцій як елемент входить в склад багатьох речовин. Сюди відносять і ангідрит, і найпростіший гіпс, і флюорит, і, звичайно ж, вапняк. Його місце – п’яте. Найчастіше на землі зустрічається кисень. Після нього, як не дивно йде кремній. Потім найлегший метал алюміній. На четвертому місці — залізо.

Що ж стосується кальцію в організмі людини, то він вважається найпоширенішим елементом. Кальцій основний будівельний варіант для кісток і зубів з нігтями. Гідроксиапатит міститься в людському організмі в концентрації приблизно до 2 відсотків, а звичайний карбонат все того ж кальцію і того більше — до 13 відсотків.

Допускати повної відсутності кальцію не варто. Це простимулює погану згортання крові, з’являться перебої тиску. Про норму кальцію слід сказати те, що в різних вітамінних комплексах вона різна.

Фільтр від вапна: як очистити воду?Звідки ж можна отримати кальцій?

Як вже стало зрозуміло кальцій, який міститься у воді і входить до складу вапна нам життєво необхідний. Виникає закономірне питання: як прибрати з води вапно, але при цьому не постраждати ще більше від нестачі кальцію?

Звичайно, ми отримуємо кальцію не тільки з води. Найбільше кальцію надходить в організм разом з продуктами харчування. Тому замінити кальцій, що отримується нами з води, на кальцій з їжі не так вже складно. Досить просто правильно підійти до вибору раціону харчування.

Кальцій – це елемент, який, так чи інакше, має бути присутнім у воді. Без кальцію людина втратить своє здоров’я, а значить, вода бідна на кальцій, дуже шкідлива, проте не менш шкідлива вода з його підвищеним вмістом. Саме тому сфера пом’якшення води користується такою популярністю.

Що ж стосується проблеми вапна у воді та її згубний вплив на людський організм, то з цим, безумовно, треба боротися. Найкращим помічником у боротьбі з вапном у воді буде вапняний фільтр.

Який фільтр краще очищає воду від вапна?

Методи очищення води від вапна, яка осідає на посуді у вигляді накипу, залежать від пристрою фільтра і можуть бути такими:

  • Метод іонного обміну. Даний метод заснований на процесі заміщення атомів кальцію атомами натрію, які не дають накипу на посуді, і не налагоджують в нирках.
  • Метод мембранної очистки. В даному типі фільтрації солі вапна затримуються спеціальною мембраною, накипу і опадів і бактерій не буде.
  • Кип’ятіння. Цей спосіб ґрунтується на тому, що в результаті нагрівання велика частина кальцію випадає в осад у вигляді накипу, при цьому сама вода стає більш м’якою.
  • Метод зв’язування. В насичену вапном воду додають спеціальний поліфосфати, який пов’язує вапно і не дає їй випадати в осад (не утворює накипу), проте пити таку воду ні в якому разі не можна, вона призначена лише для технічних потреб.

Якщо вода у вашому регіоні насичена вапном. То для її очищення вам потрібен фільтр для жорсткої води. Різні типи фільтрів забезпечують різну ступінь очищення.

Найбільш поширеними на сьогоднішній день є електромагнітні фільтри від вапна. Даний спосіб дозволяє очистити воду від вапна, однак, щоб застосовувати її для пиття її необхідно пропустити через ще один спеціальний фільтр.

Також дуже популярні фільтри типу глека. Цей невеликий фільтр здатний брати з води різні домішки, в тому числі і вапно. Вартість такого фільтра не велика, він зручний у використанні. Єдиний мінус – необхідність заміни картриджів. Однак даний варіант дає ще і додатковий захист від бактерій.

У випадку якщо у вас велика родина або ж ви не хочете з якихось іншому причин купувати фільтр глечик, який має дуже високі показники за ступенем очистки води від вапна, то вам необхідний фільтр під мийку. Даний тип фільтра працює за принципом зворотного осмосу і також, як і глечик дозволяє усувати різні домішки з води, які, як правило, є причиною появи накипу. Мінус даного типу фільтрів в їх високої вартості. А значний плюс у повній очищення від бактерій.

Який вибрати фільтр для промислового підприємства?

Як правило, промислові підприємства використовують для очищення води цілі комплекси. Причому створенням таких комплексів управляє компанія, яка виготовляє фільтри. Тобто замовник звертається в компанію і пред’являє певні вимоги до якості очищеної води, а фахівці компанії шукають рішення. Найчастіше в таких очисних комплексах використовується принцип іонного обміну або мембранні фільтри. При використанні відразу обох технологій вдається досягти більш високої якості без води вапна і бактерій.

Як правило, компанії, які створюють фільтри, мають рішення для очищення води і від вапна. Дуже популярні в Росії такі бренди як Аквафор, Бар’єр, Гейзер. Ці виробники мають широку лінійку товарів, які здатні задовольнити потреби клієнтів. Основною перевагою цих фільтрів в порівнянні з зарубіжними аналогами в тому, що вони створюються з урахуванням особливостей води в країні.