Home Фильтры для воды Фільтри для води: особливості, порівняння

Фільтри для води: особливості, порівняння

Фільтри для води: особливості, порівнянняВ наш час фільтри для води став необхідністю. Причиною всьому занадто низька якість водопровідної води. Більшою мірою якість води стало таким із-за активної діяльності людини. Старі водопровідні системи і неефективні методи очищення води на водних станціях тільки підливають масла у вогонь.

Саме з цієї причини багато хто сьогодні намагаються знайти хороше поєднання ціни та якості і все ж купити фільтр для води.

 1. Насадка на кран

Даний тип фільтра дуже простий у використанні. Його просто необхідно закріпить на кран. У комплекті з фільтром йдуть дві трубочки.

Плюси:

 • Невелика вартість.
 • Компактне рішення для невеликих кухонь.
 • Легко знімається і транспортується.

Мінуси:

 • Для досягнення хорошого рівня очищення води необхідний сильний натиск.
 • Навіть якщо напір у вас буде сильний, ця насадка все одно не врятує вас від бактерій або ж неприємного запаху води. Максимум даного фільтра – це очищення води від механічних домішок і хлору.
 1. Глек

Даний тип фільтра користується дуже великою популярністю і сьогодні він є практично у кожного.

Плюси:

 • Даний тип фільтра взагалі не вимагає установки.
 • Фільтр компактний і його легко можна переміщати.
 • Вартість даного фільтра по відношенню до інших типів не дуже висока.

Мінуси:

 • Даний тип фільтра вимагає дуже частої заміни картриджів. Ресурсу одного картриджа вистачає на місяць використання. Причому цей показник актуальне для невеликих сімей для трьох осіб.
 • Невисока вартість фільтра повністю перекривається вартістю картриджів, які в процесі експлуатації доведеться замінити, при тому що рівень очищення у нього далеко не найвищий.
 1. Механічні

Даний тип фільтр влаштований таким чином, щоб очищати воду від великих механічних домішок. Його конструкція включає в себе кілька сіточок з дрібними отворами і суху субстанцію. На серйозну очищення даний фільтр не здатний.

Плюси:

 • Низька вартість.
 • Повсюдна доступність.
 • Простота використання.

Мінуси:

 • Фільтр не здатний боротися з неприємним запахом і бактеріями.
 • Експлуатувати даний фільтр довго у вас навряд чи вийде. Справа в тому, що він дуже швидко засмічується. І вам або доведеться його дуже часто очищати від сміття, або дуже часто замінювати.
 1. Вугільний

Активоване вугілля прекрасно справляється з очисткою води. Всі шкідливі речовини забиваються в його пори, а вода вільно крізь них проходить.

Плюси:

 • Невелика вартість.
 • Даний тип фільтра дозволяє очистити воду від хлору, бактерій, а також механічного сміття.
 • Даний тип фільтра повністю безпечний для здоров’я людини.

Мінуси:

 • Даний фільтр вимагає частої заміни касет. Якщо ж не проводити заміну касет вчасно. То незабаром на фільтрі почнуть розвиватися бактерії. У цьому випадку фільтр стане розсадником небезпечних мікроорганізмів, що буде в рази гірше, ніж неочищена водопровідна вода.
 1. Іонний

Даний тип фільтра призначений для води, яка перенасичена важкими металами.

Плюси:

 • Фільтр дуже підходить для великих промислових міст, оскільки саме там і поширені такі проблеми з водою.
 • В основі фільтра лежить спеціальна смола, яка повністю безпечна для здоров’я.

Мінуси:

 • Даний фільтр – недешеве задоволення.
 • Фільтр вимагає постійного обслуговуючи, причому зробити це самостійно не вдасться.
 • Ресурс даного фільтра теж обмежений. Тому через деякий час після початку використання фільтра вам доведеться замінити або вкладку фільтра, або смолу.
 1. Нове слово в очищенні води — це електромагнітне поле

Даний тип очищення дуже ефективний для боротьби з солями, які роблять воду жорсткою.

Плюси:

 • Даний фільтр не вимагає заміни комплектуючих, його ресурс не обмежений.
 • Очищена фільтром вода не вимагає кип’ятіння.

Недоліки:

 • Висока вартість.
 • Фільтру необхідно обслуговування, однак можна впоратися і самостійно.
 1. Бактеріальний

Даний тип фільтрації вирішують проблему з видаленням з води бактерій без необхідності хлорування. Цей метод дуже ефективний. Деякі очисні станції відмовилися від використання хлору і вибрали цю технологію.

Якщо мова йде про домашньому використанні, то можна скористатися технологією озонной очищення або застосувати іони срібла.

Плюси:

 • Невелика вартість.
 • Високий рівень очищення.
 • Не вимагає постійного обслуговування.

Мінусів у цього приладу не виявлено.

 1. Очищення рідини зворотним осмосом

На сьогоднішній день даний спосіб очищення вважається найбільш ефективним і це не випадково. Мембрана даного фільтра пропускає крізь себе лише молекули води, всі інші з’єднання в питну воду не потрапляють.

Плюси:

 • Даний фільтр не шкодить екології.
 • На виході ми отримуємо придатну для пиття воду.

Мінуси:

 • Велика вартість.
 • Процес очищення не дуже швидкий.
 1. Кращим з усіх очисників води вважається стаціонарна система очищення, або багатоступінчасті фільтри

Даний тип фільтра вимагає установки. Причому обійтися своїми силами шкоди чи вийде. Очищення води відбувається в декілька етапів, що дозволяє на виході отримати чисту придатну для пиття воду.

Плюси:

 • Високий рівень очищення.
 • Не вимагає спеціального обслуговування.
 • Фільтр не займає простір на кухні.

Мінуси:

 • Висока вартість.
 • Установка фільтра самостійно неможливо. Він вбудовується в водопровід.

Фільтри для води: особливості, порівнянняЯк вибрати фільтр для води?

І от коли є достатньо інформації про кожному з фільтрів, можна провести невелике порівняння і вибрати той тип, який для вас буде найбільш актуальним. Однак після вибору типу пристрою фільтра можна зіткнутися з іншою проблемою – вибором виробника. Зробити вибір на користь того чи іншого виробника досить важко, оскільки схожі по конструкції фільтри навіть у різних виробників будуть здаватися абсолютно однаковими. Вибирати в такій ситуації вкрай важко, а прогадати не хочеться. Тому треба порівняти ще й виробників, щоб побачити всю картину цілком.

Плюси і мінуси фільтрів Аквафори

Великою популярністю сьогодні користуються фільтри виробника Аквафор. Цей виробник зарекомендував себе давно. Однозначно сказати, що продукція даного виробника найкраща — не можна, оскільки суттєвих відмінностей за якісними і технічними характеристиками від інших виробників цей бренд не має. Однак у компанії Аквафор є власні розробки, то і виділяє їх серед інших. Зокрема певною візитною карткою компанії Аквафор є розроблене ними волокно Аквален. Цю розробку компанія використовує практично у всіх своїх фільтрах.

Компанія активно застосовує Аквален у своїх фільтрах. Існує два варіанти Аквалену. Перший – звичайний, а другий додатково додаються іони срібла, що дає додатковий захист від мікробів. Розробка компанії дійсно заслуговує уваги, оскільки незалежні дослідження довели її ефективності. Більш того, дослідження також підтвердили той факт, що фільтри містять волокно набагато ефективніше, ніж фільтри без нього.

Компанія Аквафор дуже активно займається виробництвом фільтрів глека типу, що дуже серйозно позначилася на асортименті. Вибір варіантів даного фільтра дуже великий, налічує близько восьми можливих модифікацій. Вартість глечикових фільтрів від компанії Аквафор не настільки велика, якщо проводити порівняння з конкурентами. Колірна гамма у глечиків не дуже велика, однак, під потреби ринку її цілком вистачає. Також продукція компанії Аквафор поєднує в собі вдалий дизайн і непогану якість. Також ще однією перевагою і нововведенням компанії є датчики ресурсу змінного картриджа і можливість наповнювати фільтр, не знімаючи верхню кришку.

Що ж стосується змінних картриджів, то тут також великий асортимент. Компанія випускає чотири модифікації картриджів для глечикових фільтрів. Причому якість цих фільтрів дуже висока. Всі картриджі незалежно від модифікації виконані дуже якісно, коштують своїх грошей. Єдиним їх недоліком вважається те, що кожна модифікація призначена для певної моделі фільтра. Тобто якщо ви купите картридж «навмання», то є велика ймовірність того, що він не підійде. Тому при покупці змінного картриджа все ж краще взяти з собою старий, щоб правильно підібрати модифікацію. Також компанія зробила нововведення, яке знімає необхідність у датчику заміни касети. На картриджах більше нових модифікацій нанесені спеціальні символи, які символізують про те, що необхідно зробити заміну. Ресурс змінних касет коливається від 170 до 300 літрів, що в причепі, для глечикових фільтрів дуже непогано.

Фільтри для води: особливості, порівняння Особливості фільтрів Бар’єр

Компанія Бар’єр є основним конкурентом компанії Аквафор. Вона також займає лідируючі позиції на ринку і користується великим попитом.

Компанія Бар’єр настільки популярна завдяки своїй гарній репутації. Фахівці компанії зробили акцент на високу якість продукції і однозначно не прогадали. Чого варта одна тільки упаковка глека фільтра від цієї компанії. Вже починаючи з неї можна говорити про високу якість. І справа тут зовсім не в красивій обгортці. Справа в тому, що підвищена увага компанії на упаковці своєї продукції значно зменшило відсоток бракованих фільтрів. Чому далеко не може похвалитися компанія Аквафор

У процесі транспортування випадкові падіння і неслабкі струсу – справа звична. Якщо добре не упакувати продукцію, цілком можливо, що в результаті ми отримаємо шлюб. Саме тому компанія Бар’єр і зробила упор на якість. Крім якісної упаковки фільтр може похвалитися прекрасним зовнішнім виглядом. Дизайн глечика дуже привабливий, один тільки він спонукає до купівлі. Якість самого глечика теж на висоті.

Компанія Бар’єр, як і попередній виробник, що випускає свою продукцію в дуже великому асортименті. Крім практичного дизайну фільтр відрізняє його насичена колірна гамма. Колірна гама тут налічує п’ять кольорів.

Дизайнери компанії дуже постаралися, коли працювали над фільтром. Тому і отримали чудовий результат. Однак деякі недоліки у фільтра все-таки є. Так, наприклад, для того, щоб набрати воду у фільтр необхідно знімати кришку. Якщо порівнювати з Аквафором, то тут Бар’єр явно пригріває. Проте варто відзначити й очевидну перевагу Бар’єру – універсальність змінних касет. Неважливо яка у вас модифікація фільтра, головне пам’ятати, що це Бар’єр.

Не варто залишати без уваги і великий ресурс картриджів від компанії Бар’єр. Він становить порядка350 літрів, що дуже багато в порівнянні з конкурентами.

Особливості компанії Гейзер

Компанія Гейзер спеціалізується на випуску не тільки фільтрів типу глека, однак серед продукції компанії можна знайти достатню кількість моделей даного типу фільтрів.

Компанія Гейзер була заснована військовими, це і поставило певні стандарти для їх продукції. Мова йде про великому запасі міцності в фільтрів, та й взагалі якість у цього виробника одне з кращих. Модельний ряд налічує п’ять представників глечикових фільтрів. Кожна модель має свої особливості і принципово відрізняється від інших.

Дизайн глечикових фільтрів у компанії Гейзер не настільки привабливий як у Аквафор або Бар’єр, однак, висока якість продукції компенсує цей недолік. Вивчивши модельний ряд глечикових фільтрів від компанії Гейзер, можна прийти до висновку, що тут присутня якась одержимість ідеєю високої якості продукції. Компанія навіть випустила модель ударостійкого фільтра. Він дійсно відрізняється високою якістю і великим запасом міцності. Кожен з представників модельного ряду глеків фільтрів Гейзер має свій неповторний дизайн, який разюче відрізняється від інших варіантів. Колірна гамма дещо незвична, якщо порівнювати її з іншими виробниками, однак кольори підібрані дуже вдало.

Крім цікавого дизайну і високої якості фільтри Гейзер має досить серйозні технічні характеристики. А самі фільтри дуже зручні у використанні. Деякі моделі оснащені датчиками заміни картриджів.

Змінні касети компанія Гейзер виготовляє в єдиному форматі, що дозволяє без праці підібрати потрібний вам модуль. Змінні модулі мають дуже великий ресурс очищення води. Всього існує шість варіантів змінних картриджів, кожен з яких відповідає певному типу води і цінової категорії. Рівень очищення води у таких фільтрів дуже високий. Це більшою мірою пов’язане з тим, що компанія Гейзер на сьогоднішній день лідер в розробці технологій для очистки води.

Що собою представляє торгова марка Brita?

Ця компанія є лідером ринку глечикових фільтрів зовсім не випадково. Якість глечикових фільтрів у компанії на найвищому рівні. А дизайн поєднує в собі простоту і надійність. А головне, що в цих фільтрах немає нічого зайвого.

Компанія Brita є виробником фільтрів преміум класу, тому ціна на їх продукцію відповідна. Однак фільтри цієї компанії коштують своїх грошей. Чого варто тільки зручний дизайн їх фільтрів, який до того ж дуже функціональний. Так, наприклад, фільтр володіє спеціальною гумовою підставкою, неслизької, зручної ручкою. На висоті залишається точність датчика ресурсу фільтра, який працює на основі вимірів якості води і її обсягу. Зручна кришка, що відкривається спеціальним важелем, який дозволить набирати воду в глечик без зайвих рухів.

Асортимент фільтрів глека фільтра у компанії не настільки великий, і недорогих бюджетних моделей там немає. Однак вартість фільтрів повністю виправдана якістю води очищеної ними. Компанія випускає картриджі з великим ресурсом і такої ж високої якості. Цікаво, що ніяких нових технологій або проривів компанія в цій області не намагається зробити. Надійність і якість досягається шляхом використання якісної сировини для виробництва продукції. І це зовсім не заважає фільтрів змінювати смак води до невпізнання.

Також варто звернути увагу на технології, які використовуються для досягнення такого високого рівня очищення. Так, наприклад, щоб позбавити воду від солей, які роблять її жорсткою, в фільтрах застосовується технологія підкислення води. Солі з води забираються і при цьому її смак сильно не змінюється. Однак якщо ви страждаєте на захворювання нирок або у вас підвищений рівень кислотності в організмі, то такий підхід до фільтрації буде не бажаний. Враховуйте особливості свого організму і вибирайте відповідний фільтр.

Чим відрізняються фільтри компанії Наша Вода?

Це компанія, як і всі попередні, представляє свою невелику лінійку фільтрів типу глека. Історія становлення компанії досить спірна і часом насторожує. Справа в тому, що незадовго до появи продукції компанії Наша вода на ринку фільтрів з’явилися непоказні фільтри китайського виробництва і буквально відразу ж зникли. І відразу після їх зникнення на ринок вийшла компанія Наша вода з дуже схожими зовні на китайські фільтрами. Досить важко сказати, хто і що у кого скопіював, так і страшного в цьому нічого немає. Але факт залишається фактом.

Враховуючи вартість і технічні характеристики фільтра його можна віднести до бюджетних моделей. Він доступний практично кожному. Ще одним цікавим факто є те, що компанія випускає фільтри дуже схожі за дизайном на продукцію компанії Brita. Поганого в цьому нічого немає, адже дизайн у них і справді вдалий, тільки й того, що вийшло зробити якийсь бюджетний аналог відомого бренду.

Модулі для фільтрації води не найкращої якості, тому не рідко збирають скарги від клієнтів. Зокрема претензії виникають як раз до якості фільтрації. Вирішити цю проблему можна шляхом заміни картриджа на більш якісний від іншого виробника, адже Наша вода використовує аналогові змінні касети.

Особливості Чиста Лінія

Ця компанія є кілька молодше всіх інших представників цього списку, однак це не заважає їй робити великі успіхи в сфері створення нових рішень в області очищення води. Особливістю компанії є те, що вона звертає увагу на дрібні діячі і вчиться на помилках інших торгових марок. Тобто до вдосконалює вже наявні рішення і випускає свій більш зручний і практичний продукт. Це стосується і дизайну фільтрів і самих очисних модулів.

Також компанія приділяє чимало уваги привабливому дизайну і вибору колірної гами для своєї продукції, це дає свої результати. У компанії досить багато дуже сміливих рішень, які отримали непоганий відгук від клієнтів.

Якість фільтрації води залишається на незмінно високому рівні і дозволяє отримати дійсно смачну і корисну воду. Особливістю торгової марки є те, що у фільтрах використовується крем’яний мінералізатор, який дозволяє зробити воду не тільки смачно, а ще й корисною.

Використання крем’яного мінералізатора є фішкою компанії, яка лише допомагає залучити до себе клієнтів. Відгуки про компанії тільки позитивні, що пов’язано з високою якістю продукції.