Home Фильтры для воды Порівняння побутових фільтрів для води: який краще?

Порівняння побутових фільтрів для води: який краще?

Порівняння побутових фільтрів для води: який краще?Вода поставляє в клітини організму поживні речовини (вітаміни, мінеральні солі) і забирає відходи життєдіяльності. Для нормальної роботи всіх систем людини необхідно як мінімум 1,5 літра води в день. Напрошується висновок, що без води наше існування неможливо. А без хорошої води неможливо гарне існування.

Характерними ознаками низької якості води є запах хлору, жовтуватий колір, «металевий» присмак, накип на стінках посуду, виникнення плівок на поверхні, зміна кольору овочів і фруктів при відварювання. Для найпростішої захисту сім’ї від вживання неякісної води рекомендується її завжди кип’ятити і відстоювати протягом доби. Такий спосіб обробки втричі зменшує ймовірність неприємних наслідків для здоров’я.

Вода, призначена для вживання в побуті, з точки зору хімії являє собою досить складний «компот». У воді можуть бути присутніми: рідкі органічні і неорганічні речовини, тверді органічні і неорганічні речовини, «Біофаза».

Чи можна пити воду з-під крана?

Забруднення води — це попадання в неї речовин, які роблять воду непридатною для вживання людиною. У води може бути поганий смак, вона може огидно пахнути, але бути при цьому абсолютно нешкідливою, а може мати відмінні смакові якості, бути кришталево прозорою і безбарвною, але бути смертельною отрутою.

З’ясовано, що негативні фактори, що впливають на здоров’я людей, діляться на групи. Кожну групу нейтралізують окремо. Тому в сучасних фільтрах для домашнього використання очищення одного-двох літрів води триває до п’яти хвилин. Найдешевші фільтри для води, в тому числі ті, які надіваються на водопровідний кран, розраховані на швидке пропускання порівняно великої кількості води і тому містять тільки активоване вугілля. Такий простий фільтруючий елемент має два недоліки: він швидко накопичує в собі бруд і через деякий час додає його в воду, а головне «вугілля затримує тільки частина механічних домішок. Половина» хімії «і бактерії спокійно проходять через нього.

Якість питної води викликає сумніви. В необхідності очищення води з крана, на сьогоднішній день, не сумнівається вже ніхто, проте яким чином це робити — питання. Людство виробило чимало способів водоочистки, проте далеко не всі з них настільки ефективні, як нам би того хотілося.

Багато авторитетні вчені взагалі не радять вживати воду з-під крана, принаймні, без проведення її попередньої обробки.

Порівняння побутових фільтрів для води: який краще?Чому сьогодні фільтр просто необхідний?

Водопровідна вода практично у всіх містах непридатна для вживання. Річкова і озерна вода подається до споживача старими іржавими трубами. При цьому самі технології її очищення застаріли і не дають належного ефекту. До того ж, очищення води за допомогою хлору призводить до погіршення її характеристик і шкідливого впливу на організм людини.

Жителі міст перед вживанням обов’язково воду кип’ятять. Але кращим рішенням виявиться фільтр для води. З допомогою фільтра рідина очищається до стану, придатного до вживання. На ринку представлена велика кількість моделей, про яких ми коротко розповімо нижче.

Види очисників води

Сучасні фільтри для очищення води умовно поділяються на три категорії:

 1. найпростіші;
 2. середній очищення;
 3. глибокого очищення.

Перший варіант включає глечики для очищення і спеціальні насадки на кран. Всі вони використовують вбудовані картриджі, з допомогою яких і очищають воду. Одне з головних переваг — такі прилади легко можна брати з собою у відпустку. Втім, продуктивність роботи не висока, а картриджі доводиться постійно міняти.

Фільтри середнього рівня очищення більш ефективні. В залежності від конструкції, такий прилад монтується під мийку або на кухонному столі. Ефективно видаляє з води механічні забруднення, хлор, пестициди, нітрати, органічні домішки та ін Характеризується високим ресурсом роботи. Старий картридж легко поміняти на новий.

Фільтри глибокого очищення дозволяють отримати дистильовану рідина, яку можна не тільки пити, але і використовувати у виробництві. Але використовуються вони частіше в комерційних цілях, в домашньому господарстві майже не затребувані.

Порівняння побутових фільтрів для води: який краще?Основні правила вибору побутового фільтра:

 1. Всі побутові сорбційні фільтри підходять для доочистки водопровідної води. Не рекомендується їх використовувати для очищення артезіанської або криничної води, особливо якщо вам не відомі мікробіологічні показники цієї води. Обратноосмотические (мембранні) фільтри гарантують більш ефективну, але все-таки не 100 відсоткову захист в цьому плані.
 2. У будь-якому фільтрі якість очищення і собівартість доочищеної води визначаються фільтруючим елементом. Тому при виборі очисника для води потрібно звертати увагу на діапазон дії, ресурс, вартість і доступність змінних касет і мембранних фільтруючих елементів, і тільки потім на інші характеристики фільтра.
 3. Купувати фільтри потрібно тільки відомих виробників, продукція яких давно і постійно представлена на ринках.
 4. Найбільш ефективні ті змінні касети, які розроблені для доочищення води саме у вашому регіоні або країні з урахуванням всіх її особливостей. Картриджі потрібно вибирати з урахуванням характерних особливостей води у вашому регіоні, так як якість води різне в різних регіонах країни.
 5. Потрібно пам’ятати, що в одній лінійці картриджів (від одного виробника) — чим більше варто картридж, тим більше домішок і більш ефективно він видаляє.
 6. Міняти картриджі потрібно регулярно і своєчасно, це обов’язкова умова і гарантія ефективної доочищення води і вашої особистої безпеки.

Фільтри на основі зворотного осмосу: у чому їх особливість?

Головну роль у фільтрах, що працюють за принципом зворотного осмосу, грає мембрана. За рахунок отворів в мембрані порівнянних молекулі води відбувається очищення на молекулярному рівні, тобто, продавливаясь через мембрану, з однієї сторони накопичується чиста вода, а брудна залишається на іншій стороні.

Осмос — це природна система роботи мембрани живої клітини. Молекули розчинених у воді речовин, а так само віруси і бактерії на порядок (в сто тисяч разів більше розмірів цих отворів не можуть потрапити в ємність з чистою водою. Очищення води у фільтрах зворотного осмосу проходить у 5 етапів. Ступінь очищення води в таких фільтрах становить у більшості неорганічних елементів 85-98%. Органічні речовини видаляються повністю. Проникнення вірусів і бактерій так само виключається. Але найдивовижніше і корисне, що мембрана пропускає розчинені у воді кисень та інші гази, це наближає її до талої води льодовиків — еталону екологічно чистою і корисною води для людини.

Противники цього методу стверджують, що вода проходить дуже глибоке очищення. Але вчені стверджують, що корисніше для людини одержувати мікроелементи не з води, а разом з продуктами харчування. Особливо це стосується літніх людей. Для мінералізації води розроблені спеціальні мінералізатори.

Переваги фільтрів на основі зворотного осмосу:

 • Стовідсоткова бактеріальна безпека.
 • Глибоке очищення води.
 • Можливість вживати воду в сирому вигляді.

Недоліки:

 • висока ціна.

Порівняння побутових фільтрів для води: який краще?Порівняння побутових фільтрів для води: який краще?

Загалом, очищення води може включати в себе багатоступінчасте очищення, при якій використовується: картриджні, мембранні фільтри, ультрафіолет, проточні фільтри (насадки на кран), фільтри-глечики.

Переваги картриджних фільтрів:

 • можливість вибору картриджа для певного переважаючого забруднювача і доступна ціна.

Недоліки:

 • Не забезпечують 100% бактеріальну захист.
 • Не видаляють надмірну кількість солей (в тому числі солей жорсткості), розчинених у воді.
 • При несвоєчасній заміні фільтруючих елементів перетворюються в джерело забруднення води.

Переваги мембранних фільтрів:

 • Довговічність мембрани.
 • Доступна ціна.

Недоліки:

 • Недостатня ступінь очищення в порівнянні з зворотноосмотичними фільтрами.

Переваги ультрафіолетових фільтрів:

 • Майже стовідсоткова очищення води від мікроорганізмів.

Недоліки:

 • Напруга, яке використовується для очищення, небезпечно для життя.

Переваги проточних фільтрів (насадки на кран):

 • Компактність, простота у використанні.

Недоліки:

 • Не забезпечують 100% бактеріальну захист.
 • Не видаляють надмірну кількість солей (в т. Ч. Солей жорсткості) розчинених у воді.

Переваги фільтрів-глечиків:

 • Не вимагають підключення до водопроводу і завжди готові до застосування.
 • Компактні, займають мало місця і можуть використовуватися як в міській квартирі, так і на дачі.
 • Низька питома вартість одного літра очищеної води при гарантії її якості.
 • Простота в обслуговуванні і легкість заміни касети.

Недоліки:

 • Низька швидкість фільтрації.
 • Не забезпечує 100% бактеріальну захист.
 • Не видаляється надлишкова кількість солей (в тому числі солей жорсткості).
 • Швидке засмічення картриджа.
 • В умовах вологої і теплої кухні в негерметичних картриджах можуть розмножуватися хвороботворні організми.

Які фільтри сьогодні користуються популярністю?

Кожен день ми користуємося водою — вмиваємося, приймаємо душ, готуємо їжу … І кожен з нас хоче, щоб вода була чистою і приємною на смак.

Зараз своє визнання у споживачів заслужено здобувають фільтри під мийку з окремим краном. Такі фільтри випускають багато виробників.

У такій системі очищення води є кілька переваг. Один з головних плюсів установки фільтрів під мийку з окремим краном — естетичне сприйняття. Фільтр прихований під мийкою, а значить, ніщо не заважає під рукою, не займає таке дорогоцінне місце на кухонному столі, якого зазвичай катастрофічно не вистачає, фільтр не залишається на увазі.

Друга істотна перевага таких фільтрів — швидкість і якість очищення води. Вважається, що якість очищення води в таких системах краще, а швидкість очищення.

По-третє, з фільтром під мийкою ви забудете, що пора міняти картридж — настільки рідко це доведеться робити.

Порівняння побутових фільтрів для води: який краще?Яка компанія є лідером у виробництві систем очищення води?

Компанія «Аквафор» є одним з лідерів виробництва фільтрів для води і пропонує кілька варіантів для систем очищення води з окремим краном, які підійдуть для приміщень різного типу.

Серія «Фаворит» одночасно відрізняється високою продуктивністю і невеликими розмірами. Така система очищення води підійде не тільки для квартири або заміського будинку, але і для приміщень громадського харчування, різних установ або центрів.

Серія «Тріо» має відразу кілька комплектацій в залежності від функціоналу. Насамперед, це невелика і якісна система очищення води, яка здатна поміститися навіть у міні-кухні. Виходячи з ваших цілей, ви можете вибрати стандартну фільтрацію або фільтрацію для жорсткої води. Також передбачена комплектація «Тріо норма», яка призначена для видалення твердих домішок та комплектація «Тріо Норма Пом’якшувальна» — така система фільтрації додатково до всього пом’якшує воду.

Сімейство фільтрів «Аквафор Кристалл» унікальне тим, що очищає воду від бактерій без використання яких-небудь протимікробних речовин. Очищення води від бактерій відбувається механічним шляхом завдяки новій мембрані японського виробництва. Ще однією перевагою серії «Кристал» є зручність заміни картриджів — для цього вам знадобиться всього кілька секунд!

При виборі такого фільтра бажано попередньо зробити аналіз води, це допоможе вам точно з’ясувати, які забруднення присутні у вашій воді і правильно вибрати фільтр.

Наскільки ефективні фільтри типу глека?

Один із способів поліпшення характеристик водопровідної води в домашніх умовах є застосування фільтрів картриджного типу (фільтри-глечики). У продажу имеюются фільтри для очищення води картриджного типу різного виробництва. Порівняно з іншими системами очищення води вони мають наступні переваги:

 • Не вимагають підключення до водопроводу;
 • Компактність;
 • Універсальність;
 • Простота в обслуговуванні і легкість заміни картриджа.

Що можна сказати про глечиках Бар’єр?

За даними виробника змінних картриджів «Бар’єр — 6» завдяки збільшеного змісту іонообмінної смоли ефективно знижується вміст іонів кальцію і магнію у воді, зменшується її жорсткість. Крім цього, високоякісний кокосове активоване вугілля, входить до складу фільтраційної завантаження картриджа, видаляє з води активний хлор, органічні та хлорорганічні забруднення, пестициди, нафтопродукти, усуває неприємні запахи і присмаки.

Активоване вугілля, яке міститься в касетах, додатково обробляється сріблом, що не дає можливості розмножуватися бактеріям усередині фільтра. Високоякісна іонообмінна смола очищає воду від іонів, зокрема токсичних важких металів. Компанія-виробник радить замінювати картриджі щомісяця. Ресурс кожного картриджа може становити до 350 літрів в залежності від якості вихідної води.

Наскільки хороші фільтри Аквафор?

Завантаження змінного картриджа до фільтру «Аквафор» складається з гранульованих і волокнистих сорбентів (кокосове активоване вугілля, іонообмінної смоли і волокна «Аквалену»).

Варто відзначити, що тільки у фільтрах від компанії «Аквафор» застосовується унікальна технологія «Аквален», вона була спеціально розроблена для очищення питної води і запатентована в Росії і США. Волокна «Аквалену» володіють високими гідрофобними властивостями, що дозволяє рівномірно розподіляють потік води в щільному сорбційного шарі картриджа, виключаючи «канальні» ефекти (протікання води в обхід сорбенту), але ефективно очищаючи воду. Змінний картридж В100-6 надійно і безповоротно затримує органічні сполуки, важкі метали та інші шкідливі домішки, а також усуває надмірну жорсткість води.

Для запобігання розвитку бактерій використовується модифікація волокна «Аквалену», що містить фіксоване в матриці сорбенту срібло. Термін служби картриджа — близько двох місяців для використання в родині з трьох осіб. Ресурс змінного картриджа — 300 літрів.

Порівняння побутових фільтрів для води: який краще?Що показало порівняння фільтрів для води Бар’єр, Аквафор?

Експериментальне дослідження роботи фільтрів «Бар’єр» і «Аквафор» виконували для визначення залежності зміни концентрації амонійного азоту у фільтраті від об’єму профільтрованого модельного розчину. Модельний розчин готували з допомогою додавання до водопровідній воді основного розчину хлориду амонію NH4Cl. Основний розчин хлориду амонію NH4Cl об’ємом 1 см3 містив 1 мг іонів NH4+. Для приготування модельного розчину використовували воду з водопроводу. Концентрація NH4+ в модельному розчині становила 3,65 мг / л.

Досліджувані марки фільтрів складається з приймальної воронки, змінного картриджа з фільтрувальним завантаженням і ємності для збору фільтрату. Під час проведення експерименту в прийомну лійку глечика наливали 1 літр вихідної досліджуваної води. Протікає крізь фільтраційні завантаження картриджа вода надходила в ємність для збору фільтрату.

Фільтрат на аналіз відбирали після проходження через фільтр 1, 2, 3, 5, 8, 10, 15, 20, 25, 30, 40,

50, 60, 70, 80, 100 130, 150, 180, 200, 250, 300, 350 літрів досліджуваної води. В відібраних пробах води визначали залишкову концентрацію катіонів амонію методом прямої несслеризации.

Максимальне зменшення концентрації амонійного азоту від початку експерименту спостерігалося для фільтра «Бар’єр». Виробники фільтрів рекомендують перші 2 літри води не використовувати для питних потреб. Таким чином, значення концентрації NH4+ в третьому літрі фільтрату для фільтрів «Бар’єр» і «Аквафор» становить відповідно 0,40 і 1,40 мг / л.

Інтервал об’єму фільтрату, що відповідає санітарно-токсикологічним показниками безпеки та якості питної води за вмістом амонійного азоту (до 0,5 мг / л) становить для фільтра «Бар’єр» — від 3 до 15 л. Повне виснаження (NH4+) змінних картриджів фільтрів «Бар’єр» і «Аквафор» зафіксовано при обсязі фільтрату відповідно 250 і 100 л. За результатами експериментальних досліджень визначено питома іонообмінну ємність завантаження картриджів, яка складає відповідно для фільтрів «Бар’єр» і «Аквафор» — 1,12 та 0,44 мг NH4 + / Р завантаження.

Висновки

Фільтрований об’єм рідини, який відповідає санітарно-токсикологічним показниками безпеки та якості питної води за вмістом амонійного азоту становить для фільтра «Бар’єр» — від 3 до 15 літра. Повне виснаження (NH4 + ) Змінних картриджів фільтрів «Бар’єр» і «Аквафор» зафіксовано по об’єму фільтрату відповідно 250 і 100 літрів. Питома іонообмінна ємність завантаження картриджів складає відповідно для фільтрів «Бар’єр» і «Аквафор» — 1,12 та 0,44 мг NH4+/ р.

Отже, в результаті нам вдалося з’ясувати, що в даний час у продажу є велика кількість фільтрів для очищення води, але багато моделей не здатні в значній мірі поліпшити якість водопровідної води. Крім того, понаднормове використання фільтра ще більше забруднює воду. Тому перш ніж встановлювати фільтр, з’ясуйте її склад і вже під конкретну воду підбирайте фільтр.

Не тільки в різних містах, але і в різних будинках вода різна. Десь- будинок новий, а десь- старий з іржавими трубами. Індивідуально розробити картридж під кожну людину дуже важко. І ні одна фірма цього не робить. Тому перед вибором фільтра потрібно проконсультуватися з фахівцями щодо їх використання. І щоб не витрачати кошти на купівлю фільтра, який достроково забруднить воду шкідливими домішками, радимо перевірити якість вихідної води (воду слід також перевірити до фільтрації і після неї). Бажано зробити це під час різних етапів експлуатації фільтра, щоб знати, не забруднив фільтр достроково вашу воду.

Дивитися відео фільм «Порівняння побутових фільтрів для води»: