Home Фильтры для воды Система фільтрації

Система фільтрації

Система фільтраціїУстановка систем фільтрації питання тонкий, тому підходити до нього потрібно відповідально. Якщо у водоймі неможлива природна циркуляція або водообмін, то він приречений на катастрофу екологічного характеру. Якщо вода буде застоюватися, то мікроорганізми будуть розвиватися дуже активно і найчистіша раніше вода перетвориться на брудну, мутну і болотисту. Басейн – це теж якийсь водойма, де немає природної фільтрації, застійна рідина і потребує уваги з боку людини. Встановлена система фільтрації робить водойма безпечним, а середовище біологічно безпечної. Фільтраційні системи водопідготовка передбачає різні:

— біологічна;

— знезаражуються;

— механічна;

— хімічна.

Система фільтрації – це система комплектуючих елементів для води або цілий комплект обладнання, яке забезпечує різні види фільтрації та знезараження з використанням спеціальних ламп ультрафіолету. Такі системи можна встановити для питної води, для очищення водойм, куди входять басейни, ставки й акваріуми.

Етапом первинної обробки води називається механічна фільтрація. Механічна фільтрація допомагає відфільтрувати великі частинки забруднень. Очищення таким способом дуже важлива, тим самим великі частинки не потраплять в біофільтр, а біофільтрація збільшується у багато разів. При зниженні твердих частинок скорочується витрачений час на очищення системи. Цей спосіб фільтрації допомагає позбутися від сполук важких металів, а додатковий фільтр допоможе очищати сполуки заліза.

Система фільтрації у розрізі часу

Система фільтраціїМеханічна фільтрація змінюється біологічної фільтрацією. Ця фільтрація допомагає оптимізувати азотний цикл і створює середовище для проживання нітрифікуючих бактерій. Середовище являє фільтрувальне середовище. Бактерії у воді постійно підживлюються їжею і отримують кисень. Якщо, наприклад, в акваріум поставити механічний або хімічний фільтр для очищення домішок заліза і рідина буде протікати постійно, то бактеріальні популяції все — одно будуть відкладатися. Біологічний фільтр не рекомендується часто турбувати, протікання по ньому води потрібно постійне і якщо відсутня його робота хоча б годину, бактерії гинуть, і потрібно знову час для дозрівання бактерій.

Щоб зробити біологічний фільтр заново буде потрібно тривалий час, а риби нахапаються аміаку та нітритів. Обов’язково водопідготовка повинна мати передфільтри, вони візьмуть на себе основну очисну навантаження. Губку постійно промивають, щоб ефективність очищення збільшувалася, але процедура проводиться дуже обережно, є процедури, що вбивають бактерії. Дуже обережно поводьтеся з фільтрами біологічної фільтрації для акваріумів, ставків і басейнів. Кислу воду складніше фільтрувати, при зниженні рівня pH до 6.5 діяльність бактерій знижується. Підвищений рівень заліза у воді очищається встановленими додатковими фільтрами.

При хімічної фільтрації використовується різний наповнювальний склад, який змінює хімічний склад. Така фільтрація покращує якість води і змінює хімічний склад. Матеріали, які можуть використовуватися:

— активоване вугілля (видаляє фарбувальні речовини, лікарські препарат, дубильні речовини);

— корали і вапняна крихта (збільшують pH);

— торф (знижує pH);

— цеоліт (видаляє аміак).

Увага! Цеоліт не можна використовувати постійно, а лише в екстрених випадках короткостроково. Він не замінить азотний цикл і з часом цеоліт стане малоефективний. Вугілля теж потребує заміни, особливо засмічують його сполуки заліза.

Навіщо потрібна система фільтрації?

Власники приватних ставків і акваріумів намагаються утримувати свій водойма в чистоті, в іншому випадку, навіщо тоді взагалі заводити. Вода повинна бути не тільки чистою, але й прозорою, щоб риби і рослини могли існувати нормально, тому слід підтримувати біологічну рівновагу. Кругообіг азоту є в кожній водоймі. Аміак виділяється від процесів гниття органіки і залишків корму, опускаються на дно. Аміачні сполуки відносяться до отрут, а у великій концентрації ці отрути згубні для риб і всього живого. Бактерії перетворюють аміак у нітрити, а нітрити в нітрати. Нітрат рівно, як і сполуки заліза небезпечні для риб і водоростей. Бактерії підійдуть не всі, а тільки ті, які пройшли спеціальне вирощування в умовах лабораторії. В ставок бактерії заносять тільки при досягненні водою температури +12 градусів.

Вибираємо фільтраційні системи

Вибрати фільтр найкраще в відповідності з обсягом води, для цього розраховується площа і глибина, можна зробити виміри водосчетчиком. При наповненні водою водойми проведіть попередню фільтрацію від хлору, муті та інших забруднень, в тому числі і заліза.

У систему фільтрації входять наступні елементи:

— ультрафіолетова лампа – пристрій, який бореться з рослинами. Лампа знезаражує воду. Непотрібні водорості залишає в механічному фільтрі. Лампа входить в систему або купується окремо.

— біомеханічний фільтр складається з губки і наповнювача, що створює якийсь будиночок для заселення мікроорганізмів, їх підселюють навесні.

— насос з відкритим ротором, продуктивність залежить від багатьох факторів.

— скіммер – фільтр поверхневої очистки.

— донний забірник – його встановлюють у водоймах великого розміру.

Існує два види фільтрації: напірні і проточні. Виявлення заліза у водоймі говорить про те, що перебувати рибам там категорично заборонено. Побачити його можна неозброєним оком, вода мутна і має рудий специфічний колір. Щоб побачити ефективність очищення від заліза рекомендується поставити піщаний фільтр. Напірна система очищає H2O і подає на каскад або водоспад. Проточні системи ставляться над рівнем води, і після проходження по системі вода опускається назад у водойму. При виборі системи фільтрації покупець повинен дивитися на матеріал для корпусу, з чого виконані губки фільтруючих елементів, і яка продуктивність.