Home Фильтры для воды Які фільтри для води вибрати?

Які фільтри для води вибрати?

Які фільтри для води вибрати?Для кожної людини потрібна чиста вода для нормальної життєдіяльності. Хоч цього і хотілося б, але далеко не завжди надходить у квартири навіть частково очищена вода. Нормам вода не відповідає абсолютно, особливо в старих домоволодіннях труби настільки іржаві, що навіть і говорити не доводиться. У воді з-під крана міститься величезна кількість домішок: механічні, хімічні та інші. Всі вони шкідливі для організму людини і видають неприємні запахи, від яких потрібно позбутися. Який фільтр вибрати слід ретельно розібратися. Спочатку визначається склад води водопровідної системи.

Допоможе визначити складові компоненти аналіз. Можливо, ваші сусіди вже поставили очисний пристрій або фільтр аквафор, тоді можна просто у них поцікавитися. Знаючи, які компоненти переважають у воді, продавець в магазині дасть цінну пораду по вибору. Дуже багато від цього залежить, вода буває або м’якою або жорсткою, а значить, фільтр може працювати довго або моментально забитися. Неправильно підібраний апарат не буде добре очищати, гроші будуть викинуті на вітер.

Типи очисних пристроїв

Існує п’ять найбільших способу фільтрації, залежать від того, що вони видаляють з води. Встановлюючи систему фільтрації в залежності від складу води можна встановити всі фільтруючі пристрої по черзі або якийсь один з них.

-механічний – для видалення механічних домішок;

— сорбційний – здатний розчинити речовини, які утворюють неприємний запах, наприклад хлорний;

— іонообмінний – здатний видаляти іони металів та солі, які роблять воду жорсткою;

— окислювальний – чинить бактерицидну дію;

— мембранний – технологічний процес зворотньоосмотичного дії, такий фільтр дорогий і виготовляється виробниками «Аквафор», «Гейзер» і «Бар’єр».

Механічні фільтри допомагають видаляти найдрібніші частинки, сміття і іржу, особливо в пластівцях. Отвори касети мають певний діаметр і підрозділяються на наступні види:

— груба очистка (5-500 мкм);

— тонка очистка (5-0,5 мкм);

— ультратонка очищення (менше 0,5 мкм).

Сорбційне очищення здатна поглинути органіку і хлорні компоненти. Пройшовши процедуру, вода стає дуже м’якою і втрачає всі неприємні запахи. Найчастіше в якості сорбенту використовується активоване вугілля. Корисні компоненти не фільтруються, вони залишаються у воді.

Які фільтри для води вибрати для очищення від солі

Іонообмінна очищення видаляє солі жорсткості, і вода по консистенції стає більш твердою. Ці фільтри завантажуються лугами, які взаємодіють і виробляють затримання непотрібних компонентів. Вода стає досить м’якою і корисні мікроелементи залишаються.

Розглянемо побутові фільтри і як їх правильно вибирати

Проточні пристрої для води у вигляді насадок

Ці пристрої дуже легко купувати та досить вигідно, їх габарити не великі і накручується ємність прямо на кран. Установка не займає дуже багато часу, є додаткові перехідники, які теж накручуються на кран. Фільтруючий елемент – сіточка, вона затримує дрібний сміття та іржу, яка зібралася в трубі і йде з потоком. Якщо насадка аквафор має складну конструкцію, то вона оснащується змінним картриджем.

Поетапна фільтрація:

— сіточка вбирає в себе сміття і механічні домішки;

— картридж очищає все інше (хлор, органіку і неорганічні домішки). Частіше картридж представлений простим вугільним фільтром, у різних виробників відрізняються за наповненням та ціною. Обробка сріблом проводиться для створення гігієнічної антибактеріальної атмосфери.

Терміни роботи пристрою обмежуються його ресурсностью, заміна частіше проводиться раз в 1-2 місяці, який фільтр вибрати, вирішувати тільки вам.

Пристрої глека типу

З вигляду глечик для води представляє якийсь чайник, скоріше навіть електрочайник, який призначений:

— очищення від бруду і дрібних частинок (механічна очистка);

— захист від органіки та інших домішок і суспензій (вугільний сорбент);

— обробка іонами срібла та знезараження.

Стаціонарні фільтри для води

Які фільтри для води вибрати?Якщо вибирати фільтр для квартири, то стаціонарні стануть непоганими варіантами. Пропускна здатність висока, вони розраховані на велику кількість води. Пристрої встановлюються в водопровід у квартирі або житловому будинку, прикріпити їх зручніше на стіну в туалеті або під мийкою, іноді відводять для фільтрів спеціальне місце і роблять нішу. Дуже часто фільтри складаються з трьох колб, і вода по черзі проходить три етапи очистки. У кожній колбі є змінна касета, матеріали її передбачають ту чи іншу очищення:

— механічна від великих забруднень;

— очищаються домішки і солі;

— в активованому вугіллі відбувається процес тонкого очищення.

Картриджі постійно доведеться замінювати і якщо дивитися на інструкцію, то за фактом заміна буде проводитися частіше, ніж треба. Вода насправді дуже брудна і про це говорить її колір, мутноватость і неприємний запах.

Дискові фільтруючі пристрої працюють на основі механічного видалення бруду і частинок, які не розчиняються. Вони схожі на щільно стиснуті диски і створені з полімерів, на яких нанесені бороздочки різної глибини. Коли відбувається стиснення, утворюється система сітчастого канальця. У фільтрів відмінна продуктивність і стійкість до грязям порівняно з сіточкою. Промити фільтруючий пристрій не складе праці, після знадобиться трохи часу, щоб пройшов відновний процес. Якщо промивати ви вирішили диски руками, то диски дістаються, розправляються і промиваються.

Переваги і недоліки різних фільтрів

У воді є не тільки шкідливі бруду і мікробів, які створюють загрозу здоров’ю, у них є і корисні мікроорганізми. Якщо перекласти з латинської мови слово фільтр, то воно буде означати повстяні матеріали, які видаляють домішки з води і всередині шарів їх затримують. Існує дуже багато великих Аквафор Бар’єр і ще маловідомих виробників. Який вибрати – справа складна, але ґрунтуючись на порівняльних характеристиках і відгуках цілком можливо. Вибір здійснюється, виходячи з добового споживання і витрати, від якості очищення теж багато чого залежить. Основні критерії вибору: потужність очисної системи, начинка, монтаж і принцип дії.

Вимоги, що пред’являються до пристроїв очищення аквафор

Так як в організм людини можуть потрапляти небезпечні для здоров’я речовини, що просочуються з грунту або гідросистеми всі вони здатні заподіяти шкоду для здоров’я. Існує ряд вимог, яким повинен відповідати очищувач:

— пристрій повинен бути без небезпечних структурних матеріалів;

— міцність корпусу;

— обсяг пристрою повинен відповідати використання H2O;

— багатофункціональність, від якої якість очищення води залежить безпосередньо.

Фільтр для води: як вибрати і якого пристрою приділити увага?

 1. Яка мета покупки пристрою – потрібно більш прозора вода, потрібно видалити шкідливі домішки? Потрібно просто предфільтр або сіткова установка.
 2. В залежності від складу H2O. Проведіть хімічний аналіз, одразу буде зрозуміло, що вибрати.
 3. Оптимальний рівень очищення і повагу непотрібних добавок? Від цього залежить вибір фільтру і виробника: Гейзер, Аквафор й Бар’єр.
 4. Як правильно вибрати модель аквафор? Подивіться в техпаспорті або проконсультуйтеся.
 5. Що дає інформація в техпаспорті? Тут можна переконатися в складових і очисної системи. Фільтруючі пристрої повинні бути сертифіковані за стандартами:

— стандарт 42 — 99% видалення хлору;

— стандарт 53 — видаляються леткі органічні сполуки, хімікати, пестициди і гербіциди;

— стандарт 58 — 99,9% видалення шкідливих речовин.

 1. Які прилади самі кращі – вітчизняні чи імпортні? Аквафор ні в чому не поступається своїм аналогам. Російські виробники випускають більш дешеві пристрої, деяким потрібно сервісне обслуговування. Прилади виконані з урахуванням H2O по всій країні.
 2. Об’єктивний вибір за різними критеріями. Переглядайте рейтинги і репутацію компанії, наприклад аквафор.

Як вибрати фільтр для води

 • Вибір залишається за покупцем.
 • Для очищення від хлору і його сполук підійде будь-який прилад.
 • Жорстку воду очищуйте за допомогою пом’якшуючих фільтрів, вони легко впораються з магнієм і кальцієм.
 • Наберіть в скляний посуд воду і поспостерігайте, якщо у воді осел зеленуватий осад, то це говорить про наявність мікроорганізмів, тому пристрої повинні мати добавки з срібла, що володіють бактерицидною дією.
 • Для зберігання краще не використовувати пластикову тару, ідеально підійдуть глиняні вироби або скляні.
 • З накопичувальних баків зливайте воду, щоб вона довго там не зберігалася.

Обладнання хоч і вибирається індивідуально, існують деякі регламенти та функції, які пристрої виконують:

— абсорбція;

— аерація;

— механічне очищення;

— видалення запахів;

— зм’якшення;

— знезараження;

— знезалізнення.

Особлива увага приділяється регіону та індивідуальним особливостям місцевості, де знаходиться джерело споживання H2O. Фахівці проводять величезний спектр робіт і підбирають відповідне обладнання. Якщо робота проводиться з системами зворотного осмосу, то слід поводитися з ними обережно. Продумайте, можливо, доведеться купити декілька різних фільтрів, а може, вистачить одного багатоступінчастого. Накопичувальний бачок для великої родини незамінна річ.

При купівлі багатоступінчастого фільтра необхідно враховувати не тільки вартість самого пристрою, але і вартість його обслуговування. Адже іноді вартість пристрою може бути не великий, але за необхідності щомісячно обслуговувати очищувач його зміст виллється вам в кругленьку суму. Слід приділити увагу вітчизняним виробникам, адже їх продукція пристосована до використання в Росії.