Home Фильтры для воды Як правильно зробити вибір фільтру від вапна у воді?

Як правильно зробити вибір фільтру від вапна у воді?

Як правильно зробити вибір фільтру від вапна у воді?Вапном називаю розведену у воді сіль кальцію. Вода, взята з різних джерел, складається з різних мінеральних речовин. Наявність у воді певних мінералів може давати ту чи іншу ступінь жорсткості, вода може бути «жорсткою» або «м’якою». Чим гірше якість води, тим більша рівень її жорсткості.

Прийнято вважати, що річкова і джерельна вода володіє набагато більшою м’якістю, ніж вода з крана. А ось артезіанську (свердловин) воду, прийнято вважати м’якою, але насправді вона володіє високим рівнем вмісту солей жорсткості. Таку воду небезпечно пити, так як вона містить занадто багато мінералів, а в першу чергу кальцію. Кальцій затримується в організмі і може спричинити утворення каменів у нирках. Очищення води від мінералів і кальцію не тільки важлива для поліпшення смаку, але і необхідна для самого важливого — вашого здоров’я.

Як правильно зробити вибір фільтру від вапна у воді?Як прибрати кальцій з води?

Читаючи текст вище, зразу задаєшся питанням: « А як же прибрати ці не корисні мінерали і, найголовніше, кальцій?

Так от, найбільш відомий і самий простий спосіб, який доступний всім, це кип’ятіння. Напевно кожен звертав увагу, що після кип’ятіння води в чайнику з’являється накип, вона ж залишається на стінках чайника або каструлі у вигляді білого нальоту. Кип’ятіння води при 100 градусах дозволяє їй стати більш м’якою і абсолютно нешкідливою. Правда з’являється нове питання: а як же потім позбутися від «накипу».

Позбутися від накипу досить складно, але можливо. Найпопулярнішим методів є кип’ятіння з оцтом або лимонною кислотою, кисле середовище допоможе позбутися від кальцію.

В список засобів для позбавлення води від шкідливих мінералів потрапляє, мабуть, найпростіший спосіб, це фільтрування. У наш час різні компанії надають нам безліч типів фільтрів для води. Найбільш правильним буде вибирати фільтри, в яких буде вказано, що вони призначені для «жорсткої» води. У картриджах таких фільтрів міститися спеціальні реагенти, які миттєво змушують кальцій осісти, це відразу ж пом’якшить воду, краще, ніж кип’ятіння і при цьому не зіпсує вашу улюблену посуд. Використання фільтрів обійдеться дорожче, адже картриджі доводиться часто змінювати, але що може бути важливіше власного здоров’я?

Які існують фільтри для видалення вапна?

Популярність фільтрів для води з кожним днем все росте і росте. Найбільшою популярністю зараз користуються кілька видів очисників для води з свердловин:

Електромагнітні фільтри

Такий фільтр використовує електромагнітне поле для очищення води від вапна. На вигляд він як невелика пластикова коробочка з вбудованим всередині мікропроцесором, який створює нешкідливі електромагнітні хвилі в діапазоні від 1 до 50 кГЦ. З допомогою цих хвиль іони К і Mg, повністю «знешкоджуються» і не утворюють накип. Вони не тільки очищають воду, але і пом’якшують її.

Як правильно зробити вибір фільтру від вапна у воді?Механічне очищення

Такі фільтри, як правило, виглядають як невелика пластикова ємність з фільтруючим матеріалом, який і є головною складовою даного фільтра. Фільтруючим матеріалом найчастіше виступає активоване вугілля. Він затримує вапно і дозволяє очистити воду, також вугілля знезаражує воду й поліпшує її смак.

Іонообмінні очисники

Іонообмінні прилади бувають двох видів: магістральні і стаціонарні. Такий прилад вбудовується безпосередньо на труби водопостачання.

Іонні фільтри з допомогою спеціального компонента наповнюють воду іонами натрію, що дозволяє нейтралізувати всі шкідливі елементи. Коли жорстка вода проходить через картридж фільтра в ній відбувається заміна часток К, Мд на іони Na.

Іонообмінні фільтри можна розділити на кілька видів залежно від конструкції: довга, наповнена іонообмінними кристалами колба; посудина з легко замінними картриджами; відновлюючі фільтри на основі іонообмінної смоли.

Зворотний осмос в якості фільтра для очищення водою

Це ще один вид вапняного фільтра, він є найбільш популярним і ефективним. Це конструкція з декількох колб, які наповнені різними фільтруючими речовинами, а на останньому етапі вода проходить крізь мембрану. Вода, перетікаючи з однієї колби в іншу, проходить багаторівневу очищення, що дозволяє їй стати ще більш чистою. Проходячи всі рівні очищення, вода втрачає і корисні речовини, але їх можна відновити за допомогою спеціальних установок, які збагачують воду мінералами.

Так який же фільтри від накипу краще?

Кожному необхідно вибирати фільтр виходячи з власних уподобань, а також виходячи з бюджету, які ви запланували витратити на покупку очищувачі води. Адже сьогодні справитися з видаленням вапна може досить багато фільтрів, однак не всі можуть бути вам по кишені. Тому одним ідеально підійде фільтр на основі зворотного осмосу, однак його вартість досить висока, дозволити її собі зможе не кожен. Комусь більше підійде стаціонарний фільтр, який також може чудово впорається з очищенням води від вапна, якщо встановити на нього відповідний картридж, також можна використовувати спеціальний фільтр від бактерій. Такий фільтр буде набагато дешевше в обслуговуванні.

Дивитися відео фільм «Фільтр від вапна у воді»: