Home Фильтры для воды Як влаштовані механічні фільтри (фільтри очищення брудної) для води?

Як влаштовані механічні фільтри (фільтри очищення брудної) для води?

Як влаштовані механічні фільтри (фільтри очищення брудної) для води?Фільтри грубого очищення (іноді їх називають фільтри очищення брудної) призначені для видалення з води механічних забруднень шляхом пропускання води через сіточку або інший фільтраційний матеріал. Фільтр грубого очищення може використовуватися окремо або бути встановлений на систему багатоступінчастої очищення води як фільтр першої очищення.

У фільтрах грубого очищення може використовуватися кілька варіантів фільтраційних елементів:

  1. Сітчасті.
  2. Картриджні.

Як влаштовані механічні фільтри (фільтри очищення брудної) для води?Конструктивні особливості фільтрів грубого очищення води з механічним фільтруючим елементом

Фільтр грубої очистки оснащується спеціальною сіточкою, яка видаляє з води забруднення розміром від 50 до 400 мікрон в залежності від розміру осередків сіточки. Фільтруючий елемент такого фільтра виготовляється повністю з нержавіючої сталі. Конструкція фільтра передбачає наявність кришки ревізії. Ця кришка дозволяє при необхідності оглянути фільтр на наявність забруднень.

Для нормальної роботи фільтра необхідно забезпечити повну герметичність всіх кріплень і стиків.

Використання таких фільтрів не передбачає заміну фільтруючого елемента. Якщо він засмічується, його можна дістати з корпусу фільтра і почистити. Зазвичай очищення проводиться не частіше 4 разів на рік при середній забрудненості води.

Сітчасті фільтри грубого очищення більш практичні, оскільки протягом періоду їх експлуатації не потрібно проводити заміну сіточки, а значить, не потрібно витрачати гроші на додаткове обслуговування.

Конструкція такого фільтру передбачає наявність спеціального поглиблення в корпусі, який служить резервуаром для накопичення механічного сміття. Необхідно стежити за ступенем заповнення цього резервуара і не допускати роботу фільтра, якщо відстійник вже переповнений.

Відстійник у сітчастого фільтра може розміщуватися знизу або йти в сторону. Ті, які розміщуються знизу, називаються прямими. А ті, що йдуть у бік – косими.

Перший варіант резервуара буде більш об’ємним. Це дозволяє рідше проводити його очищення і покращує якість очищення води. Проте встановити такий фільтр можна не скрізь, так як його габарити дещо більше, ніж розмір косого сітчастого фільтра.

Як влаштовані механічні фільтри (фільтри очищення брудної) для води?Як влаштовані картриджні фільтри грубого очищення води?

Фільтри грубого очищення з картриджами мають порівняно з першим видом фільтрів великі розміри. Ця особливість не дозволяє монтувати їх у водопровід у підвішеному стані, тому їх кріплять до стіни.

Корпус фільтра являє собою пластикову колбу, в цю колбу і вставляються картриджі.

Заповнюється колба фільтра спеціальним матеріалом – поліестером. Цей матеріал дозволяє виробляти грубу або тонку очистку. Але навіть картриджі грубої очистки у таких фільтрів більш ефективні в порівнянні з сітчастими. Оскільки пропускна здатність поліестеру фільтр грубої очистки буде дорівнює сітчастому фільтру з розміром вічок в 20-30 мікрон.

Істотним недоліком картриджів для механічного очищення води є те, то їх не можна промити або повторно використовувати після будь-якої іншої процедури.

Для того щоб компенсувати цей недолік, можна встановити сітчастий фільтр перед картриджних. Проходячи через сітчастий фільтр, вода буде ставати трохи чистіше, а решту зробить роботу фільтр з картриджами. Встановивши сітчастий фільтр можна звести до мінімуму витрати на купівлю фільтруючих елементів для картриджного фільтра.

Дивитися відео фільм «Фільтри очищення брудної»: