Home Фильтры для воды Інформація про фільтри для води

Інформація про фільтри для води

Інформація про фільтри для водиНайкращою водою в побутовому використанні зазвичай вважається артезіанська вода. Однак для потреб міста її недостатньо, та доводиться змішувати цю воду з водою з водосховищ. Однак вода в водосховища потрапляє з річок, а в них, як відомо, чого тільки не присутня, тоді будь-яка інформація про фільтри для води доведеться до речі. У цій воді зустрічаються органічні домішки, хімікати, пестициди, сліди екскрементів і звичайна грязюка.

Інформація про фільтри для водиТакий букет домішок, може викликати напад нудоти у обивателя, якщо йому перерахувати все, що міститься в такій воді. Звичайно ж, очисні споруди і станції проводять фільтрацію та знезараження брудної води. Однак перш ніж потрапити в квартиру така вода протікає ще пару кілометрів по трубах і збирає по дорозі іржу, мікроорганізми, органічні відходи та інше.

Інформація про фільтри для води надається для споживача

Знезараження такої води неприємним і шкідливим хлором також не робить гарну таку водопровідну воду. Саме тому необхідна фільтрація води, і потреба в такій фільтрації виникає майже у кожного, хто хоч трохи піклується про здоров’я своєї родини. При цьому варто зауважити, що у більшості монополістів-виробників очисників для води, ні своїх власних фільтрів, і вони закуповують їх у багатьох компаній, які часто далекі від виробництва та виготовлення сантехніки. Тому на ринку представлено безліч подібних агрегатів, які відрізняються як за зовнішнім виглядом, так і за формою, а також за методом і ступеня очищення води.

Переваги, недоліки та інша інформація про фільтри для води

Найпростіші фільтри це ті, які застосовуються під час очищення водопровідної води, поширені фільтри представлені у вигляді глечика.

Принцип роботи такого глечика простий – у ємність заливають воду, приєднують змінний блок – картридж, через який пропускається рідина, проходячи очищення. Рідина просочується в нижню частину глечика.

Такий фільтр прекрасно справляється з жорсткою очищенням води від піску, великих зважених часток і інших домішок. Такі фільтри недорогі, мало важать, мобільні, можна брати з собою в поїздку за місто, їх не потрібно приєднувати до водопроводу. До недоліків можна віднести малий ресурс картриджа (300 л), невелику швидкість очищення й неможливість здійснення антисептичної очищення.

Інший вид очищувачів, виконується у форм-факторі насадки на кран. Такий фільтр дуже компактний, їх також можна легко взяти з собою, але тільки туди, де є водопровід. Швидкість проходження рідини через такий фільтр набагато вище, ніж у глечикових аналогів.

Недолік такого фільтра – також малі його ресурс (700л), невелике якість чищення, з-за високої швидкості фільтрування і те, що кран неможливо використовувати для інших потреб під час використання очисника.

Головний вид фільтрів – це стаціонарні очищувачі. Такі фільтри інсталюються безпосередньо у водопровід і в залежності від того, яка модель фільтра встановлюється, в таких фільтрах може використовуватися одноступінчата, двох – і трехступенчатаясистема фільтрування.

Такі фільтри мають дуже високий ресурс (від 5 тисяч до 15 тисяч літрів), дуже високу швидкість очищення води, при гарному якості одержуваного фільтрату. Такі фільтри непримітні, вони встановлюються під раковину, мають відокремлений кран, і тому основний кран можна використовувати в інших цілях.

До мінусів таких очисників, можна віднести високу вартість, і необхідність установки фахівцем.

Змінні блоки, призначення, підвиди картриджів

Фільтри без змінних елементів, що мають один недолік, що після декількох місяців роботи, доводиться купувати новий агрегат, що дюже збитково. Отже, зручно використовувати змінні блоки (картриджі), в якості витратного матеріалу, і які легко і дешево можна замінювати по мірі їх засмічення. Якщо старий картридж починає погано пропускати воду, то його потрібно неодмінно поміняти, тому що з очисника, такий фільтр стає рознощиком бруду та інфекцій, тому що він не пропускає рідину, і вода обтікає фільтр, змиваючи з нього ті домішки, які він раніше осадив на себе.

Картриджі бувають:

— поліпропіленові. Це картриджі, в яких полімер фільтрує нерозчинні засмічення і частинки, забезпечуючи механічну очистку. Відфільтрована таким фільтром вода не буде каламутною, і стане прозорою, в порівнянні із звичайною водою, така вода виглядає кришталево чистою.

— карбонові вугільні. Такі картриджі виготовляють з вугілля, отриманого в результаті випалу горіхових скорлупок (кокосових горіхів). Застосовують три види такого вугілля – активоване в гранулах, пресований, і активоване вугілля у вигляді порошку.

Такі фільтри різні по конструкції, і по площі адсорбції, це впливає на якість вбирання домішок матеріалом фільтра. Мінус таких фільтрів в тому, що вони не надають антимікробну захисту.

— іонообмінні фільтри. Ці фільтри містять частинки спеціальних смол, які вступають у хімічну взаємодію з розчиненими у воді хімічними солями.

— фільтри зворотного осмосу, з тонкоплівкової мембраною. Такі пристрої затримують всі молекули, які перевищують обсяг молекули води, не пропускаючи органічні і неорганічні домішки.

— комбіновані картриджі, представляють собою збірні фільтри для води інформація, яка міститься, залишається в пам’яті, що забезпечують одночасну очищення вугіллям і іонообмінним наповнювачем. Такі картриджі чудово очищають воду від металів, токсинів, запахів і неприємного присмаку.

Поліпропіленові очисники робляться з волокнистого полімеру. При цьому весь осад такі блоки затримують у собі (іржа, пісок, бруд). Густина полімеру і розмір волокон розділені у картриджі таким чином, щоб забезпечити максимальний ступінь очищення. Чим менше часу, тим краще вони можуть затримувати зважені частинки. Вони виконуються з поліпропілену з волокна, той, що накручують на сердечник з поліпропілену твердого виду. Всякий осад, іржу і пісок він затримує в собі. А принцип фільтрації примітивний: чим менше часу, тим дрібніші фракції можуть пройти через фільтр. Поліпропілен, застосовуваний в подібних системах, є практично ідеальним субстратом для проведення очищення води від сторонніх домішок. Головною його якістю, можна назвати інертність. Даний полімер практично не взаємодіє з органічними і неорганічними агентами, також він не вступає в реакції з лугом і кислотою, а й іншими середовищами. Проте варто пам’ятати, що поліпропілен, фактично є пластиком, і має низьку температуру плавлення. Тому, такі фільтри бояться температури вище 73,9 градуси Цельсія, що в принципі не грає великої ролі при використанні побутових фільтруючих, оскільки вода, потрапляючи в будинок котельні, кілька остигає, і завжди має температуру нижчу. Такі картриджі бояться морозів, і тому не можна допускати, щоб вони промерзали, інакше вони швидко виходять з ладу – на холоді полімер стає ламким, і від тиску води, на ньому з’являються тріщини.

Картриджі на основі активованого вугілля

Такі змінні блоки діють за принципом адсорбції – вони не пропускають домішки, такі як органіку, солі металів, а також солі кальцію або магнію. Якість такого картриджа і ступінь очищення води безпосередньо залежать від площі адсорбції самого субстрату, який застосовується. Саме тому величезне число варіантів таких картриджів на ринку, можна легко пояснити – чим більш дрібні гранули, тим краще він виробляє адсорбцію, проте знижується швидкість очищення.

Найчастіше вугільні картриджі виготовляють у формі карбон блоків. У них пресоване вугілля поміщається в полімерну оболонку. Ця оболонка потрібна для фільтрації води від механічних домішок, а також не дозволяє частинкам самого вугілля, потрапляти в минулий через фільтруючий пристрій воду. Найкраще адсорбує домішки картриджі порошкові, тому що вони мають найбільшу площу для вбирання. Так площа поверхні у таких фільтрів може становити близько 1500 квадратних метрів на грам.

Картриджі з іонообмінними смолами

У таких фільтруючих приладах застосовують реакцію обміну або заміщення іонів. З полімеру з іонообмінними властивостями, пропускається вода, і кальцій або магній, які і надають воді жорсткість, обмінюються на поверхні смоли місцями з іонами натрію або калію. Зовні наповнювачі в пристроях нагадують гру. Такі агрегати прекрасно пом’якшують воду, мають дуже високий показник очищення H2O. На ступінь фільтрації сильно впливає температура, ця інформація стане в нагоді. Найчастіше такі пристрої застосовують у багатоступеневих очисниках, оскільки вони більш близькі до водоочистителям тонкого очищення, за ступенем фільтрування. При цьому зазвичай такі фільтри для води інформація, про яких повно міститься в інструкції, що додається, самі по собі не використовуються, і використовуються у комплексі з вугільними або пропиленовыми, або і тими й іншими пристроями.

Системи зворотного осмосу

Такі очисники мають найбільше поширення у світі, особливо внаслідок якісної і добротної очищення порівняно з іншими видами агрегатних пристроїв.

Основним очищаючим елементом, в таких приладах, є спеціальний фільтруючий апарат, здатний пропускати тільки молекули води і кисню. При цьому фільтрація відбувається за рахунок тиску, і домішки переходять в бік протилежний градієнту концентрації.

Даний принцип осмосу давно відомий і широко застосовується у всіх сферах, наприклад, у Норвегії побудована електростанція, що працює на різниці концентрацій солоної морської і прісної води, тобто при вирівнюванні концентрації солей, можна одержати енергії, а при прикладанні енергії, можна розділяти концентрацію. Це і є принцип зворотнього осмосу.

Складовою модуль

Незважаючи на те, що вода пройшла систему зворотного осмосу чудова за своєю якістю, однак для відправки на таку мембрану її необхідно підготувати. Для цього використовують подговительную очищення на попередніх пристроях очищення. При цьому для повного очищення, вода проходить кілька рівнів чищення.

У виробництві є модульні системи з 3-ма, 4-ма і навіть з 5-ма ступенями фільтрації, до кожної щаблі прикладається окрема інформація. Приміром, у п’ятиступінчастого очисника, перший картридж – це картридж для механічного чищення, який видаляє пісок, глину тощо. Другим у такому агрегаті йде фільтруючий модуль з гранульованим вугіллям для очищення води від хлору, після цього вода потрапляє на карбон-блок, для фільтрації частинок менше 5 мкм, і четвертим у фільтрі, варто картридж з мембраною зворотного осмосу, після якої, в якості останньої сходинки, знову варто вугільний фільтрат. Іноді, якщо вода дуже жорстка, може також застосовуватися додатковий іонообмінний картридж. Такий картридж може, як замінювати один з вугільних блоків, так і бути доданим окремо, збільшуючи загальну кількість фільтруючих блоків. Здавалося б, подібним чином можна нарощувати фільтри до нескінченності, отримуючи все більше очищену воду. Однак слід враховувати той факт, що збільшення кількості блоків, роблять процес фільтрації більш повільним, і як наслідок, необхідно дотримувати баланс між необхідною чистотою одержуваної води і швидкістю її отримання на виході з водоочисника.

На закінчення хочеться додати, що використання якісної води для побутових потреб, покращує самопочуття, підвищує імунітет і позитивно позначається на стані вашої шкіри, при використанні фільтрованої води для миття посуд стає ідеально чистою. Тому використовуйте в побуті тільки очищену воду, яка, як відомо, є запорукою здоров’я кожної людини.