Home Пар Конденсація водяної пари

Конденсація водяної пари

Енергія, яка потрібна для того, щоб перетворити воду в пар, насправді нікуди не дівається, оскільки, за всіма законами фізики, вона просто переходить в теплову енергію розігрітого пара. Відомо, що для того, щоб закип’ятити літр води, потрібно дуже багато часу або велику кількість теплоти, передане одноразово щоб уникнути втрат. Але ж вся ця енергія нікуди не дінеться з часом, коли конденсація водяної пари буде мати місце. Тому дуже цікаво було б дізнатися, на що ж перейде все тепло, отримане водою.

Взагалі, термодинамічні властивості води і водяної пари дуже довго не були вивчені, хоча використовувалися ще в ХІХвеке. Тому багато питань залишалися питаннями аж до середини XX століття. І тільки коли радянські вчені почали розробляти це питання, виявилося, що все не так просто, як може здатися на перший погляд. Михайло Петрович Вукалович був одним з піонерів в цій області. Він не просто ретельно вивчив дане питання, але і склав особливу таблицю, якої досі користуються при проектуванні систем опалення в будинках різних розмірів.

Таблиця, конденсація водяної пари

Отже, давайте подивимося більш докладно це питання, яке розглядав також і Александров. Термодинаміка у воді і парі – складний процес, але деякі залежності, які були виявлені в таблиці, показують, що в певних випадках воду і пар потрібно нагрівати сильніше. Взагалі, для тих, хто не в курсі: пар можна легко розігріти до температур понад трьохсот градусів. При цьому умови можуть бути самі різні і граничні температури не залежать від зовнішніх умов, таких як атмосферний тиск, наприклад.

Конденсація водяної париТаблиця Вукаловича дає виразне пояснення тим, хто займається системами опалення. Адже процес конденсації можна коротко охарактеризувати, як віддачу тепла системою. Александров також займався дослідженнями параметрів систем опалення, однак поліпшити таблицю Вукаловича йому не вдалося. При цьому, якщо уважно подивитися на параметри, можна побачити певні залежності. В іншій статті ви так само можете подивитися детальну діаграму води і водяної пари.

Особливості таблиці

У стислому вигляді дана таблиця містить показання для постійно мінливих параметрів: температури і тиску. Адже чим вище тиск, тим вище температура кипіння води. Але при цьому виходить, що є ще й інші фактори, які впливають на якість системи опалення. Наприклад, такими факторами є питома кількість теплоти і питома теплота пароутворення. При нормальних умовах ці параметри постійні, але коли змінюється тиск, більша кількість теплоти потрібна для того, щоб нагріти деякий об’єм води, але, як не парадоксально, набагато менше енергії потрібно для освіти з цього об’єму води тієї ж маси пари.

Саме з цієї причини таблиця потрібна для проектування систем. Потрібно ретельно підбирати тиск в системі, щоб енергія переміщалася строго в ту точку, де тепло потрібно віддавати. Таким чином, конденсація – це не просто поява вологи на холодних об’єктах. Це складний процес, який можна вигідно використовувати в побутових умовах.