Home Закаливание Методики загартовування водою

Методики загартовування водою

Методики загартовування водоюУ всіх рано чи пізно виникає питання: а чи можна захистити себе і своїх рідних від постійних простудних захворювань? І досвідчені фахівці відповідати на це питання позитивно. Адже сьогодні досить поширена така техніка зміцнення свого імунітету, як загартовування організму холодною водою. І любитель поплавати в холодній воді вас запевнить в тому, що це дійсно корисно, що з початком таких процедур ви відчуєте себе краще, а хвороби підуть і не повернутися. Однак перш, ніж піддавати своє тіло таким водним процедурам, необхідно поговорити з лікарем, порадитися з ним про можливість проведення таких процедур.

Методики загартовування водоюРізні методики загартовування водою і їх користь

Досвідчені моржі стверджують, що гартують процедури здатні позбавити від таких захворювань, як ангіна, бронхіт і різних форм отиту. Про те наскільки це правда, і наскільки шкідливими можуть бути загартовуючі процедури ми далі і поговоримо.

В першу чергу скажемо пару слів про самих водних процедурах і про їх доцільність. Водні загартовуючі процедури є профілактичним засобом, яке спрямоване на боротьбу з вірусними захворюваннями, адже людина, яка починає гартуватися, стає більш стійким і несприйнятливим до вірусів. Однак у першу чергу це допомагає відновитися всім порушених функцій організму, тобто починає краще працювати ваша серцево-судинна система, центральна нервова система, а також стає стабільним психічний стан.

І звичайно ж, дуже важливо піддавати своє тіло таким випробуванням, якщо ви живете в комфортних умовах. Адже це послаблює здатність людини адаптуватися до різного роду стресових ситуацій. І тому, якщо ви піддаєте свій організм подібним стресів регулярно, він зможе виробити захист, яка буде придатною для захисту від різних захворювань. Крім того, ваш стан покращиться. Ви будете почувати себе бадьоріше. І можете забути про переохолодження та інфекційні захворювання.

Про користь загартовування відомо вже давно. Адже ще з давніх часів існували прихильники даної процедури. І, звичайно ж, сьогодні також багато людей знають про корисність таких процедур. Однак далеко не кожен готовий спробувати зробити це на практиці. Адже рішучості не вистачає кожному, крім того, виникають серйозні побоювання за своє здоров’я. І це дійсно правильно, адже багато хто сьогодні схильні недуг, які долають їх організм.

І якщо ще й додати до цих недуг стрес, отриманий від переохолодження під час процедури загартовування, то можна отримати серйозне ускладнення. Саме тому фахівці рекомендують, перш ніж приступати до подібних процедур, сходити до лікаря. Лікар перевірити стан вашого здоров’я, і потім вже дасть свої рекомендації з приводу загартовування. Можливо, лікар порадить вам іншу процедуру загартовування, яка підійде вам краще, ніж звичайне обливання холодною водою.

В яку пору року краще починати загартовування водою?

Також необхідно сказати про час проведення подібних процедур. Багато хто помилково вважають, що починати загартовування необхідно в теплу пору року, нібито, так організм краще адаптується до холодної води. Насправді ж це не так. І необхідно приступати до загартовуючим процедурам саме в той момент, коли ви дійсно до цього психологічно готові. Час року при цьому значення не має. Адже сьогодні можна почати загартовуватися навіть у власній ванній, а для того щоб перейти до загартовування в більш серйозних формах, наприклад, загартовування в ополонці, необхідна тривала підготовка, яка починається все в тому ж душі.

Також слід сказати про ефективність подібних заходів.

Дивитися відео фільм «Загартовування водою»:

Наскільки ефективними є різні методики загартовування водою

Насправді, все що гартують процедури дають певний результат. В тій чи іншій мірі ви будете відчувати вплив цих процедур. Однак слід зазначити, що ви відчуєте результат лише в тому випадку, якщо будете робити все правильно. І перше правило, яке необхідно твердо зміцнити в своїй свідомості, це те, що проводити подібні процедури необхідно регулярно.

Систематичне проведення процедур загартування дозволяє адаптувати організм до переохолодження, також зробити імунну систему більш стійкою до різних вірусів. Якщо ж ви робите це не систематично, то ви ризикуєте незабаром захворіти. Оскільки без постійного підкріплення всі досягнуті вами результати з часом будуть знижуватися, і якщо ви будете продовжувати з того моменту, на якому зупинилися, то, швидше за все, ви все-таки захворіли і не отримаєте бажаний ефект.

Також фахівці стверджують, що зробити максимально ефективними загартовуючі процедури можна лише в тому випадку, якщо ви робите це систематично, а також комплексно. Ви повинні вибрати кілька загартовуючих процедур, які поступово будуть занурювати ваш організм в цей світ. Ви не повинні відразу обливатися холодною водою, для початку можна спробувати мити ноги в холодній воді, або ж обливати холодною водою тільки кінцівки.

Ви повинні переходити на більш складний рівень поступово, не поспішаючи, і тільки так ви досягнете високих результатів. Якщо ж процедура стає для вас примусовим актом, то ви навряд чи отримаєте позитивний результат від неї. Адже психологічний стан вашого організму навряд чи покращиться, а це впливатиме і на фізичний стан і самопочуття. Тому намагайтеся робити всі процедури так, щоб це вам подобалося. Вибирайте лише те, що дійсно приносить вам забезпечення, тоді ви отримаєте результат.

Як правильно загартовуватися?

Перед початком загартовування необхідно дізнатися про головні засади цього процесу. В першу чергу необхідно засвоїти кілька правил. І одним з основних правил є те, що такі процедури повинні проводитися регулярно. Однак це не єдине правило. Також необхідно запам’ятати і те, що всі прохолодні водні процедури сприяють пристосуванню організму до низьких температур. Саме тому необхідно поступово знижувати температуру води, не робити це різко. Процедура загартовування проходить таким чином, що в перші хвилини початку обливання холодною водою ви відчуваєте, як ваш організм різко віддає тепло. В подальшому цей процес сповільнюється. Якщо ви після першої процедури зробите ще й другу, то реакція вашого організму зміниться, і він почне продукувати тепло, а також зменшить тепловіддачу. Саме такого ефекту вам необхідно добитися від загартовуючих процедур.

Методика загартовування водою

Існує маса методик загартовування холодною водою. Проте, вам необхідно знати найпростіші методи загартовування і такі, які підійдуть вам на початковій стадії.

У першу чергу Вам необхідно почати з обтирання рук і ніг холодною водою. Потім ви можете поступово перемістити область обтирання холодною водою і почати обтирати ще тулуб. І тільки через 2 тижні після початку таких процедур ви можете почати обтирати все тіло.

Якщо ж такі процедури вже стали для вас звичними, ваш організм адаптувався, то тепер ви можете перейти до обливання холодною водою. Проте в даному випадку необхідно правильно підібрати температуру. Адже неправильно підібрана температура буде шкідлива для вашого організму, вода може бути дуже холодною, що призведе до переохолодження або хвороби. Робіть все поступово. І пам’ятайте, після кожної такої процедури необхідно витиратися рушником.