Home Жидкое состояние воды Перехід води з рідкого стану

Перехід води з рідкого стану

Перехід води з рідкого стануВсі вивчали в школі фізику і навколишній світ, тому знають про те, що вода, як і багато інші речовини, що може перебувати в декількох станах: твердому, рідкому і газоподібному. Деякі навіть пам’ятають про процесі він називається сублимацей, який характеризується переходом льоду в пар. Втім, в процесі кристалізації, зворотного цього, все одно утворюється лід, доводячи в черговий раз оборотність всіх процесів.

Як властивості води залежать від її стану

Але нам цікаво дізнатися не тільки про кристалізації, але про те, як вода переходить в різні стани. Адже від цього залежить безліч її корисних властивостей. Так, наприклад, кип’ятіння води часто знищує велику частину корисних речовин, чого ніяк не варто допускати тим людям, які стежать за своїм здоров’ям. Але ж воду треба очистити. Як це зробити?

Коли вода переходить з рідкого стану в пар, вона очищається. Це не дивно: температура пароутворення становить лише 100 градусів, а розчинені солі та інші речовини ніяк не можуть вирватися з рідини разом з молекулами води. У 15-16 столітті це вважалося дивним явищем, адже тоді воду очищали досить грубими фільтрами. Зараз кип’ятінням можна очистити воду до ідеального вигляду, прибравши з неї абсолютно все. Щоб отримати воду належної якості, досить зібрати краплі, що осіли на холодній поверхні. Ця рідина називається конденсатом, абсолютно чистою водою.

В пошуках чистої води

Але не тільки в одну сторону можна проводити процес очищення. Наприклад, тала вода, якщо її отримувати в домашніх умовах, теж чистий. Досить розтопити лід або сніг, щоб отримати воду, в якій не буде ніяких солей. Напевно, це більш зручно, ніж шукати в магазинах дорогу дистильовану воду. Але чому тала вода чиста? Коли вона переходить в твердий стан, забруднюючі речовини автоматично відділяються від неї. Вчені проводили безліч дослідів і досліджень, але вони не змогли знайти ні в одній сніжинці, ні в одному кубику арктичного льоду, взятого з глибини, забруднень. А адже вже більше двохсот років промисловість забруднює навколишнє середовище.

Газоподібний і твердий стан води на 99,9% захищають нашу головну цінність від забруднень і, отже, наш організм від різноманітних бактерій. Але що простіше зробити: організувати перехід рідини в твердий стан, а потім розтопити лід, або ж закип’ятити і отримати конденсат? У будь-якому разі, хоч це і називається розумним терміном «перехід між агрегатними станами», головна мета: створити всі умови для переходу води з метою її повного очищення.

Як можна отримувати смачну воду з льоду?

Перехід води з рідкого стануБільш докладно варто було б зупинитися на створенні талої води з льоду і снігу. При кип’ятінні, всім відомо, жорстка вода дає осад у вигляді солі. Це дуже незручно. Та й сам факт того, що треба витрачати газ (а уявіть, скільки треба витратити газу, щоб закип’ятити сотні літрів води за сезон), не радує тих, у кого стоїть лічильник. Створення талої води більш прийнятний спосіб, тому що досить знайти місце з температурою вище 0. Ще краще, якщо процес, який називається таненням, буде проходити при кімнатній температурі. Тоді протягом доби можна буде отримати якісну воду.

Висока вологість без кип’ятіння

Деякі можуть обуритися: газоподібний стан води дає те, що необхідно кожному організму. І мова йде про вологості повітря. Звичайно, зволоження повітря парою під час переходу рідини в газоподібний стан найпростіше, але і твердий стан речовини теж може дати потрібний результат. По-перше, випаровування ще ніхто не відміняв при температурах вище нуля, а по-друге, навіть твердий лід здатний переходити у газоподібний стан. Саме з цих причин не варто відмовлятися від того, щоб взимку чистий сніг і лід розтоплювати і отримувати смачну і чисту талу воду.

Процес, який називається кристалізацією можна організувати і у себе вдома. Тривати це буде не дуже довго, тим більше, якщо є хороший холодильник. Воду можна просто заморозити у морозильній камері, а потім, розтопивши, подивитися, наскільки покращиться її якість. Цей дослід проводили вже багато раз, причому не тільки вчені, але й ті люди, яким небайдуже стан свого організму.

Отже, як отримане при кристалізації, так і газоподібний стан нашої головної рідини планети може нести користь, якщо вміти ними правильно користуватися. Тому, якщо потрібно очистити свій організм або просто захистити себе від різноманітних забруднень і солей, які негативно позначаються на стані печінки, нирок та інших внутрішніх органів, варто вдатися до давно перевіреним методам очищення питної води.