Home Жидкое состояние воды Властивості води в рідкому вигляді, презентація

Властивості води в рідкому вигляді, презентація

Властивості води в рідкому вигляді, презентація

Властивості води в рідкому вигляді

Напевно доводилося чути багато про те, що являє собою вода. Адже це ж звичайне з’єднання двох атомів водню і одного атома кисню, який додає основну масу всій молекулі. Крім того, можна вказати і безліч інших властивостей, проте вони відносяться в рівній мірі як пару, так і до рідини і до льоду. Більш того, якщо розглядати основні властивості на молекулярному рівні, то вони всі будуть однакові. Адже сама молекула не змінюється, але можуть змінитися молекулярні зв’язки.

Властивості води в рідкому вигляді, презентаціяВластивості води при цьому не зміняться, однак, якщо провести кілька простих дослідів, то можна буде дізнатися, що елементарні параметри будь води можуть змінитися, якщо перетворити чисту прісну воду в розчин солі. Втім, давайте поговоримо про це трохи пізніше. Поки що позначимо основні фізичні властивості будь-якої води. Вода завжди чиста, текуча, не має ні кольору, ні запаху, не володіє яким-небудь кольором, а також здатна розчиняти ряд речовин, наприклад, солі. Ці властивості води стосуються всієї рідини H2O на Землі без винятку, тому якщо ви раптом побачили воду, яка пофарбована в який-небудь колір, має незвичний запах або просто занадто густа, то знайте, що у воді є домішки, які змінюють параметри води. Найбільш простим способом змінити основні характеристики H2O вважається додавання солі.

Презентація про воду в рідкому стані може розповісти дуже багато. Особливо цей матеріал корисний для тих, хто тільки почав вивчати особливості оксиду водню на планеті Земля. Саме в презентації буде все не тільки розказано, але і показано. Ми ж поки що продовжимо своє оповідання на тему солі у воді. Отже, у воді розчинено трохи солі. Кількість умовно, оскільки більш точні дані зазвичай наводяться в таблиці.

Дитячі досліди зі збільшенням щільності зазвичай показуються ще до школи, так що презентація навряд чи розповіла б щось нове. А ось зміна більш науково значущих параметрів вже говорить про багато що. Наприклад, діелектрична проникність H2O, а також, наприклад, поширення звуків, сигналів і їх потужність – це також параметри для звичайної води, які помітно змінюються, якщо у воду додати солі.

Що ми знаємо про поширення звуку? Те, що в більш щільних тілах звук поширюється швидше і є якась залежність між швидкістю поширення і щільністю тіл і рідин. А що буде, якщо нас цікавить рівень сигналу, тобто, величина амплітуди коливання? А буде те, що чим більш щільне середовище виявляється на шляху проходження сигналу, тим більший опір він буде зустрічати. Амплітуда буде зменшуватися в кілька разів, причому тим більше, чим менше довжина хвилі. Тобто, зворотна залежність спостерігається лише при зміні довжини хвилі, тоді як при зміні солоності амплітуда теж змінюється.

Властивості води в рідкому вигляді, презентаціяТаким чином, можна легко з’ясувати, що соляні розчини у воді з-за своєї щільності змінюють електричні та діелектричні властивості. У води достатньо інших властивостей: в презентацію, наприклад, можна включити дуже багато наочних відомостей з цього приводу. Однак, якщо заглиблюватися в фізичні параметри, то у рідкій H2O є ще маса несподіваних властивостей, які вивчаються тільки при отриманні спеціальності в університеті. Наприклад, поверхневий натяг – воно теж грає велику роль в житті людини. Зокрема, це властивість важливо при будівництві, при вивченні хімічних сумішей і мастил, а також деяких інших особливостей, вже на молекулярному рівні.

У підсумку, узагальнюючи отримані з статті знання, можна сказати, що властивостей саме у рідкої форми H2O існує дуже багато. Навіть тут були охоплені далеко не всі доступні властивості рідини. У рідкому вигляді податливе речовину можна використовувати як мастило, як основу для інших речовин і в безлічі інших способів, що робить воду ідеальною. Про стан отриманого речовини розкажуть його параметри, а ось особливі параметри в стані самої H2O зазвичай грають важливу роль. Та ж сама солоність, як ми з’ясували сьогодні. Тому проводите досліди самостійно – дізнаватися нове завжди цікаво.