Рідкий стан води

На нашій планеті H2O може існувати тільки в трьох основних станах: рідкому, твердому і газоподібному.

Стан води

Сьогодні ми більш детально спробуємо розповісти про те, що являє собою рідкий стан води. Адже він основний, оскільки не вимагає ніяких додаткових маніпуляцій перед вживанням. З іншого боку, звичайної води у світі не так багато в порівнянні з тією вологою, яка заморожена в антарктичних краях. І все ж саме рідка вода є найбільш цінною для людей.

Формально рідину можна розділити на питну і технічну. Ці два види являють собою схожі за виглядом, але різні по функціоналу склади, які використовуються або людиною, або машинами. Насправді, питну воду ніколи не будуть використовувати для охолодження двигунів або механізмів, тому що її дуже мало на Землі, щоб так невдало витрачати. Та вода, яка вже має якісь домішки, занадто складні для видалення, використовується в якості технічної. Пити її не можна через небезпеку отруєння. Навіть мала кількість складних хімікатів, які часом бувають розчинені у воді, часом призводить до летального результату. Властивості хімії повністю переносяться на воду

Але давайте повернемося до більш позитивному поданням про воду. Поговоримо про її властивості, яких дуже багато. Інколи їх поділяють на хімічні, фізичні і біологічні, але насправді деякі з них так тісно переплітаються, що ділити на категорії ми не бачимо ніякого сенсу. Але почати варто з найбільш банальних властивостей, про які, ймовірно, мало хто може згадати, хоча вони і є основними.

Основні параметри води

3 стану води рідке...Вода текуча, прозора, безбарвна. Для тих, хто думає, що два останніх властивості абсолютно однакові, нагадаємо, що скляні пляшки для різноманітних напоїв, прозорі, але пофарбовані в різні кольори. У води кольору немає, а блакитний колір морів і океанів найчастіше є наслідком заломлення світла або ж з-за мікроорганізмів, що живуть у воді. Вода не має ніякого запаху. Тобто, якщо взяти абсолютно чисту воду, то вона не буде пахнути взагалі. Запах водоростей або часом «тухлятинки» на берегах деяких річок і озер – це наслідок загнивання рослинності у воді. Клас речовин при цьому зазвичай не вказується, але властивості води від цього також не змінюються. Хочеться ще відзначити, що коли йдеться про колір або безбарвність: клас забруднень можна визначити за тими ж властивостями води.

Розчинність

Переходячи далі, можна зазначити, що вода може розчиняти різні речовини. Та ж сама сіль легко розчиняється у воді. Однак говорити про те, що вода розчиняє всі – не можна. Клас речовин, які розчиняються водою, дуже малий. Найчастіше, це концентровані речовини, які можна розбавляти, інакше кажучи, розчиняти водою. Тверді речовини і пластики неможливо розчинити водою – це зовсім інший клас речовин, більш великий.

Крім того, у нормальних умовах вода може замерзати або випаровуватися, тобто змінювати свій агрегатний стан. Можна також додати, що якщо умови нестандартні, наприклад, мова йде про барокамері, в якій тиск підвищується до 100 атмосфер. В цьому випадку вода навряд чи закипить при стандартних температурах або ж замерзне. Тобто, у рідкому стані вона буде перебувати при більш широкому діапазоні температур. Можна відразу ж відзначити особливості води при підвищеному тиску: меншу відстань між молекулами, стримувана кінетична енергія, збільшена питома теплоємність.

Так що стану води дуже легко зрушити з температурною шкалою. Взагалі, про все це детально розповідається в матеріалу за 3 або п’ятий клас, проте в цьому віці навряд чи хтось серйозно слухає те, що говорить вчитель. Тому можна сміливо переходити до іншим властивостям.

Особливості

Властивості води можуть бути і біологічними, як вже говорилося раніше. Перераховані вище властивості відносяться до багатьох класах, тому не можна говорити, що можливість розчиняти речовини строго відноситься до одного типу властивостей. А ось говорячи про токсичності, згадуємо тільки біологічне властивість. Оскільки тільки вода з усіх рідин безпечна для живих організмів. Коли проводилися досліди по введенню різних речовин, виявилося, що всі, крім води, відкидається організмом. Так що властивості самої головної рідини можна розділити на класи, виділивши при цьому клас основний і допоміжні. Але, в будь-якому разі, саме властивості допомагають нам зрозуміти, що являє собою клас простих рідин.

У рідкому стані вода чудово справляється з безліччю завдань. Саме рідкий стан води дозволяє крові текти по венах, а річках збігати в океани. Втім, вода таїть в собі безліч секретів, так що стану її все повністю не розкриті, а саме рідкий стан також не вивчено.

Author: Murcia