4 стану води

4 стану води

Стану води.

Що ми знаємо про воду? Те, що вона при певних температурах може переходити з одного стану в інше, причому ці рідкий стан – проміжне. І його рідина може спокійно минути, переходячи зі стану льоду в стан пари. Вода – дивна рідина. Адже є ще дуже багато різних моментів, які досі не були вивчені. Втім, поговорити про те, що таке вода, варто більш детально навіть у тому випадку, якщо ви повністю впевнені у своїх знаннях.

Отже, класична діаграма стану води показує нам, що температура змінюється нерівномірно. Коли відбувається безпосередній перехід з одного стану в інше, температура не підвищується, оскільки відбувається руйнування кристалічної решітки при нагріванні льоду і розрив основних молекулярних зв’язків при випаровуванні. Так що сильно розтягнутий «дзвіночок» — це і є діаграма стану води при зміні температури. Оригінальність цього моменту полягає ще і в тому, що зазвичай не показують, що сталося б при подальшому нагріванні, тому вода «остигає». Дізнаватися, що знаходиться за межею розпеченого пара необов’язково, оскільки нічого особливо цікавого там немає, та й газоподібний стан води не надто цікаво.

Газ чи ні?

А ось в тому випадку, коли температура невелика, отримати відповідь на запитання про четвертому стан води цілком реально. Газоподібний стан, наприклад, не змінюється при зміні температури від 100 до 400 градусів. А на такому великому плечі могло б статися щось цікаве. Три стани – класика. Якщо літнім ввечері утворився туман, наприклад, над болотом, то це випаровування і конденсація, стандартні процеси. Та й взагалі, поруч з болотом завжди сиро. Адже кілька сот років тому, коли люди бачили, що утворився туман, це їх лякало.

Сьогодні ж туман (газоподібна речовина) не можна сприймати як четвертий агрегатний стан води. Його можна назвати станом зваженої води, високої вологості. Туман не виникає, коли яскраво світить сонце. Він не з’являється там, де не накопичується вода. Поетом особливість фізичних властивостей води обумовлює те, де і коли може існувати туман. Так який стан тоді називати четвертим? Відповідь дуже проста: агрегатний стан води, яке досі ніяк не афішувалося, це так звана дерягинская вода.

Експериментальна вода

Невже ви ніколи не чули про неї? Мабуть, ще доведеться почути, тому що зараз проводиться ще один етап випробувань та експериментів, пов’язаних з цією водою. Відповідь на те, які агрегатні стани води ще існують в природі, давати поки що рано. Адже не так давно думали, що їх всього три, а виявилося, що більше. Все ж, дослідження проводилися не дарма.

Та й взагалі, можна пишатися тим, що започатковані вони були в Росії. На жаль, в певний момент їх згорнули і відповідь не був знайдений. Але зате той факт, що тепер відомо вже не три, а чотири стани води, показує, що світ не досліджено до кінця. До речі для тих, хто вважав, що станом буде плазма, скажімо, що з води плазму зробити практично неможливо. Але все ж, хто знає, коли наука знову повернеться в інший бік і неможливе знову буде реальним.

Що буде далі?

Відповідь ми дізнаємося лише коли відкриття буде зроблено. А поки що навіть туман піддається серйозним дослідженням. Адже він розсіює світло незвичайним способом, інакше як звичайна людина міг би пояснити той факт, що протитуманні фари існують паралельно зі звичайними? Більш того, сама вода оригінальна. Подумати тільки, що її фізичні властивості відрізняються від властивостей звичайних рідин. І це притому, що вода існує як на Землі, так і в космосі, правда, в молекулярному стані, частково схожому на газоподібне.

Яке місце було точкою народження води? І всі три стани з’явилися одночасно або вода теж еволюціонувала? Відповідь поки що не дано, дізнатися про все це навряд чи вдасться скоро, але зате вчені з’ясували, що вода насправді існує як у космосі, так і на інших планетах. Тому, якщо взятися як слід за вивчення води, напевно, можна буде дізнатися дуже багато цікавого і нового. Але ця відповідь поки що таємниця.

Author: Serega