Стан води тверде рідке газоподібний

Стан води тверде рідке газоподібнийНа нашій планеті існує безліч станів води, в яких вона може принести користь людині. Але варто враховувати, що є і безліч станів переходу, які не завжди можуть виявитися корисними. Тому потрібно розібрати, що і як відбувається на планеті, щоб не загубитися у разі виникнення незвичайної ситуації, яка пов’язана з водою.

Отже, три основні стани води: рідкий, твердий й газоподібний – це практично 100% від її загального обсягу. Існує також кілька різних варіацій, які відрізняються від загальновизнаних, але про них можна поговорити трохи пізніше. Для того щоб краще розібратися в станах води, необхідно дізнатися про те, чим вони відрізняються один від одного, як вони переходять з одного в інше і, що найголовніше, як вони з’являються. Інакше кажучи, причини переходу.

Рідина

Давайте почнемо з самого простого: рідкий стан. Воно характеризується основними параметрами будь-якої рідини. Рідина займає наданий їй обсяг, тобто, як би ви не намагались налити воду в склянку, в ньому з часом все одно не залишиться ні краплі повітря: весь він буде витіснений вологою. Волога важчий за повітря, тому завжди буде знизу. В чистій воді немає ніяких домішок, тому вона прозора, не має смаку і запаху. Якщо ж мова йде про тієї рідини, яку видобувають із свердловин або ключів, то в ній дуже часто розчинені мінерали і солі, які надають воді специфічний смак. У такому стані у води часто може виявитися який-небудь присмак, але є безліч способів для того, щоб від нього позбутися.

Пар

Стан води тверде рідке газоподібнийВтім, для того щоб з’ясувати цей факт, потрібно перейти до вивчення другого стану, газоподібного. За фактом, газоподібний воно на всі сто відсотків, проте в різних погодних умовах може відбуватися і плавний перехід до нормального, рідкого стану. Але про все по порядку. Як і будь-який інший газ, водяна пара може займати наданий обсяг, має рівномірним тиском у будь-якому напрямку, тому цей аспект неважко використовувати для того, щоб отримати, в кінцевому підсумку, енергію руху. Як всі можуть собі уявити, волога, що перейшла в пар, являє собою ті ж самі молекули, але тільки відстань між ними стає більше. Якщо, наприклад, у твердому стані відстань між молекулами мінімально, то в газоподібному стані воно досить велике.

Лід в будь-якому вигляді

Стан води тверде рідке газоподібнийВласне, тепер можна перейти і до твердого. Це лід, який на полюсах покриває нашу планету товстим шаром у кілька кілометрів, який існує на гірських вершинах і який часом спускається навіть до 50-их паралелей у вигляді айсбергів. Таким чином, незважаючи на те, що лід у нормальному стані являє собою тверде і щільне речовина, руйнується воно дуже легко. Володіє оригінальним властивістю часткового плавлення при сильному нагріванні, але в цілому може зберігатися дуже довго, знижуючи температуру навколишнього повітря. Протилежне властивість також доступно, оскільки стан води часто залежить від температури. Адже поява граду влітку – це явище різкого зниження температури у верхніх шарах атмосфери.

Можливості для очищення від домішок

Також варто відзначити той факт, що як газоподібний стан, так і рідкий стани легко виходять з твердого. Адже тверда речовина може розпадатися на молекули при різних умовах і в різному стані, тому плавлення й сублімація часто приводять до схожих результатів. Однак ми хотіли розповісти про те, як отримати очищену воду.

Існує кілька способів отримати з води чисту рідину. Зробити це неважко фізично, але чекати стільки часу, поки рідина очиститься, нелегко. Суть позбавлення від сторонніх домішок, які надають воді смак, колір і запах, полягає в тому, що потрібно просто відокремити їх. За допомогою випаровування або поступового охолодження домогтися цього неважко. Молекули відокремлюються від забруднень за рахунок отримання енергії у разі випаровування, а от коли волога замерзає, процес рухається у зворотну сторону, але також дозволяє видалити зайві домішки з води. Вони можуть бути рідкими і твердими, але оскільки теплоємність речовини у інша, поділ пароподібного та рідкого речовин, а також рідких і твердих речовин, проходить дуже легко.

Перенесення енергії при переході станів

Таким чином, три стани можна характеризувати, як відмінні друг від друга з-за того, що відстань між молекулами різне. Крім того, між ними можуть перебувати домішки, проте при зміні стану вони часто залишаються самі по собі. За рахунок того, що волога вбирає в себе енергію або навпаки, віддає її, можна отримати різні за своєю складністю установки. Між холодильником і паровим котлом є ще кілька десятків різноманітних пристроїв, які передають енергію за рахунок вологи.

Втім, про ці пристрої напевно вже багато разів розповідали раніше. Тим не менш, не потрібно забувати про те, що використання енергії води при переході в різні стани дозволяє створювати екологічно чисті двигуни. Адже навіть лід в його твердому стані можна використовувати для цих же цілей. Як і вода, він відмінно передає енергію. Тому тверда речовина дуже легко використовувати, як і інші джерела або зберігачі молекулярної (теплової) енергії.

Author: Murcia