Безпечне поводження на воді

Безпечне поводження на воді

Безпека на воді

Коли мова заходить про воду, то багато людей радо згадують, як вони купалися в річці або на море, весело проводили час. Але насправді варто звернути особливу увагу на те, як поводитися на воді. Вода, як і будь-яка рідина з густиною, приблизно рівної щільності людського тіла, несе в собі велику небезпеку для людей. Тому варто звернути особливу увагу на свою поведінку. Чи безпечне воно?

Коли ми йдемо на річку купатися в спекотний день, найголовніше, чим зайнята голова: освіжитися. Більшість людей відправляються купатися і не думають про те, що може статися. Адже більшість річок і озер країни не очищені від сміття. Невдалий нирок, неправильно вибране місце можуть призвести до серйозної травми. Скільки вже людей постраждало через те, що неправильно поводилися на водоймах?

Пам’ятається, нам вже про це розповідали

Давайте згадаємо шкільний курс ОБЖ. Саме там, після того, як батьки дохідливо пояснили, що можна робити, а що не можна, міститься найбільш важлива інформація про поведінку. І першим пунктом значиться: не можна купатися в невідомому місці. Перш ніж обурюватися порівнянні зі школярами, подумайте самі, а чи так часто на новому місці перевіряється дно, температура води? З-за цих факторів трапляється до 30% нещасних випадків. Тому перш, ніж лізти у воду з головою, треба оцінити всі можливості, перевірити дно та зробити все необхідне, щоб убезпечити себе. В додаток до цього потрібно знати як виконувати аварійно-рятувальні роботи на воді

Небезпечні створення

І хоча багато хто боїться п’явок, вони – далеко не саме небезпечне, що можна зустріти у воді. Жарти в сторону: змії в певний період теж дуже агресивні і біля водойм їх є величезна кількість порівняно з іншими місцями. На воді треба бути обережним завжди. Так що поведінка купаються можна розділити на три етапи: вивчення місцевості, вивчення води і дна, купання. Тільки в такій послідовності варто проводити свій день на воді.

Сміття у воді – пряма небезпека здоров’ю людини

Безпечне поводження на водіЯкщо ви думаєте, що алгоритм дій на облаштованому пляжі інший, то ви помиляєтеся. Довіряй, але перевіряй – ось принцип, за яким варто діяти завжди, щоб убезпечити своє життя і життя своїх близьких. Облаштовані пляжі часто повні сміття. Пляшки та банки, злегка зариті в пісок, не видно, поки хто-небудь не настане. Варто звернути особливу увагу на це: навіть ті пляжі, де прибирання проводиться регулярно, не можуть гарантувати, що хтось не закопав своє сміття в пісок.

Заходи безпеки на човні

Ще один важливий аспект поведінки на водоймах: катання на човні. Съездившие відпочити на морі люди з невимірною ентузіазмом купують різноманітні надувні плавзасоби, які не соромляться використовувати на місцевих водоймах. Але головне правило, яке потрібно виконувати, говорить: надувні предмети на річках використовувати не рекомендується. Будь-яка корч або мілину можуть зіпсувати покриття і човен здується. Тоді доведеться рятувати себе і майно вплав, що не дуже зручно навіть досвідченому плавцю.

Дивитися курс безпеки на воді

У той же самий час слід звернути особливу увагу на культуру поведінки на воді. Безпека залежить від того, як себе вести на пляжі. Можна грати, бігати та веселитися, роблячи це обережно, а можна покомизитися так, що справа закінчиться травмою. Правила поведінки на пляжі (як на облаштованому, так і на дикому) вказують на те, що одні відпочивальники не повинні заважати іншим. Навіть якщо обмежитися тільки цим правилом, проблем буде набагато менше. Ну і, звичайно ж, не варто соромитися звертатися за допомогою до рятувальників, якщо такі є, при виникненні небезпечної ситуації на воді. Пам’ятайте, що від цього може залежати життя.

Безпечне поводження на воді та алкоголь

Не менш важливий момент, який було вирішено залишити наостанок: алкоголь. Спиртне і водойму занадто часто несумісні, щоб вживати навіть слабоалкогольні напої на пляжі. По-перше, з-за високої температури і навіть невеликої кількості вина/пива часто відчувається нездужання, яка потім переростає у запаморочення і всі витікаючі з цього наслідки. По-друге, при алкогольному сп’янінні загальна температура тіла стає трохи вище, тому є ризик відомості м’язів у воді. Крім того, поведінка нетверезих людей часто є небезпечним як для себе, так і для інших людей. Отже, щоб уникнути такої великої кількості неприємностей, варто звернути особливу увагу на міру вживання і звести її до нуля.

Отже, можна зробити наступний висновок: поведінка на водоймах повинно повністю відповідати нормам культури. Безпека найчастіше залежить тільки від самої людини, а не від тих, хто його оточує. Тому, щоб не виникало ніяких неприємних ситуацій, пов’язаних з травмами або втратою майна, необхідно повністю дотримуватися правил безпечної поведінки.

Author: Axel