Боюся води або як подолати страх

Боюся води або як подолати страх

Чому ми боїмося моря, океану, а простіше сказати — води?

З цим страхом, як, втім, і з іншими, не народжуються, його купують на своєму життєвому досвіді. Досить тільки одного разу дозволити страху бути поруч (а ще гірше — впустити його в себе) і ВІН вже ніколи не покине вас, якщо тільки …….. Якщо тільки Ви самі вирішите його прибрати геть і причому, назавжди.

Страх води, коли він з’являється, як Ви вважаєте? Наприклад, він може виникнути навіть тоді, коли нас, зовсім маленьких, насильно пхають у воду ті, хто найбільше нас любить — наші батьки.

Боюся води або як подолати страхЯ дуже люблю купатися, вода — моя стихія, і тому часто доводиться спостерігати, як турботливі батьки беруть малюка і занурюють у воду. Бідний малюк репетує (я не обмовилася, він дійсно репетує, а не плаче) на весь пляж, а суворий тато або мама наставляють малюка "Не плач, дивись, яка водичка гарна, давай купуємося, це дуже корисно". Як малюк 1-3х років може знати про те, що це корисно. Він і близько не підозрює про таке диво. Він просто боїться. І я ні разу не бачила, щоб батьки з’ясовували, чого ж насправді боїться цей карапуз. Чому він не хоче купатися? Що відбувається з ним? Що його лякає? Його просто занурюють і занурюють у воду (звичайно ж батьки це роблять на благо малюкові, навіть не підозрюючи про те, що в душі цього маленького чоловічка зароджується страх перед водою, і можливо (іноді він з віком проходить) НАЗАВЖДИ.

А якщо все таки, поки не пізно, запитати себе — чому мій малюк боїться купатися? Зі мною був точно такий же випадок, вірніше з моїм сином. Був один момент, коли ще зовсім маленького(місяців в 5-7) ми з чоловіком налякали синочка, опустивши у ванну з водою з температурою трохи вище, ніж зазвичай. Син так злякався і закричав, аж підстрибнув з води. Вода не була окропом, але коли я виміряла температуру, то виявилося, що вона ТРОХИ вище звичайної. Це я пізніше зрозуміла, що для нас дорослих 2-3 градуси не мають великого значення, а от для малюка виявилися страшними. Скільки ж сил і часу довелося потім витратити на те, що синок знову перестав боятися води і знову із задоволенням став купатися (6-7 місяців ми з цим "боролися"). Тому, коли в перший раз я привезла сина купатися на річку — я не потягла його у воду, а просто купалася сама. Потім стала грати і стрибати у воді по кісточки. Синуля спочатку спостерігав за мною і потихеньку сам ніжками зайшов у воду. Сьогодні він вже дорослий і також, як я дуже любить купатися.

Боюся води або як подолати страхТепер хочу перейти до страхів перед водою у дорослих. Що відбувається з дорослими? Чому вони раптом починають боятися води? Які причини цьому сприяють? Тут може бути багато причин: ненавмисно набралися води під час купання; злякалися великих хвиль; можливо навіть тонули; бачили, як тонуть інші; бачили, як дістають потонули або потонув хтось близький або знайомий. Прикладів може бути безліч. Я думаю, що ті, хто бояться води, самі знають свої причини.

Боюся води, як позбутися страху?

1. Можна, звичайно, піти назустріч своєму страху і піти купатися через силу, але це допомагає зовсім маленькому відсотку людей (але допомагає). Моя мама, наприклад, таким чином позбулася хронічної ангіни в молодості (вона взяла і наїлася морозива в черговий раз, коли сильно боліло горло), але я цього Вам не раджу, якщо не впевнені в результаті. Експериментувати можуть тільки ті люди, які на 120%(і більше) впевнені в результаті. А інакше тільки гірше собі зробите. Але повернемося до страху води та водойм.

  1. Можна випробувати другий спосіб, але тільки тим, хто РЕАЛЬНО хоче позбутися від цього страху: проаналізувати свій страх. Берете листок паперу і ділите його навпіл, в одній колонці прописуєте, чого саме Ви боїтеся (вода холодна, в ній багато тонуть, немає впевненості у своїх силах і т. д.), а в іншій колонці (після того, як всі написали у першій) написати , що Ви отримаєте, коли цього страху більше не буде (не просто їздити на море і загоряти, але ще й купатися і отримувати задоволення. як багато; ходити в басейн здоров’я заради тощо). Коли все це зробите, то самі і вирішіть, що саме Вам необхідно. І,якщо Ви дійсно вирішили для себе прибрати цей страх, то повірте мені, він точно Вас покине САМ.
  2. Можна просто залишитися жити з цим страхом. І це Ваше рішення.

Дивитися відео «Як подолати страх води і навчитися плавати»

Author: Dmitry