Морська медуза може бути надзвичайно небезпечна

Морська медуза може бути надзвичайно небезпечна

Опік морської медузи

Хто з відпочиваючих на теплих, і не дуже, морях і океанах не відчував пекучого доторку желеподібного істоти – морської медузи? Комусь пощастило і все закінчилось полюбовно – ні особливих неприємних відчуттів, ні слідів на тілі. А комусь дісталася пекучий біль і опік на себе коханого. Ну а щоб не потрапляти в інші неприємності потрібно дотримувати елементарні правила поведінки на воді.

Медуз морів не буває, то кожен з нас може зустрітися з цим драглистим тваринам. І чи буде ця зустріч безболісною, невідомо. Тому, вирушаючи на море, підготуйтеся до всяких несподіванок.

Смієтеся? А даремно. Медузи бувають крихітними і гігантськими – 2 метри в діаметрі і щупальця 25 метрів. Така мешкає в далекосхідних морях і в її щупальцях небезпечна отрута.

Взагалі, майже всі медузи мають властивість виробляти отруйна речовина. Він для медузи і зброю, і захист.
Нематоциты – це клітини, що виробляють отруйна речовина. А в них капсула з порожнистої ниткою, закрученою спіраллю – нематоциста. Коли тварючка доторкається до жертви, щупальця діють блискавично. У людини на шкірі, наприклад, з’являються опіки, і відчувається сильний біль. Отримати больовий шок цілком реально.Морська медуза може бути надзвичайно небезпечнаБолить не тільки уражене місце, але і все тіло, може підвищитися температура, з’явитися кашель. Особливо небезпечні укуси медуз сердечникам, алергікам, літнім людям.

А вражає медуза, як правило, чутливі місця: шию, обличчя, пах.
«Поцілувалися» з медузою? Бігом з води. Перш за все, ретельно очистіть з тіла залишки медузи. Адже її клітини все ще здатні виділяти отруту. Руками не торкайтеся. Скористайтеся чимось гострим. Згодяться ніж. пилка для нігтів. Серветка і рушник теж.

Добре очистіть рану, рясно промийте водою. Так нейтралізується отрута. Море поруч, мийте. Можна алкоголем, содовим розчином, нашатирем, спиртом, сечею. Може допомогти м’якоть лимона або помідора. А ось прісна вода тільки погіршить становище.

Але всі названі заходи не гарантують, що біль не повернеться знову. Так що, повторіть все спочатку.

В Астралії на пляжах у рятувальників завжди припасений лід або холодна вода. Це добре допомагає при укусах медузи. Лід потрібно покласти на обпечене місце хвилин на 20.

Отже, очистили, промили. Тепер позбавляйтеся від свербіння і запалення. Скористайтеся кремом, гелем з гідрокортизоном. Це від набряку. Неприємний свербіж знімайте антигистаминами чи кремом від комах. І пам’ятайте: укус – хімічний. Біль знімайте болезаспокійливу.
І не здумайте обробити опік йодом або зеленкою. Буде ще гірше.
Приготуйтеся до того, що, можливо, потрібно буде прийняти укол від правця.

А поки – швиденько в тінь і пийте більше рідини.

А ось купатися в морі не протипоказано. Морська вода виліковує.

Буває, що після контакту з медузою на тілі з’являються пухирі. Спочатку зробіть все те ж, що і при несильних опіках. Тільки робіть все обережно. Не пошкодите пухир. А потім накладіть пов’язку з бинта.

Нудота, блювота, задишка, болить голова? Вам потрібно до лікаря.

Пам’ятайте, у різних морях різні по агресивності і желеподібні. Так, у Чорному морі живуть більш мирні і менш небезпечні. І жалять вони не сильно, але в будь-якому випадку потрібно дотримуватися безпека на воді.

У Середземному мешкають більш жорстокі тварини. А, значить, і наслідки серйозніше. Називають там медуз «бузковим жалом» (з-за красивою сиреневатой забарвлення), «морський кропива» (жалить, як ця трава, тільки наслідки серйозніше).

Самі ж страшні біля узбережжя Австралії. Кубомедузи. Отрутою однієї такої можна вбити трьох людей.

Так що порада: побачили медузу, на всяк випадок, тримайтеся від неї подалі. Навіть якщо її забарвлення буде нестримно вабити. Помилуйтеся на відстані.

Особливо ж будьте пильні з дітьми. Ні в якому разі не впускайте їх до желеподібним. Адже для дитини це загрожує серйозними наслідками – набряком горла, судомами, спазмами. І все ж, якщо, не дай Бог, дитина контактувала з медузою, без зволікання везіть до лікаря.

Безпечного і приємного вам відпочинку біля моря.

Author: Megusta