Як вести себе при повені?

Як вести себе при повені?

Правильна поведінка при повені

У кожного з нас по-різному в свій час проходили уроки забезпечення безпеки життєдіяльності. Але мені здається, що дуже мало людей пам’ятають у подробицях правильну послідовність дій під час стихійного лиха.

Подібні події не так давно торкнулися і Росії. Сперечатися тепер не доводиться, що правила безпеки кожна людина зобов’язана знати на пам’ять, як таблицю множення. У зв’язку з цим хочу нагадати порядок ваших дій під час раптового затоплення.

1. Намагайтеся бути готовими заздалегідь

Події в Кримську показали наочно, що до повеней завжди можна бути готовим. І ми не маємо на увазі рятувальні сигнали. Суть в тому, що можна заздалегідь передбачити місця можливого затоплення. Краснодарський край вже пам’ятає подібні події, а тим більше Кримськ. Кожен з жителів повинен був розуміти, що живе в небезпечній зоні — зоні можливого затоплення при повені. А це означає, що гроші, документи і цінні речі потрібно тримати в одному місці напоготові. Плавзасобів, мотузках і рятувальним колам слід приділити увагу окремо. Є приказка «попереджений — озброєний».

2. Стежити за інформацією

Як вести себе при повені?Міра, яку не важко виконати. Інформація про можливе лихо завжди передається по радіо, телебаченню і в інтернеті. У районах з небезпекою повені завжди працює паводкова комісія, яка своєчасно інформує жителів. Саме вона передає важливі повідомлення в разі загрози. Якщо фахівці викладають особливі інструкції перед лихом або під час нього, то завжди прислухайтеся до цих вказівок і виконуйте їх.

3. Вимкнути електрику та газ, закрити двері і вікна

Якщо ви ще вдома, то слід негайно вимкнути всі комунікації. Електрика і газ — насамперед. Вікна та двері дуже бажано закрити. Робити це будете, природно, для вашої ж безпеки. Можна собі уявити, як вода рине в усі відкриті отвори. А що відбувається, коли електропроводи потрапляють у воду, по-моєму, пояснювати немає потреби.

4. Забратися якомога вище

Максимально швидко перейдіть на найвищі поверхи або дах, туди ж перенесіть все цінне. Напевно, зрозуміло, що в першу чергу затопить підвал і перший поверх. Якщо води буде не надто багато, то на другому або третьому поверсі (даху) стихію можна спокійно перечекати.

Дуже важливо завчасно не спускатися вниз, не робити нічого незбагненного. Весь час потрібно подавати сигнали про допомогу, щоб вас помітили (голосом, в темряві світяться предметами). Живучи у рідному районі ви вже в мирний час повинні розглянути, які місця найбільш піднесені в околицях, можливо, краще було б там рятуватися від водної стихії.

5. Озирніться навколо

Вам необхідно максимально використовувати наявні підручні засоби. Буквально по крупицях збирати все корисне. Навколо можуть плавати м’ячі, пластикові пляшки, шини та інше. Завдяки цим предметам, ви зможете втриматися при необхідності на плаву.

Не виключено, що повз вас будуть пропливати кличуть на допомогу люди. Прийміть заходи, щоб потік їх не забрав, затримайте їх у воді. З цією метою можна використовувати міцні мотузки, ремені. А ось протягувати свої руки в такому випадку не варто — загрожує тим, що навіть на невеликій швидкості вас можуть стягнути в воду. Потрібно діяти уважно і акуратно.

6. Готуйтеся до плавання

Як вести себе при повені?Може статися так, що допомоги чекати немає сил, і вона не передбачається, тоді налаштуйтеся стрибнути у воду і плисти. Взагалі, наша порада, не залишати затишне місце максимально довго. Але наголошую, в крайньому разі може виникнути необхідність стрибнути у воду. У чому полягає підготовка: зняти важкий одяг і взуття, глибоко вдихнути і спокійно спуститися у воду. Пливіть за течією і дивіться по сторонам

7. Плисти за течією спокійно і без паніки

Тепер ваше завдання, спокійно плисти, скільки вистачить сил. Прив’язані до корпусу на рівні грудей порожні закриті пластикові пляшки або інші плаваючі предмети допоможуть триматися на воді максимально довго. Спробуйте на собі заздалегідь закріпити мотузку чи пасок, яким ви змогли б зачепитися за дерево або щось інше, міцно стоїть, де ви могли б відпочити.

Не забувайте про дві речі: потік може вас занести куди завгодно, в каламутній воді може бути багато прихованих перешкод, про які легко можна поранитися і отримати сильні каліцтва. Будьте гранично обережні. Повінь — це стихійне лихо з розряду вельми неприємних.

Author: Coolio