Чому дитина мало п’є води?

Чому дитина мало п'є води?Кожен батько турбується за здоров’я свого малюка, а тим більше, коли це стосується його живлення. Буває таке, що дитина не бажає пити воду, що не може не хвилювати уважну маму. Багато починають насильно поїти з ложки і вдаватися до інших хитрощів. Чи це Правильно, і що дійсно варто зробити в такій ситуації?

Більшість фахівців вважають, що не варто змушувати дитину приймати воду, але запропонувати все-таки рекомендується. Це допоможе запобігти запор через зневоднення організму.

Чому дитина мало п'є води?Доктор Комаровський Е. О. так описує цю ситуацію у своїй статті «Дитяче питання: пити чи не пити»: «Здорової дитини не має сенсу змушувати пити воду… Ваша справа пропонувати, а пити чи не пити — дитина вирішить сам».
ВООЗ дає наступні рекомендації: малюків, які перебувають на природному вигодовуванні, у віці до півроку – додатково поїти не потрібно. Це обумовлено тим, що грудне молоко містить всі необхідні поживні речовини, яких потребує дитячий організм. Тобто дитина не п’є воду тому, що він її вже отримав разом з молоком. Винятком може бути випадок, коли у малюка стався запор.

Додаткове допоювання може спровокувати відмова дитини від грудей, що призведе до зменшення вироблення молока у матері, а також може спровокувати захворювання шлунково-кишкового тракту у малюка.

Не відмовляйте дитині у воді в період спеки – суха погода може спровокувати підвищений бажання пити, але, знову-таки, насильно поїти не рекомендується.

Чому дитина мало п'є води?Яка кількість води вважається нормальним?

Важливо знати – рідина, яка надходить в організм, як дитини, так і дорослого – це не тільки чиста питна вода. Рідина також міститься, звичайно ж, і в їжі, наприклад, у фруктах і овочах, кашах, м’ясі та рибі та інших продуктах. Нормою споживаної рідина для дітей віком до року буде 50 мл. на кілограм ваги. Зауважимо, що в літній сезон з-за впливу високої температури повітря кількість води значно збільшується, а рівень прийнятої їжі навпаки зменшується.

Чому дитина мало п'є води?Норма води на добу для дітей різного віку така:

  • Діти від 0 до 3 місяців повинні випивати 10-30 мл,
  • Діти від 3 — 6 місяців – 30-50 мл,
  • Діти від 6 місяців до 1 року – 70-100 мл води,
  • Діти від 1 до 1,5 року – 100 — 120 мл,
  • Діти від 1,5 до 3 років – 150-200 мл води.

Вищевикладені норми поширюються виключно на воду, інші рідини в даному випадку не враховуються.

На потреби кожного малюка впливають багато факторів, починаючи від способу вигодовування і закінчуючи часом року, тому вони строго індивідуальні і на цій підставі варто розуміти, що наведені дані є середніми.

Зверніть увагу на стілець малюка, якщо у нього запор, то це може говорити про зневодненні.

Батьки повинні взяти собі на замітку одне важливе правило – поїть дитину тільки в тому разі, коли він сам цього захоче. Не переживайте – ви зрозумієте його бажання відразу. В інших випадках не відмовляйтеся від можливості пропонувати пиття, але насильно поїти не варто. Винятком є випадки, коли проявляються видимі симптоми зневоднення. Серед них може бути сухість шкіри, слизових, запор.

Спостерігайте – це ваш найголовніший рецепт, який забезпечити здоров’я малюка. Якщо він активний і за всіма видимими ознаками здоровий, це означає лише одне – дитина отримує достатню кількість рідини, водний баланс не порушений. Бити на сполох слід у випадках, коли малюк виявляє ознаки занепокоєння: він млявий, температура тіла помітно підвищена, хворобливий стан супроводжується проносом або блюванням – негайно викличте швидку допомогу, так як в даному випадку необхідне спостереження лікаря. Також симптомом зневоднення може бути запор. Відмова від пиття може бути основним симптомом деяких захворювань, які вимагають негайно втручання лікарів. Тому довгий час не п’є воду дитина або випиваюча занадто мало протягом дня, повинен негайно бути обстежений фахівцем.

Дивитися відео фільм «дитина мало п’є води»:

Author: Maxim