Температура води для купання дитини

Температура води для купання дитиниЗараз для молодих мам купання малюка — це не тільки гігієнічні процедури. Купання — це спосіб розслабитися, отримати задоволення і відчути комфорт. Також це допомагає молодим мама налагодити контакт зі своїм малюком, а самій дитині відчути світ. Також купання допомагає зміцнити здоров’я і загартувати дитину. Дуже важливо знати, що вода для купання повинна бути ідеальною для малюка, лише тоді вона принесе користь. Так яка ж правильна температура води для купання дитини?

Температура води для купання дитиниЯка повинна бути температура: холодно чи гаряче?

У немовлят дуже тонка і м’яка шкіра, і тому температуру води необхідно постійно контролювати. Дуже важливо, щоб дитина не замерзав і не перегрівався. Не кожен дорослий може добре себе почувати після занадто гарячої ванни, а немовля зовсім. Якщо доросла людина може відрегулювати температуру, то дитина навіть не зможе вам пояснити, в чому проблема.

Також гаряча вода, як всім відомо, добре відкриває пори на шкірі, що для дорослого добре, а от для дитини може стати провідником в несформировавшийся організм інфекцій і хвороб.

Холодна вода не корисніше, ніж гаряча. Також як і гаряча вода, холодна не буде приносити задоволення маляті. Холодна вода і наявність протягу відразу ж посприяють виникнення застуди. Також під загрозою опиниться і сечовидільна система.

Температура води для купання дитиниТак яка ж температура буде ідеальною?

Педіатри і матусі, які мають досвід, без сумнівів можуть сказати, що ідеальною температурою для купання немовляти буде температура не нижче 34 і не вище 37 градусів. Така точка зору пояснюється просто. 37 — це стандартна температура навколоплідних вод, те, що нам здасться холодним, для малюка буде звичним. Саме в таких умовах дитині буде звично, адже це температура, за якої він розвивається в утробі матері. Температура, яка доходить до 38, може нашкодити дитині, викликати прискорене серцебиття і перегрів. Занадто гаряча або холодна вода може налякати дитину і вплинути на бажання дитини приймати ванну. Це доставить зайві незручності, і у вас і у дитини залишаться погані спогади про першому купанні.

Температура води для купання дитиниЩо ще необхідно знати про купання немовляти?

Дуже важливо купати малюка саме при температурі 37 градусів, адже така вода рятує від проникнення інфекцій і сприяє заживання пуповини. Така вода дуже корисна для шкіри дитини і його загального стану. Також важливо до 2 тижнів купати дитину в кип’яченій воді, щоб через пуповину, яка ще не зажила і в організм дитини не потрапила інфекція. Як тільки пуповина заживе, можна починати купати дитину в звичайній воді.

Вода 37 градусів може охолонути досить швидко, але не варто боятися, адже перше купання триває не більше 15 хвилин, і вода не встигне охолонути так швидко. Зниження температури води на 1 граду не стане критичним, адже діти швидко адаптуються до зміни умов навколишнього середовища.

Також варто стежити за температурою в приміщення, в якому відбувається купання, вона також як і вода повинна бути не надто низькою і не занадто високою. Необхідно забезпечити приплив свіжого повітря і не закривати двері, але при цьому не допускати протягів.

Отож, ідеальною температурою води є 34-37 градусів. Також для загартування дитини коштує кожен раз трохи знижувати температуру. Чим нижче, тим краще. Це сформує у дитини імунітет.

Дуже важливо стежити за вашою дитиною, хтось більш теплолюбний, а комусь до душі холод. Якщо дитині холодно, то він буде стискати кулачки і трястися, через деякий час носик і губи посинеют. Якщо дитині занадто гаряче, то він почервоніє. Найважливішим ознакою дискомфорту у дитини є голосний плач.

Дивитися відео фільм «Температура води для купання дитини»:

Author: Axel