Фільтри для води, зворотній осмос як вибрати

Фільтри для води, зворотній осмос як вибратиНа сьогоднішній день якісні фільтри, а саме з високим ступенем очищення, що найчастіше використовуються в лабораторіях аналітики. На щастя, деякі методи очищення добралися і до житлових будинків. Мало кому відомо, але до сьогоднішнього дня, незважаючи на швидкість розвитку технологій, так нікому і не вдалося отримати хімічно чисту воду без солей і домішок. Незважаючи на якісне очищення водопровідної води на станціях, необхідність використання фільтрів, спеціально призначених для цього, залишається.

Як нам відомо, фільтри для води бувають різних видів. З великої різноманітності фільтрів, можна окремо виділити фільтр зворотного осмосу.

Фільтри для води, зворотній осмос як вибрати

Про це вигляді фільтра, нескладно зрозуміти, судячи по назві, що вода фільтрується шляхом відокремлення її від домішок, методом зворотного осмосу. Процес фільтрації досить простий. Фільтр зворотного осмосу, будучи під тиском, вода проникає через мембрану, а домішки при цьому залишаються в початковому розчині. Зупинка домішок відбувається завдяки маленьким розмірам пор мембрани, внаслідок чого проходять тільки маленькі молекули води. Було підраховано, що ефективність і якість такого методу приблизно 92% — 99%. Мала кількість часток все ж проникає через мембрану, але при використанні такої води в побутових потребах, цей факт вже не заважає. Тому не варто відносити даний спосіб фільтрації в категорію поганих фільтрів.

Варто зазначити, що існує думка про шкідливий вплив на здоров’я такого методу, через виключення з рідини магнію, натрію і інших необхідних речовин. Це призводить до зниження імунітету, до остеопорозу, і навіть до захворювань судин серцевої системи. Багато фахівці з цією думкою не погоджуються, бо, як вода все — одно не повністю покриє потребу організму в мінералах та інших корисних речовин. Плюс до всього, метод зворотного осмосу передбачає видалення домішок, що впливають на організм набагато пагубней, тим самим збільшивши користь по відношенню до шкоди.

Згідно з правилами Росспоживнагляду, щоб втамувати потреба кальцію в організмі дорослої людини, необхідно 1000 мг, коли кількість кальцію у воді доступно в межах до 100мг на 1 л води. Отже, необхідно випити 10 л води за один день, що є досить не простим завданням. Щоб отримати достатньо кальцію, в той час як, це ж кількість можна отримати шляхом прийому їжі всього з 12 г сиру або 75 г сиру, адже навіть маленька дитина їсть набагато більше за один день.

І все ж виробниками цього виду фільтрів було прийнято рішення про добавку минерализаторов. В сучасних фільтрах також можна виявити картриджі з биокерамическими гранулами – структуризаторами, які служать для збагачення. Вони впливають на симетричність і структуру молекул. Завдяки цьому виходить, практично, жива вода.

Багатоступенева система очищення

Щоб не помилитися при виборі фільтра з зворотним осмосом і методу фільтрації, необхідно зрозуміти, як влаштована ця конструкція установки. Схема роботи такої установки досить проста. Конструкція цього методу складається з 5 ступенів, кожна з яких тісно пов’язана з наступною сходинкою. Завдяки правильній послідовності кожного з етапів і відбувається очищення.

Перші три ступені припускають попередню очистку, з допомогою розташованих вертикально колб. Саме з цього моменту починається процес фільтрації. На цьому етапі відбувається очищення води від іржі, піску, глини бруду, а також від хлору. Так як мембрана конструкції досить чутлива, подальша очищення без такого процесу може привести в непридатність усе чітко злагоджену систему, оскільки механічні домішки можуть її пошкодити. Для попередньої фільтрації використовується сорбційний механічний фільтр або модуль ультрафільтрації. За винятком більшого розміру пір, принцип робіт залишається той же, що і у установки з зворотним осмосом.

Фільтри для води, зворотній осмос як вибратиНа четвертому етапі проводиться тонка фільтрація, за допомогою колби, у вертикальному положенні, в якій знаходиться мембрана осмосу. Мембрана складається з полімерного матеріалу. Пори такої мембрани мають стандартні розміри. Також існує можливість використання установки нанофільтрації, але якість очищення буде менше, оскільки розміри пір такий мембрани більше, а значить і пропускна здатність різних домішок вище.

Якщо кількість споживання води буде більше тієї, що може очистити фільтр, відфільтрована вода надходить у спеціальний бак (накопичувальний) і там же зберігається. На п’ятому кроці вода протікає в постфільтр, щоб позбутися від неприємного запаху після накопичувального бака. Постфільтр також називають і вугільним. Там завдяки процесам вода стає цілком придатною для пиття. Існують також і інші очисні системи, які включають в себе від 6 до 8 етапів очищення, який вибрати вирішувати вам. Вони доповнюються мінералізаторами, структуризаторами, УФ — лампою (для додаткового очищення від мікроорганізмів).

Роблячи свій вибір на користь системи, зворотний осмос не забувайте про наступне:

  1. Перед покупкою фільтра варто, перевірити тиск води у водопроводі, так як необхідний тиск для нормальної роботи фільтра 3-3,5 атм в системі. Для цього можна скористатися манометром або попросити робітника, що встановлює систему зробити вимірювання. Якщо тиску не достатньо, цю проблему можна вирішити шляхом встановлення нового, додаткового насоса.
  2. Не забудьте про розміри. Такі установки часто бувають досить об’ємними, і просто можуть не поміститися.

3.Скористайтеся послугою хімічного аналізу, перш ніж вибрати осмос фільтр і визначте склад і якість води. Ці послуги часто пропонують самі фірми виробляють фільтри. Від цього залежить якість фільтрації. Якщо ж фірмою не виробляються такі роботи, ви можете скористатись будь-якою хімічною лабораторією. Незважаючи на чималу вартість такої послуги, вона необхідна.

  1. Не забувайте про те, що сама слабка частина конструкції це – колба. Перед покупкою грунтовно вивчіть її. Під час стрибків тиску неякісна колба може тріснути. По суті, колба повинна бути оснащена кришкою з двома кільцями для ущільнення. Якщо це присутнє в конструкції, то фільтр буде досить стійкий до перепадів тиску.
  2. У фільтрів системи осмос є вентиль. Віддайте свою перевагу вентиля, виготовленому з металу, він прослужить вам набагато довше пластикового. Вентиль із пластику набагато швидше починає протікати.
  3. Добре обміркуйте своє рішення перед вибором накопичувального бака. Вони бувають двох видів:

— емальований (більш міцний)

— пластиковий (більш стійкий до корозії).

Вибрати потрібного розміру бак завдання не складна, на одну людину цілком вистачає бака з об’ємом 5 л. Якщо ж у будинку або квартирі проживає сім’я з 3-4 осіб, підберіть бак на 15 – 20 літрів, цього має бути достатньо.

  1. Переконайтеся у вартості такої установки. Часто буває, що картриджі коштують як половина всієї установки, майте це на увазі. Розпитайте всі ціни, наприклад, в яку суму обійдуться змінні картриджі чи варто вибрати не осмос, а якийсь інший фільтр.
  2. Заглибитися трохи цього питання, і вивчіть всі етапи очищення.

Незважаючи на стрімке зростання розвитку технологій і прогресу, в наш час мало виробників, які дають гарантію якісної багатосторонньої фільтрації, осмос фільтр ефективно очищає воду.

Крім ефективної очистки води, візьміть до уваги і фактор збагачення. Тільки така вода буде вважатися, якісно відфільтрованої.

Як вибрати фільтр для води?

Враховуючи все вище викладене, фільтруючі пристрої осмос для води, стали одними з кращих, завдяки високому рівню фільтрації. Такий метод передбачає високий ступінь очищення, що не маловажно при збагаченні іонізаторами. Думка про те, що в кінці процесу очищення вода втрачає своїх корисних властивостей, сильно ускладнюють можливість поширення зворотньоосмотичних фільтрів, хоч доказів не існує до цих пір про шкідливий вплив такої рідини на організм людини.

У пошуках фільтр не варто економити і шукати методи дешевше, осмос ідеальний. Адже якість рідини безпосередньо впливає на ваш стан і здоров’я вашої сім’ї, і потім задумайтеся про те, що встановлюючи систему фільтрації, вона повинна прослужити вам куди більше одного року, система осмос якраз до таких і відноситься. Для цього звертайте увагу на найменші деталі і купуйте тільки якісні складові для фільтра в спеціалізованих місцях.

Author: Sasha