Найкращі фільтри для води: як вибрати?

Найкращі фільтри для води: як вибрати?Проблеми екології все більше і більше впливають на життя людей. Зараз несприятлива екологічна обстановка дуже сильно впливає на якість води. Сьогодні вже не можна просто так взяти й випити воду з-під крана. Практично в будь-якому регіоні країни вода санітарним нормам не відповідає і не може називатися питної.

Для того щоб поліпшити якість води і зробити її більш безпечною для вживання в їжу необхідно використовувати спеціальний фільтр. Вибирати фільтр необхідно в залежності від якості води. Для цього попередньо необхідно зробити аналіз води.

Як тільки людина розуміє, що йому необхідний фільтр для води, його відразу ж цікавить відповідь на питання про те, який фільтр для води є кращим.

Безумовно, це нормально, коли людина хоче отримати тільки найкраще і найякісніше. Особливо, коли це стосується здоров’я людини. У випадку з фільтром однозначно сказати про те, який фільтр дійсно краще, не можна. Оскільки вибираючи фільтр необхідно керуватися не тільки якістю фільтрації, яке він дозволяє отримати, а також ще і потребами людини у воді і його фінансовими можливостями. Адже це безпосередньо впливає на вибір типу фільтра.

Не варто шукати якийсь універсальний фільтр або думати, що якщо фільтр певного типу підійшов комусь із ваших сусідів, то він підійде і вам.

Досить часто зустрічаються випадки, коли у людей з сусідніх під’їздів вода з-під крана біжить абсолютно різна. Характеристики води можуть залежати від різних факторів, у тому числі і від ступеня забруднення труб і якості очищення води на станції водоочистки.

Вибирати виробника фільтра в залежності від вашого регіону також марно. Оскільки проблеми води є індивідуальними, і вирішувати їх потрібно також.

З чого почати?

Ви вирішили купити фільтр для води. З чого почати?

В першу чергу необхідно з’ясувати, які проблеми можуть бути у вашої води. Для цього необхідно зробити аналіз води або звернути увагу на ознаки, які свідчать про наявність того чи іншого речовини у воді.

Першим серед ознак є поява на посуді і нагрівальних приладах накипу. Цей наліт свідчить про надмірну кількість солей жорсткості у воді. Ця проблема є досить поширеною і характерною для багатьох регіонів країни.

Однак ця проблема може бути далеко не єдиною. Досить часто зустрічаються зразки води, в якій містяться не тільки солі жорсткості, але і інші домішки.

Визначити наявність таких домішок на смак або запах практично неможливо. Однак все ж існують деякі відмінності води, наприклад, з важкими металами. В першу чергу така вода має специфічний смак. Ця вода має важкий металевий присмак.

Також досить багато про воді може сказати запах. Якщо у вашої води вже не свіжий запах, то, швидше за все, в ній живе досить велика кількість мікроорганізмів. В такому випадку вам необхідно боротися з цією проблемою.

Також у воді може бути присмак хлору, або його запах. Швидше за все, такий запах і присмак свідчить про те, що на станції водоочистки користуються методом хлорування. І хоч цей метод спрямований в першу чергу на те, щоб позбавити воду від мікробів і не дозволити їм розвиватися, хлор все ж не дуже корисний для людини і від нього також необхідно позбавлятися.

І все ж перераховані вище ознаки не дають повної гарантії того, що ви дійсно правильно їх розтлумачите, і визначте основні проблеми води. Для одержання більш чіткої і детальної картини все ж необхідно зробити аналіз води. Тут вже виключається всяка помилка, і ви можете відразу побачити, які проблеми є у вашої води, а фахівець підкаже вам як з ними боротися.

Чому аналіз води необхідний?

Необхідність проведення аналізу води обумовлена в першу чергу тим, що необхідно зробити правильний вибір фільтру. Звичайно, ви можете знайти інформацію про якість води у вашому регіоні, а також дізнатися у знайомих, якими пристроями користуються вони. Однак все це не дасть вам гарантії, що фільтр, куплений вами, дійсно буде справлятися і давати Вам воду належної якості. Адже наскільки би гарним не було фільтруючі пристрої, якщо воно вибрано неправильно і не підходить під якість води, то користі від нього буде мало.

Причому варто відзначити, що аналіз води необхідний не тільки до покупки фільтра, а після неї. Це необхідно для того, щоб упевнитися в правильності вибору фільтра і його працездатності. Адже бувають такі випадки, коли люди купують фільтр в надії на те, що він робить свою роботу добре і п’ють воду з нього. А насправді ж ця вода не стає краще.

У разі проведення додаткового аналізу вже після установки фільтра можна повністю переконатися в ефективності його роботи. А також у тому правильно він був обраний. Цілком можливо що-то додатковий аналіз води покаже необхідність встановлення ще якогось елементу або проведення додаткової обробки води.

У випадку з первинним аналізом води це також необхідно. Аналіз води показує повну картину і дозволяє зрозуміти, який тип фільтруючого елемента необхідний у вашому випадку. Адже вибір фільтру проводиться на основі характеристик води і її проблем.

До того ж дуже правильним рішенням буде довірити вибір фільтру професіоналу. У деяких спеціалізованих магазинах працюють саме такі професіонали. Вони можуть порадити, який вибрати фільтр. Однак для цього попередньо необхідно дізнатися про характеристики вашої води, і краще всього цьому випадку допоможе саме аналіз води.

Найкращі фільтри для води: як вибрати?Який фільтр вибрати?

Вибирати фільтр слід виходячи з характеристик води. Однак багато людей плутаються в даному питанні з-за того, що для певних типів води підходить відразу кілька фільтруючих пристроїв.

Для того щоб вибрати дійсно правильний фільтр для вашої води у першу чергу необхідно розібратися з її якістю. Коли ж ви вже знаєте про те, які проблеми у вашій води, можна впевнено відповісти на питання, якийсь картридж Вам необхідний. Так-так, саме картридж.

Що ж стосується вибору фільтра, то після аналізу води дане питання не стає набагато ясніше. Справа в тому, що від вибору конструкції і типу фільтра залежить не скільки якість води, скільки комфорт від використання такого фільтра. Звичайно, ті ж фільтри глека типу дають якість води не настільки гарне, як наприклад установки під мийку. Проте в деяких випадках навіть таких фільтрів досить, і питання полягає лише в тому, який вибрати фільтруючий елемент для такого фільтра.

В першу чергу необхідно ознайомитися з усіма можливими варіантами фільтра. Вибирати фільтр випливає з наступних видів: фільтр глека типу і насадки на кран, стаціонарні фільтри і установки, які монтуються під кухонну мийку, а також системи зворотного осмосу. Крім того, можна використовувати для отримання очищеної води магнітні фільтри, і магістральні фільтри, фільтри балонного типу.

Варіанти фільтрів дійсно дуже багато. І вибирати правильний необхідно виходячи з ваших потреб і умов. В першу чергу необхідно визначитися для чого ви вибираєте фільтр. Якщо вам потрібен фільтр для питної води — це одне питання. Якщо ж вам потрібен фільтр для отримання води, яку можна використовувати в побутових потребах, то це питання зовсім інший. І підходити до вибору фільтра в даних умовах необхідно по-різному.

Нижче ми розглянемо основні варіанти фільтрів для отримання саме питної води. Оскільки ця проблема дуже поширена. А також знайомимося з варіантами фільтрів для отримання побутової води.

Кому підійде фільтр типу глека?

Фільтри типу глека — це пристрої, які складаються з декількох основних частин. Такими частинами є фільтруючий елемент, він же картридж, а також сам глек, у який вставляється ще одна ємність поменше. У ємність поменше наливається вода з-під крана, а потім це вода проходить фільтрацію і потрапляє в нижню ємність. Після того як процес фільтрації закінчиться, воду можна пити.

Очистити фільтр глека типу можна воду з-під крана. Вона не вимагає додаткової підготовки або якої-небудь обробки. Також для фільтрів глека типу необхідно правильно підібрати змінні фільтруючі елементи. Оскільки саме від цього елемента буде залежати якість води і ефективності очищення.

Даний тип фільтра може підійти для води, в якій міститься велика кількість солей жорсткості. Також такий фільтр допоможе очистити воду, з домішками важких металів. Деякі фільтри цього типу здатні позбавити воду від мікробів і вірусів. Для того щоб боротися з цими проблемами необхідно лише вибрати відповідний фільтруючий елемент.

Великим плюсом даного фільтра є те, що він доступний практично кожному. Вартість таких фільтрів абсолютно не велика. Змінні елементи коштують недорого. Причому, вибираючи такий фільтр, Ви повинні зробити правильний вибір змінного елементу. Так і у випадку ефективного очищення одним змінним елементом ви просто можете замінити його на інший. При цьому фільтр міняти не потрібно.

Фільтр має зовсім невеликі розміри, що дуже зручно для того, щоб взяти його з собою на дачу або поставити на кухню. Однак це є не тільки плюсом, але і одночасно недоліком фільтра. Адже невеликий обсяг фільтра позначається на тому, скільки води можна отримати в результаті однієї фільтрації. У даного фільтра цей показник дуже обмежений (до 5 літрів води). Таким чином, з-за свого невеликого обсягу він може підійти далеко не кожному.

Так і слід пам’ятати про те, що ресурс картриджів для фільтрів глека типу не дуже великий. А відповідно, міняти їх доведеться часто, що також вимагає певних фінансових вкладень.

Найкращі фільтри для води: як вибрати?Як працює насадка на кран?

Насадка на кран — це ще одне просте пристрій для отримання очищеної води безпосередньо з водопровідної мережі. Великим плюсом даного пристрою є те, що немає необхідності виділяти під нього місце. Пристрій займає дуже мало місця, для отримання чистої води його просто необхідно надіти на кран.

Отримати чисту воду не складе праці. Однак рівень фільтрації даного фільтра не на першому місці і значно поступається таким фільтром, як, наприклад, стаціонарні фільтри або фільтри на основі зворотного осмосу. Тобто якість води, які можна отримати з допомогою такого фільтра, далеко від ідеального, однак вода цілком придатна для пиття.

Для даного фільтра також можна придбати різні змінні фільтруючі елементи і боротися з різними проблемами води. Потенціал фільтра приблизно такий же, як у фільтра типу глека. Однак у нього є одна велика перевага. Це те, що немає необхідності виділяти місця під такий фільтр, і в теж час цей фільтр може дати вам за одну фільтрацію необмежену кількість води. Хоча, звичайно, питання в часі. Адже для того щоб відфільтрувати воду фільтра необхідно певну кількість часу.

А у випадку з насадкою на кран це характеристика не є однією з найкращих, однак фільтр працює стабільно. Та й до того ж очищену воду не обов’язково отримувати відразу з-під крана і тут же їй використовувати. Також неможливий варіант зі зберіганням очищеної води. Таким чином, у вас буде певний резерв, однак при необхідності ви легко зможете його розширити.

Вартість насадки на крани незначно більше, ніж фільтра типу глека. При цьому ресурс змінного картриджа в 3 рази більше. А це дозволяє отримувати чисту воду в 3 рази більше без необхідності зміни картриджа, а значить, це дозволяє заощаджувати.

Даний тип фільтра підійде для людей, у яких не надто великі потреби в очищеній воді, і яких влаштують таке якість води. Варто враховувати швидкість роботи фільтра, так як вона не дуже велика, у деякі моменти, можливо, вам доведеться чекати, поки вода фільтрується. Для людей, для яких це неприйнятно, такий вид фільтра не підійде.

Чому фільтри під мийку краще?

Фільтр під мийку – це вже серйозна установка, яка дозволяє отримати воду високої якості. Причому якість води в цьому випадку буде набагато вище, ніж у фільтра типу глека або насадки на кран. Вартість такої установки значно вище в порівнянні з фільтром типу глека. Однак і рівень фільтрації значно вище. А також краще інші параметри, такі як швидкість фільтрації, так і її собівартість.

Але як собівартість води, отриманої з допомогою якогось фільтра може бути нижче, якщо цей фільтр коштує дорожче інших. Вся справа в змінних фільтруючих елементах. А точніше в тому, наскільки довго вони можуть працювати і в їхній вартості.

Купивши фільтр глека типу (при самих скромних розрахунках) вам необхідно буде міняти картридж кожен місяць. Вартість картриджа хоч маленька, однак, з-за частої зміни буде наносити певний фінансовий збиток. При цьому цей же самий фінансовий збиток фільтр під мийку буде нижче за рахунок того, що заміна фільтруючого елемента буде відбуватися значно рідше.

Фільтри, які встановлюються під мийку, необхідно монтувати безпосередньо в водопровід. І тут також необхідно витратитися на спеціаліста, встановити такий фільтр самостійно практично нереально. Так само будуть додаткові витрати на обслуговування фільтра. Оскільки замінити фільтруючі елементи самостійно, можливо, не вийде. Однак це не настільки складно, як встановити фільтр, і цілком можливо, що у вас вийде зробити це своїми руками.

Великою перевагою таких установок є те, що вони здатні боротися практично з будь-якою проблемою води. І в залежності від того, наскільки якість води далеко від ідеального, Ви можете комплектувати свій фільтр різними фільтруючими елементами. Також ви можете вибирати кількість ступенів фільтрації, що безпосередньо має відображення на якість води.

Такий фільтр є одним з лідерів за якістю води. Краще в цьому плані тільки фільтр на основі зворотного осмосу. Однак якщо врахувати вартість фільтра на основі зворотного осмосу, то собівартість води вийде набагато вище. А значить, варіант з фільтром під мийку більш прийнятний.

Найкращі фільтри для води: як вибрати?В чому особливість системи зворотного осмосу?

Напевно багато хто чув про те, що система зворотного осмосу є незаперечним лідером в якості фільтрації води. І дійсно, система зворотнього осмосу дозволяє отримати воду практично ідеальної чистоти. Така вода буде близька до дистильованої воді за кількістю в ній різних домішок, і в теж час буде безпечною для людини.

Установка дозволяє отримувати воду одразу після відкриття крану. При цьому швидкість фільтрації у неї велика, і якість води при цьому не страждає.

Платити за таке якість води та рівень фільтрації доводиться дорого. Адже установка коштує чималих грошей. До того ж вона потребує додаткового обслуговування, яке самостійно зробити не вдасться.

Безумовно, можливість встановити таку систему в себе вдома. Однак для цього необхідні великі фінансові вкладення. Хоча і можливості такої системи по суті приголомшливі. Адже вона дозволяє отримати прісну воду навіть з солоної морської води.

Також у систем зворотного осмосу є ще один недолік. Оскільки вона працює за допомогою спеціальної мембрани, для того щоб фільтрація була найбільш ефективною, необхідно велику тиск у водопровідній мережі. В умовах міста і верхніх поверхів в багатоповерховому будинку забезпечити такий тиск практично неможливо. Використовувати систему зворотного осмосу в такому випадку буде можливо тільки після установки спеціального насоса, який тиск у мережі може збільшити.

Після очищення фільтрований осад зливаються через спеціальну дренажну систему в каналізацію. Деякі користувачі систем зворотного осмосу стверджують, що витрата води при використанні такої системи значно збільшується. Це пов’язано з тим, що під час фільтрації дуже велику кількість води зливається разом із забруднюючими її речовинами в каналізацію.

Система зворотного осмосу — це дуже гарний вид фільтра. Проте основною проблемою є велика вартість. Якщо у вас є можливість придбати такий фільтр, то ви цілком можете зробити це. І швидше за все, більше ніяких претензій до якості води у вас не буде взагалі. Особливо, якщо встановити на систему зворотного осмосу спеціальний мінералізатор. Він дозволить отримувати воду не тільки безпечною, але ще дуже смачно.

Так які ж вони, найкращі фільтри для води?

Напевно, самий хороший фільтр для води — це той фільтр, який підходить саме вам. Фільтр, який задовольняє всі ваші потреби у воді, і при цьому буде вигідним для вас з точки зору його вартість. Для того щоб вибрати дійсно хороший фільтр, а то й навіть кращий, необхідно докласти максимум зусиль. В першу чергу необхідно почати з аналізу води та визначення проблем води. А вже тільки потім приходити до вибору варіанту фільтра і шукати найбільш вдалий для себе.

Основою правильного вибору фільтра є індивідуальний підхід. Ні в якому разі не можна використовувати якийсь вид фільтра або картридж до нього лише тому, що це робить хтось із ваших знайомих. Чи тому, що даний фільтр виробляється у вашому регіоні. Насправді, вода навіть в сусідніх квартирах може відрізнятися за складом, а що вже говорити про цілих регіонах, країнах і містах.

Щоб отримати воду максимально якісну, необхідно правильно вибрати фільтр. Якщо ж ви шукайте фільтр для побутових потреб, то в перераховані вище фільтри вам просто не підійдуть. І Вам необхідно шукати фільтр серед інших варіантів. Серед таких варіантів, як магістральні фільтри, магнітні фільтри або фільтри балонні. Такі варіанти фільтра ідеально підходять для отримання води, яку потім можна використовувати для побутових цілей.

Необхідно вибрати такий фільтри для води, який би зміг виробляти чисту воду для вас у необхідних кількостях, і з необхідною для вас швидкістю фільтрації.

Коли вибираєте фільтр для води, звертайте увагу на ресурс і вартість змінних фільтруючих елементів. Це дуже важливо. Адже чим менше ресурсу фільтра, тим частіше потрібно буде міняти фільтруючий елемент. А значить, частіше витрачає гроші і більше.

Дивитися відео фільм «найкращі фільтри для води»:

Author: Lamaxima