Шкідливий зворотний осмос?

Шкідливий зворотний осмос?Bartholomew Photography www.electronfx.com

Сьогодні більшу популярність набирають фільтри, в основі роботи яких лежить принцип зворотнього осмосу.

Даний спосіб фільтрації почав застосовуватися ще з 60-х років минулого століття, і застосовується на сьогоднішній день. В той час даний тип фільтра використовувався для очищення морської води від солі і додання їй якостей питної води. Даний факт свідчить на користь того, що осмос – це дійсно ефективний спосіб фільтрації води. Сьогодні у всьому світі за цим принципом виробляється питна вода.

З розвитком технологій фільтри на основі зворотного осмосу стали застосовуватися і для очищення води в будинках і квартирах. Даний тип фільтра дозволяє домогтися отримання більш якісної води на виході, ніж всі відомі на сьогоднішній день технології очищення. Проте в народі побутує думка про те, що встановлювати такий фільтр будинку ні в якому разі не можна, адже це шкідливо. Чутки про шкоду даного типу фільтрів з’явилися не випадково, і у них є певна основа.

Чому ходять чутки про шкоду зворотного осмосу?

Вся справа в тому, що в процесі очищення води з допомогою методу зворотного осмосу можна отримати практично ідеально чисту воду. Такий ефект досягається шляхом розділення води на молекули, а потім її подальшої фільтрації. Всі шкідливі домішки і з’єднання залишаються по одну сторону мембрани, а чиста вода за іншу. Результати досліджень показують, що такий метод фільтрації дозволяє прибрати з води практично 98% всіх мінеральних сполук, які в ній є. Саме в цьому і полягає вся сіль. З одного боку робота фільтра настільки бездоганна, що, здавалося б, він може реанімувати будь-яку воду. Однак це його властивість і стане причиною чуток про шкоду цього типу фільтрації.

Якщо вірити чуткам, то весь шкода полягає в тому, що вода очищена таким чином стане непотрібною для людини в плані отримання з неї необхідних мінералів. А якщо уявити, що людина постійно вживає таку воду, то її навіть можна назвати шкідливою. Однак не все так категорично. І це ще належить розібратися.

Як відбувається очищення води з допомогою зворотного осмосу?

Для того щоб здійснити очищення води методом осмотичної фільтрації, вам знадобиться осмотичний фільтр. В основі даного фільтра лежить спеціальна мембрана, яка здатна очистити воду від домішок, бактерій і вірусів. Варто відзначити, що весь процес очищення відбувається на молекулярному рівні, вміст солей у воді різко скорочується.

Фільтри зворотного осмосу здатні видалити з води такі елементи, як натрій, хлор, важкі метали та інші домішки. Мембрана фільтра працює за принципом зворотного осмосу влаштована таким чином, що вона прибирає всі домішки з води незалежно від їх походження. Мембрана виготовлена з дуже тонкого матеріалу – нітриту целюлози.

Мембрана складається з двох частин, які пов’язані між собою. Товщина однієї й іншої частини різна. Мембрана являє собою свого роду сито, яке відсіює всі сторонні елементи з води.

Мембрана, яка використовується в основі осмотичного фільтра – це чудовий фільтр, який може очистити воду від будь-яких солей, мінеральних і не мінеральних сумішей, які потрапили у воду.

Даний тип фільтрів відмінно справляється з мікробами і бактеріями, оскільки розміри отворів в мембрані значно менше, ніж розміри мікробів і вірусів.

Шкідливий зворотний осмос?Яку ступінь очищення води видає зворотньоосмотичний фільтр?

Принцип роботи фільтра будується на взаємодії частинок розчинених у воді домішок і мембрани. Справа в тому, що розчинені у воді частинки мають свій електричний заряд, має його і мембрана. Коли частинки наближаються до мембрани, вони починають взаємодіяти і в кінцевому підсумку відштовхуються від неї. Однак це відбувається не з усіма частинками, а лише з 98%. Інші два відсотки здатні проникати крізь мембрану.

Але навіть не всі молекули солей з цих 2 відсотків можу пройти крізь мембрану, оскільки діаметр її отворів мінімальний. Пройти крізь ці отвори можуть молекули води, а ось молекули солей навряд чи. Фільтр затримує всі великі незаряджені і заряджені молекули важких металів, органічні і неорганічні речовини.

Як бачимо на практиці мембрана не в змозі повністю очистити воду. Однак ті елементи, які в неї проникаю не міститися в очищеній воді у великій кількості, навпаки – їх вкрай мало. Також варто відзначити, що при збільшенні напору води і тиску води якість фільтрації не страждає. Більш того, чим вище тиск у фільтрі, який працює за принципом зворотного осмосу, тим вище буде його продуктивність і ступінь очищення води.

Чи є недоліки у фільтрів, які влаштовані за принципом зворотного осмосу?

Мінусом у роботі даного фільтра є те, що на мембрані може зібратися занадто велику кількість солей, що ускладнить її роботу або зовсім заблокує її. Саме для цього деякі виробники створюють напір води вздовж мембрани, в такому випадку всі солі будуть змиватися в спеціальний дренаж, і роботі фільтра нічого не буде заважати.

Ефективність роботи даного фільтра залежить від декількох факторів: від ділення в системі, робочої температури, хімічного складу води. Всі ці фактори впливають на ефективність роботи фільтра зворотного осмосу, а також на його продуктивність. Речовин, які мають велику молекулярну масу, видаляються з води в будь-якому випадку, і складають приблизно 80 — 90% усіх речовин, які містяться у воді. В іншому якість фільтрації залежить від наведених факторів.

Особливо добре фільтру вдається справлятися з неорганічними речовинами. В даному випадку відсоток очищення буде одним з найвищих.

Чи можна боротися з органікою у воді з допомогою зворотного осмосу?

Що ж стосується органічних сполук, то тут дуже велику роль відіграє їх молекулярна маса. Органіка з масою 100-200 дуже просто відсіюється фільтром, молекули меншої маси можуть проникати через нього в незначних кількостях. Однозначно можна сказати, що ймовірність проникнення в очищену води вірусів і бактерій мізерно мала, адже їх маса і розмір не дозволяють їм пройти крізь мембрану.

Завдяки технології зворотного осмосу вдається зберегти приємний смак води, оскільки всі гази, які і визначають це якість безперешкодно проходять через мембрану. У результаті фільтрації ми отримуємо не просто чисту, а й свіжу і головне, смачну воду, яку можна вживати в їжу без додаткової обробки.

Існують підприємства, які потребують настільки високій якості води, сто е можна прирівняти до дистильованої. Для того щоб забезпечити їх такою водою використовується система очищення, яка складається з двох фільтрів зворотного осмосу. Такий метод фільтрації дозволяє прибрати з води абсолютно всі органічні і неорганічні відомості.

Завдяки технічному вдосконаленню даного типу фільтрів їх застосування стало можливим і в побуті. Для побутових фільтрів потрібно тиск значно нижчий, ніж для промислових. У теж час якість очищення води залишається на такому ж високому рівні. Вартість таких фільтрів має дуже великий діапазон. Останнім часом їх виробництво для побутових потреб стало набагато масштабніше, що вплинуло на зміну ціни. Проте істотних змін не сталося і фільтри все ще стоять пристойну суму грошей.

Шкідливий зворотний осмос?Які переваги у зворотнього осмосу?

Даний тип фільтрації необхідний у першу чергу для звільнення води від різних мікроорганізмів, бактерій, які в ній присутні у великих кількостях.

Порівняно з іншими фільтрами даний тип фільтрів має дуже багато переваг. Перша і дуже важлива перевага – це те, що фільтри цього типу не накопичують в собі всю відфільтровану масу. У фільтри зворотного осмосу всі залишки солей зливаються в дренажну систему. Саме ця перевага і не дає воді, яка проходить крізь фільтр насититься накопиченими в ній речовинами. Навіть якщо значно погіршити якість води, рівень очищення все одно буде залишатися на висоті.

Деякі цікаві факти

Вченими доведено, що питна вода, забруднена різними мікроорганізмами дуже шкідлива для людського здоров’я. Саме тому постійно ведеться боротьба із забрудненою водою.

Існує всього два способи очищення води, при яких можна позбутися від мікробів. Перший спосіб передбачає використання технології зворотного осмосу, а другий дистиляції води. Природно рівень насиченості мінералами біля води очищеної за допомогою зворотного осмосу буде вище.

Вважається, що вода, що містить до 100 мл/л мінералів, вважається мінералізованою і шкідливою. І мало кому відомо, що даний факт не має під собою ніякого наукового обгрунтування. Однак, якщо враховувати рівень мікроелементів, які містяться в очищеній методом зворотного осмосу води, то її можна назвати шкідливою.

Існують факти, які говорять на користь зворотного осмосу. Зокрема, це той факт, що даний тип фільтрації вже більше шістдесяти років використовується для очищення води для військово-морського флоту США. При цьому жодних скарг на стан здоров’я від військових не надходило.

Той факт, що даний метод очищення не залишає у воді солей це дійсно правда. Чутки про шкоду зворотного осмосу підтвердження не знаходять. Більш того, вченим вдалося з’ясувати, що ті солі, які містяться у воді наш організм просто не засвоює, оскільки вони неорганічні. Таким чином, можна сказати, що шкоди від застосування фільтра точно не буде.

І дійсно мембрана фільтра зворотного осмосу не завдасть людині настільки великої шкоди, як це можуть зробити різні домішки, які містяться у воді. Також прихильники теорії шкоди осмосу не враховують шкоди організму від мікробів, які також містяться у воді, і не зникають з неї, якщо не прим’яти цю технологію.

Що говорить наука про зворотному осмосі?

Розчаруванням для прихильників теорії шкоди образного осмосу стане наступний факт, який вчені висунули вже давно. Справа в тому, що вживання в їжу води без мінералів і з ними жодним чином не впливає на загальний рівень солей в організмі людини. Рівень вмісту солей в людському організмі приблизно дорівнює рівню солей в Балтійському морі. То їсть він приблизно в 150 разів нижче, ніж рівень солей в очищеній методом зворотного осмосу води. Якщо враховувати, що людський організм не засвоює мінерали з води і те, що всі необхідні мінерали можна отримати у надмірній кількості з їжі, то можна зробити висновок, що вживання води очищеної методом зворотного осмосу ніяк не шкодить здоров’ю.

Також лікарі рекомендують очищати питну воду, оскільки вживання забрудненої води призводить до порушення роботи організму і ніяк не сприяє поповненню рівня мінералів. Набагато правильніше буде одержувати мінерали в необхідній кількості з їжі. Не варто забувати про те, що продукти, які кожен з нас вживає практично кожен день, містять дуже багато корисних елементів. Досить їсти фрукти, овочі, пити молоко і все у вас з мінералами буде в порядку. До того ж учені підрахували, що для того щоб отримати з води всі необхідні мінерали, людина має випивати за добу не менше тисячі літрів такої води, що в принципі нереально.

Шкідливий зворотний осмос?

Також варто враховувати і той факт, що сьогодні ми досить рідко п’ємо воду в чистому вигляді. Ми вживаємо різні напої, п’ємо чай, кава, варимо рідкі страви, в які навмисно додаємо сіль, тим самим повывшая її рівень у воді. Саме тому можна сміливо зробити висновок, що всі легенди про те, що вода, очищена за допомогою фільтра зворотного осмосу – це повний брєд, який не підкріплений реальними фактами і доказами. Краще дотримуватися порад досвідчених фахівців і не отруювати свій організм забрудненою водою з-під крана. І краще рішення в даному випадку – це саме фільтр зворотного осмосу. Тому сміливо купуйте і встановлюйте його.

Author: Alfonso