Які проточні фільтри для води у квартирі краще?

Які проточні фільтри для води у квартирі краще?Сьогодні дуже велика популярність проточних фільтрів серед населення нашої країни. Проточний фільтр для води – це не дуже складно влаштоване пристрій, за допомогою якого можна з легкістю отримати питну воду. Вибрати хороший фільтр не так просто, адже для цього необхідно враховувати цілий ряд нюансів, які будуть впливати на його роботу. Зокрема, необхідно звертати увагу на склад води і вимоги, що будуть пред’являтися до вже очищеної рідини.

Проточний фільтр для води є лише одним з багатьох варіантів пристроїв, з допомогою яких можна очистити рідина. Однак він володіє деякими перевагами, що роблять його більш вигідним на тлі інших фільтрів.

Проточні фільтри для води не займають занадто багато місця, оскільки вони не мають накопичувальної ємності. Навіть якщо накопичувальна ємність є, то, швидше за все, такий фільтр встановлюється під мийку, де ємність не створює незручностей та не займає зайву площу.

Встановлювати проточні фільтри можна як на вході водопроводу в будинок, так і безпосередньо перед виходом труби на кран. Спосіб установки такого фільтра залежить від його типу і виробника.

Деякі моделі проточних фільтрів дозволяють отримати високоякісну воду. Причому обсяг одержуваної води за один раз може бути досить великим завдяки високій швидкості фільтрації.

При дотриманні всіх умов експлуатації проточного фільтра змінні елементи не вимагають занадто частої заміни, що дозволяє заощаджувати.

Також у проточних фільтрів існують деякі особливості підключення до мережі. А саме те, що фільтр може підключатися до окремого крану, з якого можна набирати тільки очищену воду. А також те, що підключення відбувається безпосередньо до водопроводу.

Які проточні фільтри для води у квартирі краще?Які види проточних фільтрів існують?

Вибираючи проточний фільтр, ви повинні володіти інформацією про різноманітність таких фільтрів. Також для того, щоб вибрати найбільш оптимальний варіант необхідно розглянути кожен з них більш детально. Вибираючи фільтр для води зверніть увагу на його характеристики. Досить вам такого об’єму води? Чи влаштовує вас швидкість фільтрації?

Магістральні фільтри

Одним з видів проточних фільтрів є магістральний фільтр. Такі фільтри встановлюється безпосередньо на водопровід, причому встановлювати їх можна навіть на вході труби водопроводу в будинок. Даний фільтр здатний видалити з води важкі частки, такі як пісок або іржа, а також на нього можна встановити фільтр тонкого очищення, який буде забезпечувати якість води на рівні з санітарними нормами. Крім того, використання такого фільтра дозволяє не тільки зберегти здоров’я, але і продовжити термін експлуатації побутової техніки. Адже дуже часто стає причиною поломки надлишок у воді різного механічного сміття, а також солі жорсткості.

Насадка на кран

Це пристрій є також одним з варіантів фільтрів. Звичайно, даний фільтр не монтується безпосередньо у водопровід, а лише надівається на кран. Однак такий фільтр дозволяє отримати очищену воду без використання будь-яких ємностей, а значить за характеристиками схожий на проточні фільтри. Але такий фільтр не здатний забезпечити достатній рівень фільтрації води. Також у нього дуже низька швидкість фільтрації води. Однак він користується попитом завдяки невисокій вартості і своїй мобільності. Часто такими фільтра користуються на дачі.

Настільні проточні фільтри

Настільні проточні фільтри є менш популярними, ніж попередній варіант. Однак вони досить ефективні, і дозволяють отримувати воду високої якості. Такі фільтри не використовується на маленьких кухнях, оскільки вони займають занадто багато місця на столі. Таким фільтром можна прибрати хлор з рідини, домішки заліза, солі жорсткості і також важкі домішки.

Які проточні фільтри для води у квартирі краще?Під мийку

Кілька рівнева очищення води можлива завдяки фільтру, який встановлюється під мийку. Даний фільтр виглядає як кілька пластикових колб, які послідовно з’єднуються між собою. Цей вид фільтрів може допомогти вам очистити воду від таких домішок, як залізо та солі жорсткості. Зробіть аналіз води. У результатах аналізу може бути завищений вміст заліза або солей жорсткості, оскільки ця проблема дуже поширена. Якщо така проблема є, значить вам потрібен цей вид фільтра.

Більшу кількість етапів очищення дозволяє видаляти з води більше різних домішок. В першу чергу в проточному фільтрі вода подається на картридж, який відповідає за видалення з неї механічного сміття. Даний етап очищення забезпечує видалення з води всього механічного сміття, що дозволяє прискорити роботу фільтра на наступних етапах. Такий сміття накопичується у воді з-за незадовільного стану труб. Необхідність встановлення такого картриджа багаторівневий фільтр пояснюється тим, що він дозволяє уникнути засмічення змінних фільтруючих елементів у наступних етапах очистки, що продовжує їх термін експлуатації. Також при виборі першого фільтруючого елемента необхідно звертати увагу на розмір пір. Чим вони менші, тим менше розміром частинки зможуть проходити крізь них.

Як правило, наступним після механічного очищення води йде етап абсорбції. Для абсорбції води використовується наповнювач з активованого вугілля. Також разом з активованим вугіллям може бути використана спеціальна добавка, яка покращує його властивості.

Даний етап очищення дозволяє видалити з води хлор та його сполуки. Також в даному картриджі можуть використовуватися спеціальні добавки з іонами срібла, які перешкоджають розмноженню бактерій, їх потрапляння в наступний фільтруючий елемент.

Наступним етапом очищення є проходження води крізь картридж з іонообмінної смолою. Так можна добитися ефекту пом’якшення води, зменшивши частку домішок важких металів, а також видалити радіонукліди. Після проходження через такий картридж вода вже готова до вживання або приготування їжі. Смак води стає значно краще, а сама вода значно корисніше.

Зворотний осмос

Фільтри на основі системи зворотного осмосу є сьогодні революційної технології. Оскільки нікому ще не вдалося провести фільтр, який би працював на основі іншою системою і очищав б воду так добре, як фільтри на основі зворотного осмосу. І сьогодні такі фільтри використовуються не тільки в побуті, а й у промислових системах.

Фільтр працює за принципом мембрани, пори такий мембрана дуже малі, що дозволяє затримати практично всі речовини, які є у воді. Після проходження крізь обратноосмотічеськую мембрану вода стає близькою за змістом мінералів до дистильованої. Якщо не використовувати разом з зворотним осмосом мінералізатор, то після проходження через фільтр вода не матиме практично жодних домішок, по суті це буде лише чиста H2O.

Однак перед тим як зробити вибір у бік зворотноосмотичної мембрани необхідно дізнатися про особливості таких фільтрів. В першу чергу обслуговування. Для того щоб зворотньоосмотична мембрана пропрацювала довго без заміни, необхідно постійне обслуговування. Тобто вона потребує постійної очищення.

Також для того, щоб запобігти засмічення зворотноосмотичної мембрани, можна обладнати водопровідну трубу проточним фільтром грубого очищення води.

Також необхідно враховувати це, що зворотньоосмотична мембрана видаляє з води всі мінеральні речовини. Причому деякі мінеральні речовини людина отримує саме з води. Тому необхідно встановити мінералізатор, який буде збагачувати воду після проходження крізь обратноосмотічеськую мембрану необхідною кількістю мінералів.

Після того як ви дізналися про особливості проточних фільтрів, можна зробити висновки і вибір на користь того чи іншого фільтра.

Які проточні фільтри для води у квартирі краще?Як встановити проточний фільтр?

Для того щоб встановити проточний фільтр для води необхідно заздалегідь вибрати місце для установки. Місцем для встановлення проточного фільтра може послужити ніша під кухонною мийкою або ж інше місце. У випадку якщо ви встановлюєте фільтр для отримання виключно питної води, то необхідно вибрати місце для установки максимально близьке до кухонній раковині.

Також перед установкою такого фільтра необхідно передбачити отвори, в якій буде встановлено ще один кран для отримання очищеної води. Після підготовчих робіт можна приступати до установки фільтра

Всі проточні фільтри для води встановлюються безпосередньо на водопровід. А це означає, що необхідно мати достатню кількість інструментів, а також досвід в даному питанні. В іншому випадку можливий ризик виникнення непередбачених ситуацій. Тому для встановлення проточного фільтра для води краще всього запросити фахівця.

Якого виробника вибрати?

Вибирати виробника необхідно на основі позитивних відгуків про його продукції. Сьогодні найбільш популярними на ринку є вітчизняні виробники. Зокрема великим попитом користуються фільтри компанії Аквафор, Бар’єр і Гейзер.

Наприклад, фільтр Гейзер відрізняється можливістю комплексного очищення води. З допомогою таких пристроїв можна з легкістю змінюють сольовий баланс у воді, а також усувати різні забруднення, в тому числі і хлор.

А фільтри Аквафор дозволяють домогтися підвищеної якості води за рахунок збільшення концентрації сорбентів у картриджах.

Дивитися відео фільм «проточні фільтри для води у квартирі»:

Author: Tanya