Сублімаційний принтер і його особливості

У зв’язку з технічним прогресом і стрімким розвитком сучасних технологій, з’являється все більше фотопринтерів з сублімації технологією друку.

На сьогоднішній день даний вид друку активно використовується для виготовлення реклами, створення сувенірної продукції. Творчі люди використовують його для втілення нових неординарних ідей.

Що ж таке сублімаційний принтер і особливості його роботи

Сублімаційні технологія друку — це новий спосіб формування чорнильних крапель на поверхні. Вона передбачає уникнення рідкої фази і нагрівання речовини з переходом з твердого стану в газоподібний. За допомогою такої технології виходять барвисті кольори стійкі до зовнішніх впливів.

Сублімаційний принтер — це апарат, який друкує зображення на поверхні за допомогою внесення твердого барвника під поверхню паперу. Він функціонує за допомогою спеціальних твердих чорнила, які проходячи рідку фазу в процесі роботи, переходять в стан газу. Хімічний процес відбувається завдяки величезній кількості мініатюрних нагрівачів, які вбудовані в головку пристрою.

Всі основні завдання виконує мікропроцесор. Він контролює все, починаючи від подачі паперу до виведення готових знімків в лоток. Після отримання пристроєм команди на друк, мікропроцесор розподіляє його на три кольори (жовтий, пурпурний і блакитний) відповідно відтінкам сублімації стрічки в картриджі. Крім цього мікропроцесор сигналізує нагрівачам, коли і наскільки розігрівати чорнило і коли потрібно припинити нагрівання.

Сублімаційний принтер і його особливості

Друкуюча головка включає в себе величезну кількість мікро-термоелементів розігрівають по команді сублімаціонну стрічку з фарбами. Суть друкуючої головки складається в перетворенні твердих фарб в стан газу. А ось від сили нагріву безпосередньо залежатиме колір, насиченість і щільність заповнення.

В процесі друку матеріал проходить повз термоелементи головки. Тим часом між ними знаходиться кольорова плівка з барвником. Нагрітий елемент віддає тепло плівці, яка безпосередньо і переносить розігріті чорнила на матеріал. В результаті виходять деталізовані і яскраві малюнки з ідеальною формою.

Переваги принтера:

висока якість віддрукованих зображень (яскравість, деталізація, контраст);
довговічність знімків (стійкість до вологи, світла і інших зовнішніх впливів);
використання різних носіїв (тканина, термопапір, плівка та інші матеріали).

Як вибрати сублімаційний принтер

На ринку обладнання для друку сьогодні представлена ​​величезна кількість друкуючих пристроїв різних виробників. Як же вибрати потрібний пристрій? Яку фарбу вибрати? Для вирішення цих питань потрібно звернутися до спеціалістів — https://www.dstrade.com.ua/.

Також вибираючи принтер, слід звернути увагу на обсяг чорнильної краплі. Сублімаційні чорнила можуть мати невеликі пігментні фарби, які навіть в малих кількостях можуть забивати друкуючі головки і затримувати друк. Виходячи з цього, слід вибирати апарат з мінімальною краплею більше 1,5 пл. Наприклад, обсяг краплі 4пл дозволить забути про прочищення сопел, а якість зображень буде зовсім невиразним.

Author: Vodyanoy