Етапи загартовування водою

Етапи загартовування водоюНайбільш відомим і простим методом почати зміцнення свого імунітету вважається натирання холодною водою. Практично кожне спрямоване на загартовування дія дозволяє організму людини адаптуватися до перепадів температур, переохолодження, це стимулює роботу всіх систем органів, запобігає виникненню респіраторних захворювань. Прохолодні процедури підбадьорюють, підвищують тонус. Судини розширюються і звужуються — це добре впливає на роботу серця і кровообіг. Практично всі процедури загартовування позитивно діють на імунну систему, вони допомагають підбадьоритися, тонізують організм, адаптують його до низьких температур.

Найбільш простий метод поліпшити своє здоров’я — обтиратися водою. Як правило, з цього починається загартовування. Зміцнювати здоров’я загартовуванням краще всього починати влітку, і продовжувати з приходом зими.

Початковий етап загартовування водою

Якщо ви вирішили зміцнити свій імунітет загартовуванням, то варто пам’ятати про деякі правила. В першу чергу про те, що всі процедури на початковому етапі слід робити максимально швидко. Обливатися можна не більше двох хвилин. Першим етапом загартовування є адаптація до прохолодній воді.

Етапи загартовування водоюЯк новачки гартуються: обливання водою

Починати обливатися краще з байдужих процедур, вони є безпечними. Після водне середовище поступово охолоджують, поступово можна опустити температуру води до 12 градусів. Тривалість процедур потрібно поступово збільшувати, дійдіть до декількох хвилин за одну процедуру. Після перебування в душі потрібно на тіло різко вилити тазик прохолодної води. Проводити цю процедуру необхідно кілька разів протягом тижня. Температуру води слід зменшувати на 1 градус раз в тиждень — це важлива фаза загартовування. Загартовуватися потрібно регулярно. Інакше користі дочекатися не вдасться. Обов’язково приготуйте заздалегідь сухе рушник і обітріться їх по завершенню процедури загартовування, так ви мінімізуєте ризик переохолодитися і захворіти. Найвдаліший час дня для загартовуючих процедур — перші години після нічного сну. Необхідно забезпечити достатньо високу температуру в кімнаті, де ви збираєтеся обливатися. Багато чого у випадку з загартовуванням організму залежить від ступеня загартованості. Можна загартовуватися в прохолодному приміщенні. ВИ можете комбінувати загартовування в холодній воді і фізичні вправи. Але не поспішайте одразу після гімнастики йти під холодний душ.

Корисно обмивати ноги?

При загартовуванні водою шляхом обмивання ніг потрібно опускати їх у тазик з водою, а потім витерти їх рушником. На цій стадії потрібно відчути тепло після розтирання ніг. Час проведення даної процедури може становити одну хвилину. Через пару місяців температура рідини повинна бути рівною п’яти градусів.

Дивитися відео фільм «Етапи загартовування водою»:

Ходимо по холодній воді

Даний спосіб зміцнення імунітету позитивно діє на систему сечовипускання і на дихальну систему, також стимулює роботу кишечника. Проводити таку маніпуляцію можливо і вдома. Занурюватися в тазик слід ікри. Через час рекомендується підняти рівень води. Стояти у ванній необхідно 1 хвилину. Через час прибувати в холодній воді можна буде і довше. Спершу в тазик необхідно налити воду. Використовуйте кімнатної температури воду. Після закінчення всіх процедур потрібно швидко зробити різні рухи пальцями ніг. Тіло повинні зігрітися.

Загартовування контрастним душем

Прохолодний душ, якщо людина повністю здоровий, дозволяє зміцнити імунну систему. Не варто приймати прохолодний душ після тренування. Прибувати в душі потрібно не більше пари хвилин. Температуру води слід поступово знижувати. Дана маніпуляція підійде для тих, хто мало рухається.

Контрастний душ — оптимальний спосіб поліпшення імунітету. Загартовувати душем потрібно не все тіло, а тільки кінцівки. Розширювати площу загартовування необхідно не поспішаючи. Після всіх маніпуляцій необхідно обтертися сухим рушником. Результат ви відчуєте не відразу. Треба гартуватися регулярно.

Загартовування прохолодною водою

Для активізації всіх процесів в організмі досить просто регулярно робити загартовуючі процедури. Перебувати в крижаній воді краще не одному, а з друзями. Краще загартовуватися під наглядом фахівців. Необхідно розуміти, що людям із захворюваннями не слід гартуватися цим способом. Припиняти загартовування також не бажано. Це позначиться на вашому здоров’ї, стійкості до переохолодження. Вкрай не рекомендується плавати в крижаній воді людям, які пережили інфаркт. В даному випадку необхідно прислухатися до порад більш досвідчених товаришів. Для початку потрібно навчитися робити все поступово. Недосвідченому людині необхідно займатися загартовування під наглядом більш досвідченого моржа. Адже загартовуючі процедури не завжди настільки безпечні, як нам здається. Заздалегідь необхідно зайнятися підготовкою власного організму до серйозних загартовуючим процедурам. У цьому вам допоможе холодний душ. Тільки так можна перейти до загартовування в ополонці. Бажано, щоб біля ополонки знаходилася лазня. Перед початком всіх процедур не завадить гарненько розім’ятися. Фахівці стверджують, що загартовуватися прохолодною водою не можна занадто часто. Робіть це регулярно, але не занадто часто.

Обтирання снігом

Цей тип загартовування досить поширений в Європі. І він дуже популярний в зимовий час. Перші кілька процедур краще провести в душі з не дуже холодною водою. Холодний душ не тільки підбадьорить вас у важкий робочий день, але і допоможе вам підготуватися до стресу, який зазвичай організм відчуває при обтирании снігом. В іншому випадку загартовування обернеться на шкоду. Частіше відкривайте око в кімнаті, це дозволить вам адаптувати організм до холоду. Робити це потрібно не менше кількох разів протягом дня. Загартовування снігом позитивно впливає на терморегуляцію. Починати рекомендується з ходьби по поверхні снігу.

Спершу необхідно ходити по снігу не більше 3 хвилин. Після цього ви зможете збільшити час перебування на снігу. І лише після цього можна почати обтирати снігом окремі частини тіла. Краще почати з розтирання рук і ніг.

Якщо ж ви морж не перший день, то ви можете обтиратися снігом повністю. Розтиратися необхідно до того моменту, поки шкіра не почервоніє. Це означає, що судини розширилися. У цей момент ви можете відчути тепло. Дуже корисно розтиратися снігом після сауни. Потрібно ретельно стежити за часом перебування на вулиці. Вчені вважають, що гартують процедури, які пов’язані з обтиранням тіла холодною водою або снігом більш безпечні, ніж купання в ополонці або подібні процедури.

Після завершення розтирання снігом обтиратися рушником не потрібно. Бажано відразу після розтирання снігом повернутися в сауну. Вкрай не рекомендується натиратися снігом людям, які пережили інфаркт і, що мають інші серйозні захворювання. В даному випадку потрібно дотримуватися порад лікарів і більш досвідчених моржів. В першу чергу необхідно навчитися робити все поступово. Процедура загартовування є небезпечною для недосвідченого людини. Для того щоб поліпшити своє здоров’я, потрібно бути послідовним. Інакше є ризик нашкодити своєму організму. Знайте, все залежить від вашої наполегливості. Не поспішайте, і у вас все вийде.

Author: Undershmidtther