Правила загартовування холодною водою

Правила загартовування холодною водоюСьогодні ми поговоримо про те, як почати загартовування холодною водою. Загартовування організму холодною водою дозволяє зміцнити імунітет, а також зробити наш організм більш стійким до холоду. Адже організм поступово адаптується до прохолодній воді, що в свою чергу створює надійний захист від переохолодження.

Як тільки починається весна або осінь, ви відразу відчуваєте нездужання, і у вас з’являються симптоми застуди? Ви відразу біжіть в аптеку? Це означає, що у вас слабкий імунітет. Він схильний до захворювань, і тому необхідно з цим якось боротися. Звичайно, прийом вітамінів, а також різні профілактичні процедури можуть якось поліпшити ситуацію, проте незначно. Більш істотно вплинути на дану ситуацію може саме загартовування водою. Адже організм необхідно зміцнювати, разом з ним зміцнитися імунітет. Це те, що вам потрібно.

І сьогодні вченим вже відомо, що імунна система може тренуватися приблизно так само, як спортсмени тренують м’язи. І можна робити так, щоб наш імунітет ставав міцнішим. Однак для цього необхідно підібрати спеціальну методику, вона як тренувальний план, який підбирається індивідуально для кожного. Звичайно, почати займатися можна більш простий методики, яка підійде практично для всіх новачків. Наприклад, можна робити загартовування ніг холодною водою, а потім переходити до загартовування всього тіла.

Чим корисно загартовування тіла? Такі процедури допоможуть вам стати більш стійким до переохолодження, що в свою чергу поліпшить ваш імунітет і дозволить позбутися від докучливих застуд, які так часто виникають восени або навесні.

Правила загартовування холодною водоюПравила загартовування холодною водою для дітей

Сьогодні дуже часто можна побачити навіть по телевізору або в інтернеті ролики як маленькі діти загартовуються. Причому вони загартовуються не просто у ванній, а часто взимку на вулиці. Вони можуть ходити босоніж по снігу, обливатися водою, або ж натиратися снігом. Все це мало б заспокоїти людей, які хочуть загартовуватися, але все ще боятися почати. Однак охочих почати загартовуючі процедури не так вже й багато. Звичайно, вони є, проте дійсно вирішуються не багато.

Найбільш ефективною маніпуляцією для загартовування є почергове вплив на організм холодної і гарячої води. Або ж просто холодною і теплою. Для того щоб почати загартовуватися, необхідно правильно чергувати температуру води, причому різниця в температурах води повинна бути не настільки великий, ви повинні відчувати її. Це допоможе вам не захворіти на самому початку загартовування, а лише поступово адаптувати організм до переохолодження.

Користь загартовування холодною водою і шкоду

Сьогодні досить багато можна зустріти в інтернеті історій, де люди розповідають про те, як вони чудесним чином позбулися від хвороби за допомогою загартовування. Вони розповідають про те, що почали бігати по снігу і росі босоніж і змогли позбавитися від хронічних захворювань, імунітет посилився, і простудні захворювання більше не турбують.

Інші розповідає про те, як гартують горло, що в свою чергу призводить до лікування хронічних хвороб, наприклад тонзиліту. І таких історій чимало, проте, чи насправді загартовування настільки корисно, і воно може нашкодити? В цьому питанні ми постараємося розібратися, адже дані процедури є показаними не для всіх, деякі лікарі суворо забороняють займатися загартовуванням в силу тих чи інших причин.

І в першу чергу для того щоб зрозуміти, чи можна вам загартовуватися водою, необхідно проконсультуватися з фахівцем. Це повинен бути кваліфікований лікар, який скаже вам, чи все гаразд ваше здоров’я і можна вам загартовуватися. Звичайно ж, існують певні протипоказання, за якими ви відразу ж можете зрозуміти навіть без консультації лікаря, що вам загартовуватися можна.

Це такі захворювання, як хронічний гнійний отит, а також гостре запалення дихальних шляхів. Адже загартовування в даному випадку може призвести до ще більшого ускладнення ситуації. Також не можна загартовуватися тим, хто має захворювання серцево-судинної системи. Також є протипоказанням запалення центральної і периферичної нервової системи. Не можна займатися загартовуванням людям з проблемами з ендокринною системою. І, звичайно ж, не можна загартовуватися, якщо у вас туберкульоз або запалення легенів. Пам’ятайте про те, що вам протипоказано загартовування, якщо у вас є венеричні захворювання, а також важкі рубці після опіків на шкірі. І, звичайно ж, якщо у вас є запалення в області шлунково-кишкового тракту, то для вас ця процедура теж протипоказана.

Дивитися відео фільм «Загартовування холодною водою»:

Методика загартовування здорових людей

Навіть якщо ви повністю здорові, все одно не можна сказати однозначно, чи можете ви загартовуватися. Адже якщо ви повністю здорові, то процедура також може завдати шкоди вашому організму у разі, якщо ви неправильно підходите до загартовування.

У першу чергу не можна робити водні процедури, якщо у вас виникають певні симптоми. Зокрема, не можна починати загартовування, якщо у вас є порушення терморегуляції, а також у вас є холодова алергії або ж судоми в м’язах гомілки. Все це також є протипоказаннями. І хоч з вигляду ви є здоровою людиною, однак подібні прояви будуть несумісні з маніпуляціями з холодною водою.

І не можна дати певні рекомендації тим, хто повністю здоровий. Також тим, хто повинен займатися загартовуванням обов’язково. Адже не існує таких рекомендацій. Звичайно, можна сказати, що ви повинні почати загартовуватися, якщо у вас є до цього прагнення і бажання. Також якщо цього вимагає ваше самопочуття. Адже у вас може бути слабкість, яку ви хочете змінити на бадьорість. І, звичайно ж, якщо ви занадто швидко стомлюєтеся, то вам також варто почати загартовуватися. Якщо ви хочете поліпшити апетит, то вам також варто почати загартовуватися. І для того щоб у вас був якісний сон, ви також можете почати робити загартовуючі процедури.

Як загартовуватися і не завдати собі шкоди?

Якщо ви початківець, то вам необхідно використовувати прості процедури. Ви можете почати загартовування з обтирання холодною водою, з ходьби по холодній воді, а також з купання в холодній воді. Це допоможе вам звикнути до холодної води, адаптувати свій організм. З часом ви зможете занурюватися у воду більше.

Пам’ятайте про те, що загартування має бути поступовим і послідовним, які б способи загартовування ви не використовували. Не поспішайте робити ті чи інші дії, якщо ви не впевнені в тому, що вони не завдадуть шкоди вашому організму. Будьте обережні з температурою води, вона не повинна бути занадто низькою. По закінченню часу можна буде загартовуватися по Іванову, він розробив спеціальну методику загартовування тіла холодною водою. Але не поспішайте переходити до обливання занадто рано, це може завдати шкоди вашому організму. Дотримуйтеся всіх правил загартовування, і тоді ваш організм стане більш витривалим до переохолодження, ваш імунітет зміцниться, йому не будуть страшні ніякі простудні захворювання.

Author: Alfonso