Правила загартовування водою

Правила загартовування водоюНайбільш популярним і простим методом почати загартовування є контрастний душ, обтирання холодною водою. Обтирання снігом і загартовування водою дозволяє тілу адаптуватися до холоду, це покращує роботу імунної системи, запобігає розвитку захворювань дихальних шляхів.

Прохолодні душі дарують відчуття бадьорості, стимулюють працездатність. Судини розширюються і звужуються — це добре впливає на серцево-судинну систему. Процедури, пов’язані з загартовуванням, стимулюють діяльність серця, головного мозку, добре впливають на імунітет.

Прохолодна вода викликає нежить через циркуляції крові до органів, після судини стають ширше, і ви відчуваєте, як зростає температура тіла. Тривалість цього відчуття може залежати від температури води і готовності до проведення процедури.

Найпоширеніший метод загартувати свій організм — почати обтиратися холодною водою. Найчастіше з цих методів починається загартовування. Зміцнювати імунітет необхідно починати в жаркий час року, і продовжувати взимку.

Правила загартовування водою

В процесі обливання прохолодною водою важливо робити все швиденько. Розтиратися треба протягом декількох хвилин. Спочатку потрібно адаптуватися до прохолодній воді.

Загартовування водою: правила обтирання

Починати обливання краще з простих і безпечних процедур. Після рідина поступово охолоджують, крок за кроком можна досягти температури води до 12 градусів за Цельсієм. Тривалість загартування збільшується до двох хвилин

Після перебування в душі необхідно вилити на себе 5-7 літрів кімнатної температури води. Проводити таку маніпуляцію можна пару раз за тиждень. Температуру рідини потрібно робити менше на один градус щотижня. Проводити цю процедуру регулярно. Або ж позитивного ефекту отримати не вийде.

По закінченню всіх процедур необхідно обтертися сухим рушником.

Кращий час для загартовування — перші години після сну. Потрібно зробити досить високу температуру в приміщенні, де ви будете загартовуватися. Однак багато що залежить від вашої підготовки. Можна проводити процедуру при більш низьких температурах. Можна робити гімнастику поряд з проведенням процедури.

Дивитися відео фільм «Основні правила загартовування»:

Можна загартовуватися обливанням ніг?

Під час обмивання ніг важливо опускати їх в прохолодну рідина, а потім витерти їх сухим рушником. Необхідно відчути тепло після розтирання ступень. Час проведення даної процедури має становити одну хвилину. Через пару місяців температура води може бути рівною 5-7 градусів.

Принципи ходьби по снігу для загартовування

Цей метод зміцнення імунітету позитивно діє на систему сечовипускання і на органи дихання, ще і покращує роботу кишечника.

Проводити цю маніпуляцію можливо і вдома. Заходити в тазик потрібно по литки. Після рекомендується додати води і зануритися до коліна. Стояти у воді необхідно 60 секунд. Можна прибувати в холодній воді і довше.

Спершу в тазик необхідно налити рідину. Використовуйте кімнатної температури воду. По закінченню всіх процедур потрібно швидко зробити різноманітні рухи ногами. Ступні повинні нагрітися.

Контрастний душ і його користь

Душ добре впливає на самопочуття. Не потрібно приймати закаляющий душ по завершенню тренування. Перебувати під душем необхідно не більше пари хвилин. Для початку вибираємо не дуже низьку температуру води. Не поспішаючи температуру знижують. Дана процедура підійде для тих, хто не дуже активний.

Контрастний душ — ефективний тип загартовування, це найкраща профілактика захворювань серцево-судинної системи.

Обливати потрібно не всю поверхню тіла, а лише кінцівки. Збільшувати поверхню загартовування необхідно покроково. Після процедури потрібно обтертися рушником.

Результат проявиться не відразу. Важливо робити це постійно.

Правила загартовування водоюЗагартовування шляхом купання в прохолодній воді

досвідчені моржі стверджують, що купання у крижаній воді дає можливість активізувати всі процеси в організмі.

Перебувати в ополонці треба з однодумцями. Не завадить загартовуватися під контролем фахівців.

Важливо знати, що людям з хворобами не варто зміцнювати імунітет даними способом. Припиняти маніпуляції з водою також не варто. Це позначиться на вашому здоров’ї, стійкості до холоду.

Не можна знаходитися в прохолодній воді людям, які пережили інфаркт.

В даному випадку необхідно дотримуватися деяких рекомендацій. В першу чергу необхідно звикнути робити все поступово. Загартовування в прохолодній воді є небезпечним для неготового людини.

Приступити до загартовування в крижаній воді можна і взимку. Але перед тим як це робити, необхідно адаптувати свій організм. Тут вам допоможе холодний душ. І тільки в такому випадку можна перейти до загартовування у відкритому водоймищі.

Бажано, щоб біля ополонки була сауна. Також можна робити вправи перед гартуванням. Досвідчені моржі кажуть, що загартовуватися крижаною водою не дуже часто. Потрібно робити інтервали між купаннями.

Обтираємось снігом

Такий метод загартовування досить популярний в Європі. І він може бути актуальним взимку. Однак перед цим потрібно підготувати свій організм. Тут вам допоможе прохолодний душ. Лише при такій умові можна приступити до обтирання снігом. Інакше всі процедури обернутися шкодою для організму.

Готуватися можна почати з частих провітрювань кімнати. Провітрювати потрібно не рідше пари разів протягом дня.

Загартовування снігом позитивно впливає на регулювання температури тіла організмом.

Необхідно починати з ходьби по снігу. Спершу треба ходити по поверхні снігу не більше трьох хвилин. Надалі можна буде продовжити час перебування на снігу. І тільки після цього ви можете почати обтирати снігом окремі частини тіла. Краще почати з обтирання кінцівок.

Якщо ж ви закаляющийся зі стажем, то ви можете натиратися снігом повністю. Потрібно розтиратися круговими масажними рухами. Натиратися слід до того, поки шкіра не стане червоною. Це буде означати, що капіляри розширилися. При цьому ви можете відчути тепло.

Корисніше всього розтиратися снігом після виходу з лазні. Потрібно уважно стежити за часом перебування на вулиці.

Фахівці стверджують, що загартовуватися в крижаній воді не так безпечно, як обтиратися снігом.

Обтирання снігом дає можливість активізувати всі процеси в організмі.

Після завершення розтирання снігом витиратися рушником не бажано. Бажано відразу після розтирання снігом повернутися в сауну.

Вкрай не рекомендується розтиратися снігом людям, які пережили інфаркт і, що мають інші серйозні хвороби.

У цьому разі необхідно дотримуватися певних правил. Спочатку потрібно навчитися робити все поступово. Натирання снігом є небезпечним для недосвідченого людини.

Для того щоб зміцнити своє здоров’я, необхідно бути послідовним. Інакше ви ризикуєте нашкодити собі. Пам’ятайте, все залежить від вашої наполегливості. Не поспішайте, і у вас все вийде.

Author: Lamaxima