Як почати загартовування водою?

Як почати загартовування водою?Дуже популярним і дієвим робочим способом зміцнити імунітету є загартовування холодною водою. Зміцнення власного імунітету водою дозволяє організму людини адаптуватися до низькій температурі, це налагоджує роботу імунної системи, попереджає виникнення хвороб дихальної системи.

Холодні процедури бадьорять, стимулюють працездатність. Артерії розширюються і звужуються – дане явище сприятливо впливає на роботу серця і кровоносну систему. Обтирання прохолодною водою та снігом стимулює роботу серця, головного мозку, добре впливає на імунітет.

Холодна вода викликає озноб з причини перебування крові до внутрішніх органів, потім судини стають ще ширше, і ви відчуваєте жар. Тривалість цього почуття може залежати від температури води і рівня підготовки до процедури.

Найбільш простий спосіб зміцнити свій імунітет — обливатися прохолодною водою. Зазвичай з цих методів починається загартовування. Зміцнювати імунітет необхідно починати в жаркий час року, і продовжувати в зимовий час.

Загартовуємося водою

Під час обтирання водою необхідно робити все швиденько. Розтиратися слід протягом двох хвилин. Спочатку слід адаптуватися до прохолодній воді.

Натираемся холодною водою

Починати обливання краще з байдужих процедур. Після рідина поступово охолоджують, крок за кроком пускаючи воду, вже через деякий час ви зможете загартовуватися при температурі води в 12 градусів Цельсія.

Кілька разів в тиждень можна обливатися холодною водою. Виливайте на себе одне-два відра холодної води. Температуру води треба знижувати на градус кожну тиждень, не частіше. Загартовуватися потрібно періодично, краще за графіком. Так ви мінімізуєте ймовірність захворіти.

Після закінчення процедури потрібно розтертися сухим рушником.

Найбільш вдалий час дня для загартовування — час відразу після пробудження. Необхідно забезпечити достатню температуру в приміщенні, де ви збираєтеся проводити процедуру. Проте все залежить від вашого досвіду. Можна загартовуватися на вулиці. Ви можете робити вправи поряд з обливанням.

Як почати загартовування водою?Загартовуємося обливанням ніг

Для загартовування таким чином стопи потрібно занурювати в прохолодну воду, і відразу після процедури необхідно розтерти їх чистим рушником. Розітріть ноги рушником, робіть це до того моменту, поки не відчуєте тепло. Час проведення такої маніпуляції не повинна перевищувати одну хвилину.

Ходимо по снігу

Використовуючи даний спосіб загартовування, ви зможете позитивно вплинути на роботу системи сечовипускання і на органи дихання, до того ж такі процедури стимулюють роботу травної системи.

Для загартовування потрібно набрати у ванну воду, рівень води повинен бути нижче коліна. Процедура повинна тривати не більше 1 хвилину в перший раз. В подальшому можна буде збільшити час проведення процедури. З часом можна прибувати у ванній німого більше.

В першу чергу в ємність потрібно додати рідину. Додайте теплу воду. По закінченню всіх процедур потрібно швидко зробити різні рухи пальцями ніг. Ступні повинні зігрітися.

Дивитися відео фільм «Як почати загартовування водою»:

Холодний душ і зміцнення імунітету

Холодний душ добре діє на нервову систему.

Не рекомендується приймати прохолодний душ після тренування. Прибувати під душем слід не більше пари хвилин. Для початку виставляємо не дуже низьку температуру води. Потихеньку температуру знижують. Дана маніпуляція підійде для тих, хто мало рухається.

Контрастний душ — оптимальний спосіб поліпшення імунітету, це хороша профілактика хвороб судин.

Загартовувати душем потрібно не всю поверхню тіла, а лише ноги і руки. Збільшувати поверхню загартовування необхідно не поспішаючи. Після завершення процедури краще розтертися сухим рушником.

Результат ви відчуєте не відразу. Потрібно приймати контрастний душ регулярно.

Загартовування холодною водою

Фахівці кажуть, що купання в холодній воді дуже корисно для здоров’я, адже подібні процедури активують всі процеси в організмі.

Прибувати в холодній воді краще в компанії друзів. Краще купатися під наглядом фахівців.

Важливо пам’ятати, що людям із захворюваннями не варто гартуватися таким методом. Припиняти процедури також не бажано. Це позначиться на вашому самопочутті, стійкості до холоду.

Забороняється перебувати в холодній воді людям, які пережили інфаркт.

В даному випадку важливо дотримуватися деяких правил. Для початку необхідно навчитися робити все послідовно. Загартовування у крижаній воді може бути небезпечним для початківців.

Але перед цим потрібно підготувати організм. У цьому вам може допомогти прохолодний душ. Тільки так можна приступити до загартовування в ополонці.

Краще, щоб у водойми була лазня. Зробіть розминку перед гартуванням, розігрійте всі м’язи. Досвідчені моржі вважають, що купатися в прохолодній воді краще якомога рідше. Треба робити перерви між процедурами.

Обтирання снігом

Даний тип загартовування особливо поширений в Європі. І він є актуальним для зими. Але перед цим потрібно адаптувати свій організм. Не поспішайте відразу бігти і гартуватися обтиранням. Спочатку вам потрібно кілька разів прийняти холодний душ, це адаптує організм до необхідної температури. Час процедури вибирайте за власним самопочуттям.

Почніть провітрювати свою кімнату мінімум по два рази в день навіть взимку. Це відмінно підготує вас до наступного етапу.

Обтирання снігом позитивно впливає на регулювання температури тіла організмом.

Не поспішайте розтиратися снігом. Спочатку спробуйте походити по ньому, відчути його температуру. Вже через кілька таких процедур ви зможете почати розтирання. Але не всього тіла, а лише кінцівок. З часом можна буде розтиратися повністю. Краще почати з обтирання рук і ніг.

Якщо ж ви закаляющийся зі стажем, то ви можете розтиратися снігом повністю. Потрібно розтиратися круговими рухами. Ваші судини наповнюватися кров’ю, в цей момент ви відчуєте тепло по всьому тілу, після процедуру можна припиняти.

Корисніше всього натиратися снігом після лазні. Але не варто занадто довго перебувати на відкритому повітрі, особливо взимку.

Для вашого здоров’я буде набагато безпечніше, якщо ви натретесь снігом, а не відразу ж зануритеся в ополонку. Не поспішайте переходити на наступний рівень, спочатку пристосовуйте свій організм до такого стресу.

Після обтирання не обов’язково витиратися рушником. Бажано відразу ж після обтирання снігом повернутися в сауну.

Порадьтеся з лікарем з приводу загартовування, якщо у вас є хронічні захворювання.

Щоб не нашкодити здоров’ю, потрібно дотримуватися рекомендацій більш досвідчених товаришів. Для початку необхідно звикнути робити все поступово. Натирання снігом може бути небезпечним для непідготовленої людини.

Щоб е нашкодити самому собі, потрібно проводити загартовуючі процедури у відповідності з правилами. Знайте, все залежить від вашої наполегливості. Не поспішайте, і у вас все вийде.

Author: Dmitry