З чого починати загартовування водою?

З чого починати загартовування водою?Самим популярним і ефективним методом зміцнення імунітету і поліпшення здоров’я вважається загартовування. Як тільки ви почнете гартуватися, ваше тіло тут же адаптується до цього. Ваш організм буде інакше реагувати на переохолодження, імунітет стане міцнішою, а ймовірність захворіти зменшитися.

Холодні душі бадьорять, стимулюють працездатність. Судини розширюються і звужуються — це позитивно діє на кровообіг. Загартовування поліпшить роботу серця, мозку, ви відчуєте зміни у своєму самопочутті вже через декілька процедур.

Загартовування холодною водою або снігом дозволяє розширити судини, саме тому після процедур ви відчуваєте тепло. Тривалість цього почуття може залежати від того, наскільки прохолодний була вода і досвіду закаливающегося.

Найпростіший спосіб загартувати свій організм — обтиратися водою. Як правило, так починається загартовування. Зміцнювати імунітет краще всього починати навесні або влітку, і продовжувати з приходом холодів.

Як загартовуватися холодною водою?

Постарайтеся укластися в кілька хвилин незалежно від виду процедур. Не варто занадто довго перебувати в холодному душі або на вулиці, адже ви можете захворіти. Спочатку необхідно пристосуватися до прохолодній воді.

Обливання водою

Починати обливання краще з використанням простих і безпечних процедур. І тільки потім рідина поступово охолоджують, по закінченню часу можна опустити температуру рідини до 12 градусів. З часом ви зможете гартуватися протягом 2 хвилин і більше.

Не варто занадто часто повторювати процедури, існує ризик захворіти. Краще все робити поступово і регулярно, але не дуже часто. Температуру води потрібно знижувати на 1 градус кілька разів на місяць. Обливатися потрібно регулярно. Інакше користі добитися не вдасться.

Найвдаліший час дня для купання у холодній воді — перші години після сну. Важливо зробити нормальну температуру в кімнаті, де ви збираєтеся загартовуватися. Хоча чимало залежить від вашої підготовки. Можна обливатися на вулиці. Можна робити розминку разом з загартовуванням.

Варто обливати ноги?

В процесі обмивання ніг потрібно занурювати їх у прохолодну рідина, а потім витерти їх насухо рушником. Ви повинні відчути тепло після розтирання ступень.

Дивитися відео фільм «З чого починати загартовування водою?»:

Ходимо по снігу

Даний тип загартовування позитивно впливає на сечовивідну систему і на дихальну систему, ще і покращує роботу травної системи.

Проводити таку маніпуляцію можливо і вдома. Заходити в тазик необхідно ікри. Потім можна підняти рівень води. Прибувати у воді необхідно одну хвилину. Надалі можна буде знаходитися у воді і довше.

В першу чергу в тазик потрібно додати рідину. Використовуйте теплу воду. Після закінчення загартовування необхідно активно вдіяти різні рухи ногами. Тіло повинно зігрітися.

Користь контрастного душу або наступний етап після обтирання

Душ позитивно діє на нервову систему.

Не рекомендується приймати прохолодний душ після тренування. Прибувати в душі необхідно не більше кількох хвилин. Не поспішайте різко знижувати температуру води. Поступово температуру знижують. Така маніпуляція підійде для тих, хто веде малорухливий спосіб життя.

Прохолодний душ — оптимальний метод оздоровлення, це найкраща профілактика хвороб судинної системи.

Загартовувати душем слід починати не все тіло відразу, а лише кінцівки. Почніть розширювати поверхню загартування поступово. Після процедури краще обтертися рушником.

Пам’ятайте про те, що потрібно проводити процедури регулярно, а також правильно виберете тривалість процедури і температуру води.

З чого починати загартовування водою?Загартовування водою: з чого починати?

Завдяки гартуванню ви зможете поліпшити стан власного здоров’я. Збільшиться ваша працездатність, загальний стан здоров’я стане краще, ви відчуєте бадьорість.

Перебувати в холодній воді краще з однодумцями. Бажано загартовуватися під наглядом лікарів.

Необхідно розуміти, що початківцям із захворюваннями не бажано зміцнювати імунітет таким способом. Припиняти загартовування також не бажано. Це позначиться на вашому самопочутті, стійкості до холоду.

В цьому випадку потрібно слідувати деяким рекомендаціям. У першу чергу потрібно навчитися робити все не поспішаючи. Купання в прохолодній воді є небезпечним для непідготовленої людини.

Почати купатися в крижаній воді можна взимку, можна зробити це в ополонці. Але перед цим необхідно адаптувати свій організм. Тут вам може допомогти прохолодний душ. І тільки в такому випадку можна перейти до загартовування в ополонці.

Було б не погано, якби біля ополонки була лазня. Перед гартуванням краще добре розім’яти м’язи. Фахівці стверджують, що гартуватися в холодній воді занадто часто шкідливо, тому краще відразу скласти графік загартовування і робити все регулярно.

З чого почати обтирання снігом?

Даний метод загартовування досить поширений в Європі. І він є актуальним для зими. Однак до цього потрібно ґрунтовно підготувати. Спробуйте для початку прийняти прохолодний душ. А вже потім можете спробувати загартовуватися снігом. В іншому випадку подібні маніпуляції завдати шкоди.

Готуватися можна почати з постійних провітрювань кімнати. Провітрювати необхідно не рідше двох разів в день.

Обтирання снігом позитивно впливає на терморегуляцію.

Почніть зміцнювати своє здоров’я з ходьби по снігу. Перша процедура повинна тривати не більше 3 хвилин. Надалі ви зможете ходити довше. І тільки після цього ви можете почати натирати снігом деякі частини тіла. Краще почати з розтирання рук і ніг.

Якщо ж ви морж не перший день, то ви можете натиратися снігом від ніг до голови. Робити це потрібно круговими масажними рухами. Продовжувати маніпуляції зі снігом потрібно до того моменту, поки шкіра не почервоніє. Почервоніння говорить про те, що капіляри розширилися. При цьому ви повинні відчути тепло.

Найбільш корисно обтиратися снігом після сауни. Необхідно ретельно стежити за часом перебування на вулиці.

Загартовуватися шляхом купання в крижаній воді, особливо взимку, менш безпечно, ніж натиратися снігом.

По завершенню обтирання снігом обтиратися рушником не бажано. Краще відразу після розтирання снігом повернутися в приміщення лазні.

Не бажано розтиратися снігом особам, які мають захворювання серцево-судинної системи або хронічні захворювання.

Дотримуйтеся основних правил загартовування, а також не поспішайте знижувати температуру води або збільшувати тривалість процедури. Натирання снігом може бути небезпечним для недосвідченого людини.

Якщо ви хочете зміцнити своє здоров’я, а не навпаки, то вам потрібно діяти обережно і поступово. В іншому випадку є ризик нашкодити своєму організму. Знайте, все залежить від вашої наполегливості. Не поспішайте, і у вас все буде добре.

Author: Murcia