Загартовування холодною водою по Іванову

Загартовування холодною водою по ІвановуСьогодні однією з дуже популярних систем для загартовування холодною водою є система Іванова. Це система є простою і одночасно ефективною, тому що має широке поширення. Завдяки цій системі ви будете залишати менше грошей в аптеці, оскільки ваш імунітет стане набагато міцніше, і ви будете почувати себе добре.

Найдорожче, що може бути у людини — це її здоров’я. Та здоров’я людини не можна відновити повністю, для того щоб підтримувати його доводиться постійно витрачати гроші на аптечні препарати. Проте якщо вести правильний спосіб життя, також робити загартовуючі процедури, то ваше здоров’я стане значно краще, а витрати на придбання ліків зменшаться. Адже статистика говорить про те, що люди витрачають чверть своїх доходів на лікування та підтримку власного здоров’я в хорошому стані. Проте цього можна уникнути, якщо застосовувати методи загартовування і правильно харчуватися. Саме про це говорить Порфирій Іванов, який є автором методики загартовування холодною водою. Вона дозволяє не тільки загартовувати тіло й дух, але і дозволить забути про лікарнях. Ми далі поговоримо про те, що ж це за методика, і як правильно з нею працювати.

Загартовування холодною водою по Іванову

Порфирій Іванов — це російський філософ, який вів аскетичний спосіб життя, і намагався розробити методи зміцнення здоров’я, а також продовження життя. Йому це цілком вдалося, адже його система загартовування стала не лише популярною на території всього СРСР, але і показала свою ефективність на практиці. Саме тому дана методика і по сьогоднішній день є дуже популярною в країнах колишнього СРСР. Сам філософ жив також за даною методикою, він усе життя дотримувався її і є живим прикладом її ефективності. Адже його організм міг спокійно переносити будь-які морози і холод, він не хворів. Також він доводив свою правоту ще й тим, що міг цілий рік ходити босим.

Автор даної методики говорить про те, що важливо увійти в гармонію із власним тілом і з природою, і тоді вам не будуть страшні ніякі морози, а також ніякі хвороби. Звичайно, багато хто не розуміли і засуджували автора даної методики за те, що він нехтує правилами, і його методика є досить жорсткою. Однак у його методики є маса шанувальників, які стверджують, що після початку процедур у них покращився імунітет, їх здоров’я стало настільки міцним, що вони забули дорогу в аптеку, і в лікарню. Саме тому сьогодні необхідно займатися загартовуванням за даною методикою.

Однак необхідно суворо дотримуватися всіх правил, які рекомендує автор методики. Є навіть спеціальні центри, де проводиться загартовування за методикою великого філософа. Але ви можете почати займатися і вдома.

12 правил системи Іванова

Тепер поговоримо про те, що ж являє собою сама система загартовування Іванова. І як правильно загартовуватися по даній системі. Відразу необхідно сказати, що для того, щоб стати здоровим, вам необхідно буде просто дотримуватися 12 правил, які були розроблені Івановим. Однак необхідно не тільки брати до уваги всі ці правила і дотримуватися їх, але й підходити усвідомлено до справи.

Дивитися відео фільм «Гартування за системою Іванова»:

Правило №1

Для початку поговоримо про першому правилі. Перше правило говорить про те, що ви повинні 2 рази в день купатися в прохолодній воді. Це можна робити як в квартирі, так і у відкритому водоймищі, тобто в річці або озері. Ви можете просто обливатися водою, це не має принципового значення. Однак головне, щоб кожен день ваше тіло піддавалася подібного стресу, і краще всього звичайне купання завершувати обливанням холодною водою, так ви адаптуєте своє тіло до холоду.

Основною метою даної методики є досягнення гармонії між тілом і розумом. І перше правило буде допомагати нам у досягненні поставленої мети. Однак не тільки купання в холодній воді є одним з методів загартовування. Ви можете обливатися холодною водою. І така практика зміцнення імунітету сьогодні є однією з найбільш ефективних. Причому якщо робити це щодня, то ви зможете уникнути виникнення простудних захворювань, а також ваше тіло адаптується до низьких температур води, що зробить лише сильнішими ваш імунітет і волю.

Не варто думати, що подібні процедури відразу будуть для вас нестерпним випробуванням. Навпаки, ваш організм швидко адаптується до холодної води, а також ви відчуєте поліпшення самопочуття. Вченими вже давно доведено, що одне-два відра води з ранку вилитих на голову будуть дуже корисні для вашого організму, оскільки вони пробудять весь організм, а також налагодять роботу внутрішніх органів. Працездатність вашого організму збільшиться, у вас покращиться настрій. І до речі, така процедура допомагає прискорити обмін речовин, що в свою чергу приведе до певних результатів в схудненні.

Однак не поспішайте братися за крижану воду і виливати я на себе. Непідготовлена людина не може відразу починати з дуже низької температури води. Відразу необхідно вибирати таку температуру води, щоб ви могли витримати кілька простих водних процедур, і при цьому у вас не виникло непереборне бажання терміново припинити загартовування. Все має бути поступово.

Контрастний душ для загартовування

Для початку можна скористатися контрастним душем. Ви чергуйте гарячу і холодну воду. І найкраще це робити вранці. Також після таких процедур необхідно насухо витертися рушником, ви можете також спробувати замість обливання водою дня обтертися вологим рушником з холодною водою. Це також дуже дієва процедура. Але й також ви можете після душу з ранку походити по вологій траві. Звичайно ж, якщо у вас є така можливість. І, звичайно ж, ви можете ходити на річку або відвідувати басейн, і робити це необхідно як мінімум три рази в тиждень.

Як тільки ви почнете подібні процедури, вже через тиждень ви зможете спокійно обливатися холодною водою, оскільки у вас не буде страху перед подібними маніпуляціями. І все ж не радимо вам відразу брати крижану воду. Почніть з температури води до 28 градусів, а потім по самопочуттю знижуйте температуру.

Що ж стосується вікових обмежень, то їх, як таких, немає. Адже сьогодні вченими доведено, що загартування є корисним і для маленьких дітей. Звичайно ж, все повинно контролюватися фахівцями, а також робитися поступально. Проте необхідно сказати, що якщо діти починають загартовуватися з раннього віку, то потім їх організму буде простіше адаптуватися до холоду. Їх імунітет з самого дитинства буде міцним, що дозволить залишатися все життя здоровими.

Правило №2

Друге правило говорить, що вам необхідно в процесі обливання стояти в прохолодній воді або ж на землі, це дозволить вам краще адаптуватися до прохолодній воді і подібних умов.

Правило №3

Філософ був прихильником правильного способу життя, а тому закликав усіх відмовитися від куріння і алкоголю тому, що подібні звички вбивають нас. І це правило не має потребу в особливому поясненні, оскільки власники поганих звичок розуміють, що їх здоров’я в не настільки хорошому стані, а цигарки та алкоголь лише руйнують їх організм.

Правило №4

Також філософ рекомендував харчуватися певним чином. Він говорив про те, що необхідно відмовлятися від їжі на користь духовного здоров’я. Робити це необхідно на протязі декількох днів з вечора п’ятниці до обіду неділі. Однак тут також необхідно сказати про те, що далеко не всім людям можна робити подібні експерименти над собою. Адже деякі люди мають захворювання, що не дозволяють подібним чином харчуватися.

І, звичайно ж, це добре для розвитку сили духу, проте наскільки це корисно чи небезпечно для вашого організму зможе сказати лише лікар. Ви не можете просто так кілька днів голодувати. Хоча філософ говорив і про те, що якщо ваша сила духу не дозволяє вам витримати хоча б до обіду неділі, то вам необхідно протриматися добу без їжі. Однак в такому випадку все ж ми радимо вам проконсультуватися з лікарем для того, щоб не зустрітися з негативними наслідками таких голодувань. Це свого роду розвантажувальний день, в який ви можете звільнитися від земних турбот.

Правило №5

Також філософ радив по неділях після закінчення голодування виходити на прохолодну землю босоніж. Так ви будете вдихати чисте повітря, а також зможете побути наодинці з собою і своїми думками. І тим самим ви подякуйте природу за ту силу і здоров’я, які вона дає. Лише після цього необхідно приступати до трапези. Проте слід пам’ятати і про те, що необхідно дотримуватися норм харчування. Не варто їсти занадто багато. Після розвантажувального дня необхідно їсти в міру і лише здорову їжу.

Філософ є прихильником здорового способу життя, бо пропагує здорове харчування. Іванов закликає нас не харчуватися жирної або солоною їжею. А також уникати м’ясних страв. І радить обмежити себе в солодощах, звичайно ж, крім природних інгредієнтів, типу меду.

Проте в даному випадку також варто сказати про те, що далеко не кожен зможе прожити без м’яса. Якщо ще від жирної і солоної їжі можна відмовитися, а також знехтувати солодким, то м’ясо для деяких є основою харчування. Саме тому тут кожен визначає ступінь занурення в дану методику для себе. Також філософ говорив про правильному питво. Адже необхідно пити чисту воду, яку нам подарувала природа. В день потрібно випивати 2-3 літри води.

Загартовування холодною водою по ІвановуПравило №6

6 правило оголосить про те, що необхідно любити природу, постаратися якомога ближче бути до неї. Ви повинні поринути у світ природи, полюбити її, ставитися до неї з повагою. Це дозволить вам зберегти духовну рівновагу.

Правило №7

Філософ вважає, що гарні відносини з іншими людьми — це основа гармонії. Саме тому вам необхідно вітатися з усіма, кого ви зустрічаєте. Особливо з маленькими дітьми і літніми людьми.

Правило №8

Також філософ говорить про добрих і дружніх стосунках з усіма людьми. Ви повинні допомагати потребуючим, а також ставитися з розумінням до страждаючих і хворим. Це дозволяє зробити серце чистим, а також не кривити душею. І пам’ятайте, що все зроблене вами добро рано чи пізно до вас вернеться. Саме тому ви повинні намагатися допомогти при будь-якій можливості.

Правило №9

Філософ говорить про те, що з собою необхідно постійно боротися. Необхідно боротися зі своїми внутрішніми демонами, такими як жадібність, злість, а також з іншими гріхами. Необхідно вірити і собі і людям, а також завжди ставитися до оточуючих з розумінням, і не робити нікому поганого. Тобто полюбити ближнього.

Правило №10

Філософ вважав, що бути здоровим можна тільки тоді, коли чисті твої думки. Саме тому необхідно думати завжди про хороше і світле, і намагатися не думати про хвороби, а також смерті. І відкласти в сторону всі переживання.

Правило №11

Філософ говорить про те, що важливо не тільки розвиватися духовно, але й робити добрі справи. Ви повинні не тільки читати і розвиватися, але і приступати до активних дій.

Правило №12

Автор цієї методики говорить про те, що необхідно з ближніми ділитися своїм досвідом, також допомагати їм у тих справах, в яких це можливо зробити. Ви повинні бути чесним і скромним, це шлях до досягнення гармонії зі своїм тілом і духом.

Author: Serega