Загартовування водою і повітрям

Загартовування водою і повітрямФахівці стверджують, що загартовування може стати ключем до лікування багатьох захворювань. Адже такі процедури дозволяють вести здоровий спосіб життя, що дає можливість зберегти здоров’я до самої старості. Однак не треба поспішати загартовувати своє тіло, оскільки від одного загартовування водою нічого не зміниться. Дані процедури необхідно проводити в комплексі, і до того ж починати необхідно з раннього дитинства, хоча, звичайно, можна почати загартовуватися в будь-якому віці, це теж буде корисно. Починаючи з дитячого віку, адаптація організму проходить більш просто.

Що таке загартовування?

Загартовуванням називається процедура, спрямована на використання природних факторів природи для адаптації організму. Ці процедури необхідні для того, щоб підвищити імунітет людини, а також адаптувати його до несприятливих умов навколишнього середовища. В даному випадку важливо постійно підходити до питання загартовування з відповідальністю. І необхідно робити всі процедури систематично. У вас повинен бути визначений графік проведення загартовуючих процедур, у відповідності з яким ви будете загартовуватися. Це не тільки наведе порядок у вашому житті, але і певним чином допоможе вашому організму до адаптації. Адже чим рідше ви проводите процедури, тим менше від них ефект.

І якщо буде велика перерва між загартовуючими процедурами, то ви можете зіткнутися з такою проблемою, що ваш організм до наступного разу просто не буде готовий до такої температури води або до часу загартовування, що відразу ж обернеться для вас захворюванням. В даному випадку необхідно робити все регулярно, і досить часто. Ще краще робити гартують процедури в комплексі. Це дозволяє максимально швидко адаптувати організм до низьких температур, що відразу ж позначиться на вашому імунітеті, загальному самопочутті.

Можна послідовно збільшувати дозування процедур. Це стосується як розмаїття процедур, так і температури води, тривалості процедур. Велике значення під час загартовування має те, наскільки ви відповідально підходите до процедур. Безвідповідальне ставлення до загартовуючим процедурам є головною причиною захворювань. І всі спроби почати загартовуватися будуть закінчуватися хворобою до тих пір, поки ви не навчитеся систематизувати свій час і правильно використовувати всі природні фактори для зміцнення імунітету вашого організму.

Дивитися відео фільм «Загартовування водою і повітрям»:

Чим корисно загартовування водою і повітрям?

Сьогодні загартовування є одним з найбільш простих і розповсюджених методів, що дозволяють уберегти організм від простудних захворювань. Сьогодні дуже поширені простудні захворювання в силу того, що наш організм перестав відчувати стреси і адаптуватися до них. У нас всі умови для комфортного життя, наш організм рідко відчуває якісь стреси, а тому його адаптаційні здібності знижуються. Організм гірше протистоїть вірусами і бактеріям, з’являються захворювання. Якщо ж ми будемо кожен день або трошки рідше стресом адаптувати організм до холодної води, то з часом він почне боротися з переохолодженням.

Саме з допомогою загартовуючих процедур можна зменшити частоту виникнення простудних захворювань. Якщо правильно загартовуватися досить довго, то можна зовсім виключити можливість появи простудних захворювань. Однак простудні захворювання є не єдиною проблемою, яку можна вирішити шляхом загартовування. Адже загартовування може також підвищувати фізичну і розумову працездатність, від загартовування є користь для нервової системи, для психічного стану. Та й взагалі, ви поліпшите своє кровообіг, ваш обмін речовин нормалізується і, в кінці кінців, ви будете почувати себе прекрасно і бадьоро.

Загартовування водою і повітрямМетоди, з допомогою яких можна загартовуватися

Способів загартовування маса. Можна загартовуватися з допомогою холодної води або повітря. Так загартовування повітрям є більш безпечним, і в той же час більш простим. Адже для загартовування водою вам необхідно готувати спеціальні ємності з водою певної температури або ж приймати контрастний душ.

Якщо ж ви хочете гартуватися повітрям, то достатньо буде просто надіти легкий одяг. Якщо ви носитесь надмірно теплий одяг, то вона, напевно, не сприяє розвитку терморегуляції, це порушує обмінні процеси, а також знижує ваш імунітет і його здатність чинити опір інфекційним захворюванням. Якщо ж ви будете щодня приймати повітряні процедури загартовування, то ваш імунітет тут же зміцніє.

Ви можете гуляти на вулиці в будь-яку погоду. Це позитивно позначиться не тільки на імунітет, але і на багатьох системах органів. Це мінімум загартовування. Також можна загартовуватися з допомогою водних процедур. Ви можете обливатися водою, приймати контрастний душ, або ж плавати в ополонці. Останнє є практично вершиною загартовуючих процедур, оскільки до цього моменту потрібно дуже багато готуватися.

Серед основних загартовуючих процедур, які доступні новачкам, можна виділити декілька. В першу чергу це загартовування сонцем, загартовування повітрям, а також загартовування водою.

Фахівці рекомендують для всебічного загартовування застосовувати всі процедури. Адже якщо ви будете постійно піддавати стресу свій організм, то, врешті-решт, він виробить хороший захист від цього стресу. В такому випадку, ви адаптуєте організм до холодної води, і він виробить захист від переохолодження. А адже переохолодження є причиною виникнення різних захворювань і запальних процесів.

Однак це не єдина перевага загартовування. Загартовування дає вам можливість звикнути до того подразника, вплив якої було досить частим на ваш організм. Відповідно, ви повинні проводити загартовуючі процедури максимально часто для того, щоб ефект був відчутний.

Як загартуватися з допомогою сонця?

Найпростішим і доступним методом загартовування є загартовування сонцем. Воно сприяє поліпшенню стану організму, підвищує ваш тонус. Таке загартовування відбувається шляхом перебування на сонці. Ультрафіолетові промені діють на організм позитивно, вони дозволяють центральної нервової системи краще працювати, а також активізують секрецію залоз. Все це покращує стан шкіри, а також прискорює обмін речовин. Саме такі процедури сприяють утворенню вітаміну Д, який в подальшому допоможе вашому організму краще чинити опір під тиском різних вірусів та інфекцій.

Подібні процедури дійсно дадуть позитивний ефект. Адже ця процедура є корисної і в той же час простий. Єдина проблема, що дана процедура доступна лише в літню пору року. Що ж стосується зими, то можна використовувати іншими процедурами.

Проте слід сказати, що навіть такий, на перший погляд простий, метод загартовування має побічні ефекти. В першу чергу необхідно сказати про те, що люди, які мають хвороби, зокрема, хвороби серця, а також суглобів і легенів, мають бути досить обережними з подібними методами загартовування. Та й в принципі, занадто довге перебування на сонці може нашкодити вашому організму. Це не тільки угнетет ваш імунітет і знизить його опірність до різних захворювань, але ще й негативно позначиться на вашому загальному самопочутті.

Загартовування організму повітрям

Загартовування повітрям також є однією з найпоширеніших і доступних процедури для зміцнення імунітету. Саме з нього рекомендується починати загартовування організму. Подібні процедури необхідно проводити систематично, ви повинні бути на свіжому повітрі часто. Наприклад, ви можете гуляти по вулиці в легкому одязі. Проте в даному випадку необхідно сказати, що гартуючий ефект залежить не лише від температури повітря, тут важлива ще і вологість на вулиці, а також швидкість вітру.

Однак не слід відразу роздягатися і йти на вулицю, адже в погану погоду ви можете застудитися. Для того щоб почати загартовуватися і при цьому не нашкодити своєму організму, необхідно почати провітрювати свою кімнату. Постарайтеся хоча б два рази в день відкривати вікно. Це забезпечити приплив свіжого повітря, поліпшить ваше самопочуття, і при цьому в кімнаті стане трішки прохолодніше, а ви почнете загартовуватися. Потім можна починати відкривати вікно набагато частіше. І в подальшому ви зможете виходити на вулицю вже в більш легкому одязі, проте потрібно звертати уваги на погоду. І все ж одягатися в залежності від неї.

Не слід переоцінювати можливості свого організму, адже хоч цей метод загартовування і є простим, проте він є для організму не менш небезпечним, ніж усі інші методи загартовування. Оскільки при неправильному його застосуванні, можна завдати лише шкоди власному організму. Пригнічення імунітету в даному випадку буде не найбільшою вашою проблемою. Адже ви можете заробити запалення, а також ваш організм можуть вразити інші захворювання.

Водні загартовуючі процедури для всього тіла

Що ж стосується загартовування водою, то дана процедура є однією з основних, а також найбільш часто використовуваних усіма бажаючими зміцнити свій імунітет. Однак дана процедура є досить ефективною. Адже якщо ходьба під сонцем або ж процедури загартовування з допомогою повітря є більш пасивними, то даний метод є максимально активним для загартовування і виробляється організмом хорошого імунітету.

Однак перед гартуванням водою необхідно підготувати свій організм. Почніть з загартовуючих процедур шляхом обтирання шкіри водою. Натріть шкіру холодною водою, спочатку робіть це лише з руками, потім натирайте і тулуб. Надалі у вас вийде перейти до натирання холодною водою всього тіла. І лише після цього починайте обливатися.

Можна використовувати і контрастний душ. Також ви можете почати загартовуватися звичайною холодною водою, і це принесе вам користь, однак якщо спочатку температура буде досить високою. Адже не варто думати, що якщо ви натиралися холодною водою, то потрібно починати обливання саме з цієї температури. Навпаки, температура води повинна злегка підвищитися, щоб ваш організм встиг адаптуватись. До того ж тривалість такої процедури буде вже набагато більше, ніж тривалість обтирання. І після завершення всіх процедур необхідно ретельно витертися рушником.

Author: Undershmidtther