Загартування водою, повітрям і сонцем

Загартування водою, повітрям і сонцемЗагартовуючі процедури стали дуже популярними, оскільки люди досить часто хворіють, і їм необхідно якось зміцнювати своє здоров’я. Загартовування дозволяє зміцнити імунітет, а також позбавитися від хронічних хвороб. Ви почнете відчувати себе краще.

Загартовуючих процедур існує кілька видів. Залежно від виду процедури ви можете досягти того чи іншого результату. Звичайно, кінцевий результат у всіх видів процедур однаковий — це покращення вашого самопочуття, а також зміцнення імунітету. Дійсно, по закінченню часу після початку процедур ви відчуєте поліпшення самопочуття, а також ваша працездатність збільшиться. Однак не варто зловживати загартовуючими процедурами, необхідно знати правила загартовування і вміти правильно користуватися тими чи іншими радами. Ви повинні бути послідовними, а також витримувати всі правила, оскільки в іншому випадку ви можете не тільки не зміцнити свій імунітет, але ще й захворіти. Отже, почнемо з найпростіших видів процедур, також поговоримо про те, наскільки безпечно загартовуватися дітям.

Загартування водою, повітрям і сонцем

Існує кілька видів процедур. Наприклад, загартовуватися можна водою, повітрям і сонцем. Гартуватися водою можна за допомогою холодного душу, обтирання, ходьби по воді, а також обливання водою. Ви можете купатися у відкритій водоймі, також загартовуватися у власних душі.

Якщо ж ви хочете загартовуватися повітрям, то вам просто необхідно почати одягати більш легкий одяг, коли ви йдете на вулицю. Це дозволить вам звикнути до низьких температур, поступово кількість одягу взимку буде на вас зменшуватися, і незабаром ви зможете ходити навіть у сильний мороз у шортах і футболці. Звичайно, не варто так починати експериментувати в першу ж процедуру. Вам необхідно все робити поступово. Для початку провітрюйте кімнату, потім ходите на вулиці в легкому одязі, а вже потім вдавайтеся до більш серйозних заходів.

І, звичайно ж, можна загартовуватися сонцем. Загартовування сонцем дозволяє наситити організм вітаміном D, що робить більш міцний імунітет. Особливо корисна така процедура для загартовування дітей, саме тому влітку всі намагаються якомога частіше приймати сонячні ванни.

Що ж стосується загартовування дітей, то тут необхідно бути дуже обережними. І хоч фахівці стверджують, що користь для загартовування дитячого організму існує, однак варто робити все акуратно, щоб не перестаратися. Вам необхідно поступово загартовувати дитину, адаптувати його до низьких температур. Починати краще під керівництвом лікаря.

Загартування водою, повітрям і сонцемЗагартовування водою

Вище були описані загартовуючі процедури, які можна проводити з допомогою води. Звичайно ж, це не весь список процедур, що гартують. Однак слід сказати про те, що для новачків найкраще підійде обтирання холодною водою або ж ходьба по холодній воді, а також обливання ніг холодною водою. Всі ці процедури можуть допомогти вам почати загартовуватися. Проте в даному випадку необхідно поступово занурюватися в холодну воду, площа загартовування може з часом збільшуватися, що дозволить без праці адаптувати організм до низьких температур. Головне в цій справі — не перестаратися, а також бути дуже обережним з регулюваннями температури води.

Звичайно ж, фахівці радять починати загартовування водою з більш простих процедур. Обтирання є однією з таких процедур. Ви можете брати рушник і класти його у воду кімнатної температури, а потім вранці їм обтиратися. Така процедура не є надто стресової для організму, в той же час дозволяє адаптувати його до більш низьких температур, ніж ті, до яких ви звикли. У такому випадку ваш організм вже почне загартовуватися. З часом температура води опускається, а процедури змінюються або додаються.

Після того як ваш організм звик до обтираниям і ця процедура не є для вас стресовій, ви можете вдатися до використання іншої процедури або робити їх у комплексі. Наприклад, можна почати ходити по холодній воді, або ж мити ноги в холодній воді. Для цього необхідний таз з прохолодною водою, або ж ви можете зробити це у ванній. Просто набираєте у ванну воду по кісточки і починаєте по ній ходити. Температура води повинна бути в межах 28 градусів для перших процедур. Потім температура води може знижуватися, це, безумовно, необхідно робити поступово.

Дивитися відео фільм «Загартування водою, повітрям і сонцем»:

Контрастний душ

Також можна почати з контрастного душу. Поступово можете мене температуру води з холодною на гарячу, в такій справі головне не перестаратися. Час загартовування повинне бути не дуже тривалим, а температура холодної води не дуже низькою. Робити таку процедуру краще всього вранці, це підбадьорює і дозволяє організму налаштуватися на робочий день. Також контрастний душ можна приймати після тренування або, коли ваш організм розпалений. Адже ви можете спровокувати виникнення якої-небудь хвороби.

Загартовування повітрям

Що стосується загартовування за допомогою повітряних процедур, то вони є більш нешкідливими і безпечними, ніж загартовуючі процедури з водою. Такі процедури можна проводити у власній квартирі, для початку достатньо просто відкривати вікна на провітрювання. Кілька провітрювань в день дозволяють не тільки зробити повітря в квартирі чистіше, але і забезпечити приплив свіжого прохолодного повітря, який буде поступово загартовувати наш організм. З часом можна буде виходити на вулицю в більш легкому одязі, що, безумовно, позначиться на реакції організму на холод. Він адаптується до холоду, і це дозволить зміцнити імунітет.

Однак при загартовування повітрям також необхідно бути обережним. Адже дана процедура є хоч і менш небезпечною, ніж загартовування водою, проте все ж вона може нашкодити вашому організму. Ви повинні бути обережними, не слід відразу одягати занадто легкий одяг на вулицю. І все ж необхідно дотримуватися правил, також орієнтуватися на погодні умови, перед тим як йти на вулицю. Все це допоможе вам зберегти здоров’я і навіть поліпшити свій імунітет.

Загартовування сонцем

Загартовування сонцем є одним з найбільш безпечних методів загартовування. На відміну від інших методів цієї спосіб не передбачає занурення організму на стресову середовище, а також використання холодної води або повітря.

Вам необхідно просто виходити на вулицю і перебувати на сонці. Звичайно ж, у цьому разі необхідно дотримуватися елементарних правил безпеки і надягати головний убір, а також не перебувати на сонці занадто довго, особливо в самий пік спеки. Під час перебування на сонці можна не тільки засмагнути, але і укріпити імунітет. Адже організм виробляє вітамін Д, що в свою чергу позитивно впливає на імунітет. Він стає міцнішим, і це дозволяє боротися з хворобами.

Будьте обережні з загартовуванням на сонці. Адже хоч ця процедура безпечна, проте тривале перебування під палючим сонцем є шкідливим для організму. Короткі ультрафіолетові промені згубно впливають на організм, ви можете отримати опіки, від цього ваш імунітет ніяк не покращиться. Ви будете почувати себе не дуже добре. Саме тому треба все робити поступово і загартовуватися на сонці теж необхідно поступово. Будьте обережні з загартовуванням і воно принесе вам користь. Будьте послідовні у всіх процедурах, і вони неодмінно позитивно позначаться на вашому здоров’ї.

Author: Coolio